Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: 60 günün özeti

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart 60 günün özeti

Ýþte Hürriyet Gazetesi yazarý Yýlmaz Özdil'in yazýsý...

Deniyor ki...

Þehitleri niye yazmýyorsun?

<*><*><*><*><*><*>
    <*><*><*><*><*><*>

Bak sýrf senin güzel hatýrýn için kilim motifi bile koydum baþlýða...
    Daha ne yapayým?

fantom’u savaþ bölgesine fotoðraf makinesiyle, silahsýz göndermelerine þaþmadýn da, askerlerimizi terör bölgesine silahsýz göndermelerine mi þaþýyorsun... Bandajlar içindeki gazi’yi yolcu otobüsüyle gönderiyorlarsa, polislerimizi yolcu otobüsüyle göndermelerine niye hayret ediyorsun mu diyeyim?

Þehit cenazesinde “teröristleri Habur’da karþýlayanlar nerde” diye baðýran kadýn, vay sen bizim hükümetimize nasýl laf söylersin ulannn diye, þehit yakýnlarý tarafýndan bayýltana kadar dövülüyorsa... Gaziler Cemiyeti, Baþbakanýmýza teþekkür mahiyetinde kalpak hediye ediyorsa... Nesini yazayým?

Karargâh’tan yapýlan açýklamada, Necdet bey’in ayakkabýsýnýn altýnýn delik olmadýðý, delik sanýlanýn, zift lekesi olduðu izah ediliyor ve teessüf ediliyorsa... Magazin servisini acilen toplayýp, güvenlik zirvesi mi yapayým?

Sekiz polis þehit, ertesi gün ayný yerde dokuz asker þehit, çok ani oldu reaksiyon gösteremedim, o nedenle yazamadým, okurlarý refüze etmek istemedim mi diyeyim? Yoksa, ben de devlet büyüklerimiz gibi terörü kýnýyorum diyeyim de, belki terörü kýnayarak bitiren tarihteki ilk ülke oluruz mu diyeyim?

Oslo’da james bond’un hakemliðinde pkk’yla masaya oturan mit’çimiz “gözünüzü seveyim” diyorsa... Uyarýda bulunan emekli generaller, seviyesizse, ihanet içindeyse... Diyarbakýr AKP teþkilatý “demokrasi mahkemesi” kurup, baþbakanýmýzýn posterleri altýnda, þeref madalyalý þehit binbaþýyý ömür boyu hapis cezasýna çarptýrýyorsa... Baþkomutan’ýmýz gibi “güzel þeyler olacak” mý diyeyim?

Modifiye edilmiþ chp’nin mebusu, kendisini kaçýran teröriþko’lara “kardeþim” diyorsa, Gandi bey de “arkasýndayým” diyorsa... Kalaþnikof heyetiyle kucaklaþan bdp’nin beceremediðini, yeni chp becerdi, Mustafa Kemal’in kurduðu partide alenen “özerk bölge” ilan edildi mi diyeyim?

Suriye’ye burnumuzu soktuðumuzdan beri, fantom’dan itibaren, 60 günde 149 þehidimiz varken... Bi kaç Mehmet mi diyeyim, Hindistan’da Pakistan’da olur böyle þeyler mi diyeyim, çok iyi gidiyor mu diyeyim, þehitlik de gazilik de nasip iþi mi diyeyim, güzel öldüler mi diyeyim, anormallik görmüyorum, lokum daðýtýn mý diyeyim? Veya, þehit mehit yok, takmayýn kafanýza, psikolojik’tir mi diyeyim?

Tanýtým potansiyeli olan popüler kiþi’ye sucuk ikram edin, hazýr amerikan paþasý gelmiþken yumurta kýrýp yesinler... Ýki kangal da sarýverin, obama beyaz saray’da mangal yapsýn mý diyeyim?

Þehidin babasýna haciz gönderilirken, myanmar’a baðýþ yapýlýyorsa... Sevindiðini göstermek için takla atýyorsun, üzüldüðünü göstermek için parende at mý diyeyim?

Sayýn ahalimiz, alt tarafý çiti geçti, kabak tarlasýna komþunun ineði girdi diye, çifteyi kapýp, çoluk çocuk ayýrmadan, birbirine ateþ ederken... Sýnýrýmýzýn kalbura dönmesine, memleket topraklarýna girilmesi yasak kamplarýn kondurulmasýna ses çýkarýlmýyorsa... Türkiye ancelina’yla gurur duyuyor, býret pit eniþteyi de bekleriz mi diyeyim?

Hatay’da vatandaþýn üstüne plastik mermiyle ateþ açýldýðýný Çin basýný bile yazarken, bizim ana haber bültenleri künefe tarifi veriyorsa... Çok meraklýysan git Çin gazetelerini oku mu diyeyim?

“Öðrenmek hakkýmýz falan, kimin hakký nedir, nereye kadardýr, onun ölçüsünü sen belirlemeyeceksin, sen iþine bak” diye fýrçalayýp... Avanta kömürünü bulgurunu al, gerisine karýþma mý diyeyim?

Varlýðýyla onur duyduðum Ýlker Baþbuð “Türkiye Cumhuriyeti’nin 26’ncý Genelkurmay Baþkaný terör örgütü kurup, yönetmekten tutuklandý, takdir yüce Türk milletinindir” diyorsa...
    Ben sana daha ne diyeyim?

Ýyisi mi...
    Bi kilim daha koyayým bari.

//=//=//=//=//=//
    //=//=//=//=//=//

Evlatlarýmýzý...
    Onurumuzu yerlere seriyorlar.
    Sen de birini oturma odana...
    Birini mutfaða serersin gari.
    (alýntý:yýlmaz özdil -ekolay net)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ESES-58,paylaþtýðýn için teþekkürler.
    Teþekkürler Y.Özdil! Boþver bunlarýda mehdi ne zaman gelecek onu yaz!Biz sadece bunlara ilgi duyuyoruz!...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri