"Daha iyi olabilirdim"
Galatasarayımızın ve milli takımın yıldızlarından Hamit Altıntop Ligtv'ye verdiği röportajda hem milli takımın hedeflerinden hem de Galatasaray günlerinden bahsetti..

Milli takımımızın Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçı için kampta bulunan Galatasaray'ın yıldızı Hamit Altıntop, hem Galatasaray hem de milli takım gündemini değerlendirirken ezeli rakiplerde forma giyen Volkan Demirel ve İsmail Köybaşı hakkında da açıklamalarda bulundu.

İşte Hamit Altıntop'un açıklamaları;

Mayıs ayından sonra bir Avusturya hazırlık maçı var. Mayıs ayındaki 2 haftalık kampı çok önemliydi Milli Takım adına. Alınan galibiyetler, oynanan futbol. Tabii ki burada da bu kazanma alışkanlığını devam ettirmek istiyoruz özgüven adına. Bir anlamda son prova diyebiliriz herhalde?

"Mayıs ayında oynadığımız 5 maç çok olumlu geçti. Maçlardan sonra tatilde kendimi değerlendirdim ve beni biraz geriye attı, 2006’yı hatırlattı bana. Orada da Almanya’da Fatih Hocayla öyle bir dönem geçirmiştik. O da çok başarılı bir dönemdi. Ondan sonra zaten biliyorsunuz 2008’e katıldık. Orada inanılmaz bir başarı yakaladık. Umarım burada da aynı şekilde olur. Ümit ederim ki Avusturya’ya karşı iyi bir sonuç alırız. Öz güven depolarız. Böylece 7 Eylül’deki Hollanda maçına hazır bir şekilde çıkarız."

"UMARIM EN KISA ZAMANDA TOPARLANIR"

Volkan Demirel’in sakatlığı hakkında neler söylemek istersin ?

"Önce Volkan’a çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda toparlanır ve aramıza katılır. Maalesef futbolda böyle şeyler var. Yeri gelecek üzüleceksin, yeri geldiğinde sevineceksin ama önemli olan burada bir bütün olmak. Ülke olarak birlik - beraberlik zamanının geldiğine inanıyorum. Çünkü son iki büyük turnuvaya katılamadık. Umarım bazı şeyleri öğrenmişizdir ve 7 Eylül’de de bunu puanlarla konuştururuz."

Kısa olarak İsmail Köybaşı’ndan bahsedelim. Sakatlığından sonra bu kampta olması çok çok ***ifli ve verilen mesaj çok güzel.

"Tabii ki böyle arkadaşlarımıza yardımcı olacağız, tecrübemizi onlara vermeye, iletmeye çalışacağız. Biliyoruz ki çok iyi futbolcularımız var. Burada iyi bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Kadro büyük. Bazı arkadaşlarımız yanımızda değil. Bazıları gidecektir, gelecektir ama en önemlisi takımın başarılı olması. Önemli olması Türk futbolunun başarılı olması ve gelişmesi. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki büyüklerimiz bizlere yardımcı olursa, bazı noktalarda olumlu davranırlarsa, eleştirileriyle ve gösterecekleri davranışlarıyla inanıyorum ki iyi şeyler yapabiliriz."

"BERABERLİK İYİ BİR BAŞLANGIÇ OLABİLİR"

Dünya Kupası elemelerindeki ilk rakibimiz olan Hollanda’yı nasıl değerlendiriyorsun ?

"Hollanda futbolu tartışılmaz. Modern bir futbol oynuyorlar. Ofansif anlamda inanılmaz yetenekli, çabuk ve büyük takımlarda oynayan futbolcuları var. Hollanda son turnuvada bunu ispatladı. Aslında takım olarak oynamazsanız başarılı olmak için hiçbir şansınız yok. Bizde de bunu burada başaracağız. Son maçı Hiddinkinle Hollanda’da oynamıştık. Özel maçtı. Orada malesef şanssızlık sonucu 1-0 yenilmiştik. Dediğim gibi ilk maç ve başlangıçlar önemlidir. Ancak kendimizi baskı altına almamamız ve genç arkadaşlarımızı biraz daha o baskının dışında tutarak biz tecrübeli futbolcular, kendi üzerimize alabiliriz. Beraberlik de çok iyi bir başlangıç olabilir."

Van Gaal’i birkaç cümle ile değerlendirir misin?

"Çalıştığım ve Futbol felsefesi olarak çok iyi bir hoca. İnanılmaz biri. Tabii ki bazı faktörler de önemli. Örneğin futbolculara yaklaşım tavrı. Bayern Münih’te her zaman olumlu değildi. Umarım başarılı olur ama ilk hedef bizim başarılı olmamız. Onun için başka hocalara ve başka takımlara değinmek istemiyorum."

Kerim Frei ile ilgili neler söyleyeceksin?

"Ben kendisinin oyununu izlemedim ama inanılmaz pozitif bir kişiliğe sahip olduğu belli. İlk günden beri takımla beraber. Dün idmana çıkmasa da ***fi çok iyi. Burada mutlu. Takımdaki herkese pozitif enerji veriyor."

"FENERBAHÇE MAÇI GERİDE KALDI"

Süper Kupa hakkında ufak bir değerlendirme alalım.

Huzurluyum, mutluyum. İlk maçın olumlu geçtiğine inanıyorum. Biraz daha iyi oynayabilirdim. Zamanla daha iyi olacağım. Dediğim gibi huzurluyum, ***ifliyim. Umarım böyle devam eder. Her galibiyet ***if ve özgüven veriyor. Ama dediğim gibi o maçı kazandık ve artık geçmişte kaldık..#

Kaynak: Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.