ORHAN PAMUK KÝMMÝÞ YA!

Sanatçý Metin Akpýnar, CNN Türk'te Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'a sert eleþtiriler yöneltti.

Orhan Pamuk kimmiþ ya!.. (Pamuk'un Kemalist elitleri eleþtiren röportajýn gündeme gelmesi üzerine) Ben de Orhan Pamuk'tan býktým.:45:

(Enver Aysever'in ''Orhan Pamuk röportajýnda 'Türkiye'de tepeden bakan Kemalist þýmarýk tiplerden býktýk' mealinde þeyler söyledi. Dünya çapýnda bir yazarýn bu sözleri yanký uyandýrdý'' demesi üzerine) Ben de bu sözlerin dünya çapýnda oluþunu dehþet ve ibretle karþýlýyorum. Bu popüler kültür bizim canýmýza okudu. Sen hem eski ile yeni kar hem de bana yeni birþey anlatýyomuþ gibi yaz. Hem de Atatürk'ün kafasýna sýçan martýlarý dolaþtýr dolaþtýr Atatürk'ün kafasýna ettir. Sonra da senin kültürün geliþmiþ olsun ötekisi de popüler pis kültür olsun... Vay efendim vay... Orhan Pamuk kimmiþ ya! Bana verdiði hiç bir þey yok. Aldýðý ödülü de güle güle kullansýn...
:45:
ORHAN PAMUK'TAN BIKTIM

Okuyamýyorum... Okunmuyor bence. Bir kaç tanesini okumaya çalýþtým ama istismar seziyorum... 'Atatürk þunlarý yapmýþ Atatürkçüler þudur, Atatürkçüler budur... Ben artýk Atatürkçülerden býktým...' Orhan Pamuk'tan býktým...

HÜRRÝYET