sabah gazetesinde okudum...
obama konuþmasýný baþlýklarla sýralarsak kýsaca; Kürtaj ,Eþcinsel evlilikler Vergiler Göçmenlik Saðlýk reformu ve Medicare Seçim kampanyalarýnýn finansmaný Dýþ politika ve ulusal güvenlik ve israil hakkýnda konuþma yapmýþ.

israil hakkýndaki konuþmasý aynen "'ABD Baþkaný Obama ve Demokrat Parti'nin Ýsrail'in güvenliðine sarsýlmaz baðlýlýðý' vurgulandý ve Ýsrail'e yapýlan güvenlik yardýmlarýnýn Obama'nýn görevde olduðu süre içerisinde her yýl artýrýldýðýna iþaret edildi." þeklinde yazýlmýþ.

bir insan memleketinin seçim kampanyasýnda israil hariç diðer tüm baþlýklardan bahsedebilir dimi? israilden bahsederse ne olur?

diyelimki ben opk diye bir parti kurdum seçim kampanyasýný ballandýra ballandýra anlattým durdum ve en sonundada " türkiye baþbakan adayý osman ve opk (partinin kýsaltýlmýþý akp gibi) rusyanýn (mesela tabi, baþka ülkede olabilir, fransa çin vs) güvenliðine sarsýlmaz baðlýlýðýmý vurguluyorum" desem ne düþünür millet? "vay canýna rusyaya yalakalanýyor demezmi? seçildiðimdede "rusya herifi seçtirdi" demezlermi? zaten rusya seçtirmeyecekse neden söyleyeyimki o lafý? ne gerek var?

abd deki yahudi lobisi güçlü...bizi görmeden, isteklerimizi yapmadan, dediðimizi söylemeden, borumuzu öttürmeden seçilemezsin anlamýna geliyor...

her seçimde her baþkana söylettiriyor bu adamlar bu lafý ve gereðinide yaptýrtýyorlar. halbuki israil abd ye ait, abd vatandaþlarýnýn yaþadýðý bir toprak deðil. hani bizm altýmýzda kýbrý türk cumhuriyeti ile benzerlik kurulamaz...kýbrýs hem yakýn zamana kadar bizimdi hemde ahalisi türk. silme türk. türkiyedeki seçimlerde kýbrýsý güvence altýna almak için kýbrýsý koruyacaðýz diye vaadde bulunabilirsin...çünkü her türk kýbrýsý farklý bir yer olarak deðil. istanbul izmir ankara gibi memleketin bir parçasý olarak görüyor... ama kýbrýs yerine rusya, çin iran, abd dersen rengin çýkar ortaya...

obamada bu seçimi kazanýrsa öyle ortaya çýkýp "ben kazandým" diye artislik yapmasýn. biliyoruz meseleyi...
selametle...