Microsoft geçtiğimiz günlerde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile tabletler üzerinde çalışacak yeni işletim sistemi Windows 8 ile, akıllı cep telefonları üzerinde çalışacak Windows Phone 8 işletim sistemlerini tanıtmıştı. Birçok yenilikleri de beraberinde getirecek olan işletim sistemleri merakla bekleniyor.

Microsoft, Windows 8 To Go adında ki yeni bir Flash bellek tanıtımı gerçekleştirdi. İçerisinde Windows 8 barındıracak olan Windows 8 To Go USB Flash bellek ile Windows 7 yüklü eski bilgisayarlar üzerinde direkt olarak Windows 8 işletim sistemi çalışabilecek.
Windows 8 To Go 32GB kapasite ile gelecek. Üzerinde tüm dosyalarınız, ayarlarınız ve uygulamalarınız yer alacak. Bu da demek oluyor ki hangi bilgisayarda olursa olsun, kendi masaüstünüz ile çalışmanız mümkün olacak.
Windows 8 To Go‘nun özellikle kurumsal kullanıcılar için tasarlandığı kaydedilmiş. Bu sayede sadece USB belleği taşıyarak, kendi bilgisayarınız yanınızda olmasa da, herhangi bir bilgisayar ile kendi bilgisayarınızda çalışıyormuş gibi olacaksınız.