Aysal: Arda'yı kim istemez

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Arda Turan’ı Galatasaray’da görmek istedğini söyledi.

Sadece G.Saray'ın değil tüm Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Arda Turan'ın G.Saray'a döneceği iddialarının ardından başkan Ünal Aysal, Vatan Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.
ARDA TARAFTARI 2'YE BÖLDÜ

Uzun süredir devam eden 'G.Saray'ın çileği kim olacak?' sorusunun yanıtının Arda Turan olduğu iddiasıyla birlikte tüm spor kamuoyu da bir anda şaşkına dönerken eski kaptanın sarı-kırmızılı formayı yeniden giyme ihtimali taraftarları da ikiye böldü.
45 MAÇTA 5 GOL

Sezon başında 12 milyon Euro karşılığında İspanyol ekibi Atletico Madrid'in yolunu tutan G.Saray'ın eski kaptanı ilk sezonunda toplam sahaya çıktığı toplam 45 maçta 5 kez ağları havalandırırken UEFA Avrupa Ligi'nde de zafere ulaştı.
Ancak bu başarılara rağmen G.Saray taraftarının bir kısmı 25 yaşındaki oyuncunun sarı-kırmızılı formaya dönmesini istemezken büyük bir kısmı ise 'Arda'nın G.Saray'ın çocuğu' olduğunu vurgulayıp kapıların ardına kadar açık olduğunun altı çizildi.
'KULÜBÜ KABUL ETMELİ'

G.Saray, önceki gün yeni çıkan spor gazetesi AMK'da çıkan transfer haberiyle ilgili hemen bir yalanlama yayınlarken milli oyuncunun Atletico Madrid ile sözleşmesinin devam ettiğini hatırlatan Aysal, bu transferin gerçekleşmesi için ilk olarak İspanyol ekibinin Arda'yı 'satmak istemesi' gerektiğini vurguladı.
Atletico Madrid Başkanı Jesus Gil ile çok iyi arkadaş olduklarını da vurgulayan Ünal Aysal şu ifadelerle Arda Turan hakkındaki görüşlerini aktardı: "Bu transferin gerçekleşmesi için önce oyuncuyla anlaşıp ardından da kulübüyle anlaşmamız gerekir.
7.5 MİLYON BORÇ VAR!

Son olarak da oyuncu bizim şartlarımıza uygun mu değil mi ona bakarız. Mukavelesi devam eden bir oyuncunun aklını asla çelmem. Arda Turan transferinden dolayı Atletico Madrid ile aramızda halâ devam eden ekonomik bir ilişki var. Onların da henüz ödemediği 7.5 milyon Euro bonservis bulunuyor.
ARDA GİBİ BİR OYUNCUYU KİM İSTEMEZ Kİ

Arda Turan'ın G.Saray'a gelmek istediğini medya ve arkadaşlarımdan duydum. Onunla bir konuşma yapmadım. Ama Arda gibi bir oyuncuyu kim istemez ki. Giderken onun sözleşmesine, 'Türkiye'de sadece G.Saray'a gelebilir' maddesini bizzat ben ekledim."