Microsoft'un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8'in Ekim ayından itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı. İşletim sistemi ilk olarak tablet ve bilgisayarlarda kullanılacak.

Yazılım devi Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 8'in Ekim ayında piyasaya sürüleceği resmen doğrulandı. Daha önce farklı kaynaklardan duyurulan haber, bugün Microsoft'tan Tami Reller tarafından Kanada - Toronto'da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda (Worlwide Developer Conference) resmen açıklandı.
Reller, Windows 8'in ilk sürümlerinin üreticilere Ağustos ayında dağıtılacağını açıkladı. Bu işletim sistemini kullanan ilk ürünler ise Ekim ayının sonuna doğru piyasaya sürülecek. İlk ürünlerin tablet ve bilgisayarlar olacağı açıklandı.
Windows 8 kullanan telefonlar hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Nokia ve HTC gibi üreticilerin bu yılın sonlarına doğru Windows 8'li modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Yani Kasım ya da Aralık aylarında yeni işletim sisteminin mobil sürümünün gelmesi beklenebilir.