Microsoft ile iþbirliði yapan Nokia'nýn Windows Phone 8 iþletim sistemine sahip ilk telefonu 5 Eylül'de düzenlenecek özel bir etkinlikte tanýtýlacak.

Nokia'nýn ilk Windows Phone 8'li modeli 5 Eylül'de görücüye çýkýyor. Microsoft ile birlikte düzenlenecek özel bir lansmanda tanýtýlacak olan telefon New York'ta düzenlenecek bir etkinlikte boy gösterecek.
ABD'nin New York þehrinde düzenlecenek olan etkinlikte tanýtýlmasý beklenen yeni modelin Windows Phone'lu ilk Nokia olacaðý ifade ediliyor. Yeni telefon sýr gibi saklanýrken telefonun muhtemel adrýnýn Phi olmasý bekleniyor.
Öte yandan kesin olmamakla beraber Apple'ýn da yeni nesil iPhone'u ayný gün tanýtacaðý konusunda çeþitli dedikodular da bulunuyor. Eðer Apple da ayný tarihte bir etkinlik yaparsa iki telefonun lansmaný ayný gün yapýlmýþ olacak.
Son yýllarda büyük kan kaybeden Nokia, üst düzey akýllý telefonlarýnda Microsoft'un tarafýndan geliþtirilen Windows Phone 8 iþletim sistemini kullanmaya karar vermiþti. Lumia adýný verdiði modellerle Windows Phone 7 iþletim sistemli ilk örnekleri piyasaya süren firma þimdi de Windows Phone 8'li modellerle þansýný deniyor.