'8 takým düþürecektim'

Tüzmen, Samanyolu Haber Tv'de TFF Baþkan adaylýðýndan neden çekildiðini açýkladý...
Tüzmen, TFF Baþkan adaylýðý sýrasýnda yaþadýðý olaylarý þöyle anlattý: "Baþbakan Fenerbahçe'li olunca istersen geri çekme yani. Mecbur kaldým. Þimdi iki yol var ya Baþbakana raðmen bu yola girmek. O da yanlýþ olur. Bu kadar zaman yol arkadaþlýðý yapýyoruz. Beraber yola çýkmýsýz. Bize yakýþmaz. Daha sonra Bakan Suat Kýlýç ile görüþtüm. Dedim varmý birþey ne yapacaksýnýz. "Biz öyle þeylere karýþmýyoruz. Baþbakanýmýz da karýþma" cevabýný alýnca, Diðer takýmlardan arayanlar oldu. Ne kaybederim þimdi girelim dedim. Çok geçmeden 20.30'da cevap geldi. Genel Baþkan Yardýmcýmýz Haluk Ýpek beni yana yakýla arýyor. Abi bi gel dedi. Gittik partiye. Daha sonra bana "abi çekil burdan" dedi. Biz de güvendik. Sayýn Baþbakan Fenerbahçe'li olduðu için Fenerbahçe'nin düþmesini istemedi."

"8 TAKIM DÜÞÜRECEKTÝM"

"Federasyon baþkaný olsaydým 8 takým düþürecektim" diyen Kürþat Tüzmen, þöyle devam etti: "Ben tabi operatör doktor gelince 8 takým, 3 takým birinci ligten 5 takým 2 ligten düþürecektim ama Türk sporu Avrupa'da ve dünyada oynamaya devam edecekti.(Samanyoluhaber)