Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
48 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Lnb motoru ayar için yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

enlem boylamıda gir makinaya aynı şekil motor stabsa kol yukarı bakacak. usalsta bulamazsan diseqc 1.2 seçeneğine al manuel haraket ettirerek uyduları bulup hafızaya alırsın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selim789 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    enlem boylamıda gir makinaya aynı şekil motor stabsa kol yukarı bakacak. usalsta bulamazsan diseqc 1.2 seçeneğine al manuel haraket ettirerek uyduları bulup hafızaya alırsın.
    hocam motor atlanta stab hh-90 diseq motor.

kolu yukarı çevir demişsiniz şimdi çeviripte usals ta otomatik bulma sa diseq 1-2 de manuel elle bulması çok zor olmaz mı hocam ? hem manuel çalıştırmak için uydu ayar cihazına bağlamak gerekecek. ee çanak çatıda olacak recever kontraller aşagıda nasıl yapacagım bu işi ?

hocam siz dedikten sonra kafama takıldı gittim baktım motora tekrar kol yukarı gelecek şekilde ayarlarsam dönüş yolu değişiyor ve kutusunun üzerindeki resimlere de baktım o resimlere görede kol aşagı bakması gerek acaba model den fark ediyor olabilirmi bu model kolu aşağıya bakıyor olabilirmi ?

hocam sizin kurduğunuz motorun resimlerinide inceledim sizin motorun kolu sabit galiba benimki çıkartılıp takılabiliyor ortasında bir vida var mil olrak bide ben sizin gibi resim koyamıyorum bunun için ne yapmalıyım sizde benim çanagı görseniz fikir verirdiniz. ?
    Konu ahmet25ve25 tarafından (30-06-2012 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

benım bildiğim stab larda kol yukarı ama ben sadece HH-120 modelini gördüm. Usals ayarları için cihazın mesusunu bilmem lazım o konuda yardımcı olamam. deneme yanılma yolu ile yapacaksın. Ayrıca motorlu canağın ilk ayarını tv karşsında yapman gerek.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

resim nasıl konuyor hocam bende size resim ile anlatsam. ben koymayı beceremedim de buraaya

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı ahmet25ve25 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hocam motor atlanta stab hh-90 diseq motor.

kolu yukarı çevir demişsiniz şimdi çeviripte usals ta otomatik bulma sa diseq 1-2 de manuel elle bulması çok zor olmaz mı hocam ? hem manuel çalıştırmak için uydu ayar cihazına bağlamak gerekecek. ee çanak çatıda olacak recever kontraller aşagıda nasıl yapacagım bu işi ?

hocam siz dedikten sonra kafama takıldı gittim baktım motora tekrar kol yukarı gelecek şekilde ayarlarsam dönüş yolu değişiyor ve kutusunun üzerindeki resimlere de baktım o resimlere görede kol aşagı bakması gerek acaba model den fark ediyor olabilirmi bu model kolu aşağıya bakıyor olabilirmi ?

hocam sizin kurduğunuz motorun resimlerinide inceledim sizin motorun kolu sabit galiba benimki çıkartılıp takılabiliyor ortasında bir vida var mil olrak bide ben sizin gibi resim koyamıyorum bunun için ne yapmalıyım sizde benim çanagı görseniz fikir verirdiniz. ?
    demekki sizin stab modeli kol aşağı bakacak şekilde volkan ustadın dediği gibi en iyi ilk ayarlama tv den görerek ayarlamadır. 0 noktasındaki merkez uyduyu görerek en yüksek sinyalle ayarladıktan sonra makianaya enlem boylam değerlerini girip usals modunda çevirince bulacaktır uyduları usals modunda biraz kayma olur mutlaka onuda enlem boylam değerlerini azaltıp yükselterek ayarlarsın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selim789 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    demekki sizin stab modeli kol aşağı bakacak şekilde volkan ustadın dediği gibi en iyi ilk ayarlama tv den görerek ayarlamadır. 0 noktasındaki merkez uyduyu görerek en yüksek sinyalle ayarladıktan sonra makianaya enlem boylam değerlerini girip usals modunda çevirince bulacaktır uyduları usals modunda biraz kayma olur mutlaka onuda enlem boylam değerlerini azaltıp yükselterek ayarlarsın.
    hocam çanağı çatıya çıkardım çok güzel montelendi ve tepe noktası 31.5 derecede astra 1 g ye %75 lik kalite ile ayarlandı ayar cihazının tv sinden bakıldı görüntü şahane ancak aşağı indiğimizde recever e bağladık motoru tüsksata hotbirte çevirdik sinyal hepsinde geliyor ancak gelim gidiyor sabit olarak kalmıyor % 70 - % 68 gibi çıkıyor sonra 0 a geri düşüyor tekrar çıkıyor kalite oturmadı bu yüzden kanallar sinyal zayıf diyip göstermiyor bunu nasıl sabitleyeceğiz ? [B]cihazım botech 207 hd yardım ederrseniz sevinirim cihaz sahibi arkadaş yemeğe bitti saat 5 gibi gelecek o zamana kadar msj atarsanız hatta ararsanız çok sevinirim saygılarımla .
    Konu ahmet25ve25 tarafından (01-07-2012 Saat 16:59 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeş bi uyducu getir ilk önce motorun hafızasına uyduları kaydet ondan sonra uydunla hafızasına al arapsat 26 dereceden ayarılacan onu buldunmu hepsi gelir bukadar

resime bakdım motoru yanlış baglamışın sen
    Konu idris tarafından (01-07-2012 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

idris hocam önceki konuşmalara bakarsanız bizim uyducuların hiç bişi bilmediğini anlarsınız zaten uyducu çağırdım o bana sadece çanağı istediğim uyduya çeviriyor o kadar benim bulunduğum yerin corafi konumları 31.6 doğu 40.0 kuzey buna görede volkan hocam motorun 0 konumunda iken 31.5 derecedeki astra 1G yi baz almamı söyledi bende onun dediği gibi yaptım dn çanak balkonda idi ve astra 1g yi türksatı helle saı falan sıradan alıyordu . hotbirt ü falan çekmediği için nedeni çanak döndükçe balkonun içine girdiği için .

ÇOK ÖENLİ SORU : LNB NİN DE DÜZ OLMASIMI GEREKİYOR LNB Yİ SAĞA SOLA YATIRMAYACAGIZ DEĞİL Mİ.

çanağı bu gün çayıya çıkardım aynı işlemeri yaptım ancak bu günde astra 1 g den çok iyi sinyal almama rağmen motor döndüğünde türksatı ve hotbirt de sinyal gelip gidiyor bunu nasıl gidere bilirim bunu öğrenmek istiyorum.

hem diyelimki 29 derecede arabsatı baz aldık o zaman motor 0 konumunda iken arabsatı mı bulacağız nasıl olacak o zaman ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

motor 0 konumunda iken arabsatı mı bulacağız nasıl olacak o zaman ?

evet öyle yapcan ilk motoru 0 getir elle arapsat 26 bulacan

Kullanıcı Bilgi Menüsü

idris hocam yardım için teşekkür ederim .

ama ben volkan hocamın dediği gibi yaptım lnb ayarı biraz bozukmuş lnb yi düzeltince cuk diye kuşağa oturdu türksa hellesat sirus hotbird utelle sat thor nevarsa sıradan çok güzel çekiyor

tek sıkıntım sirusun falan frekansları yok onları forumdan bulayım ilgili linki verirseniz sevinirim

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri