Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
26 sonuçtan 21 ile 26 arası

Konu: Neşet ERTAŞ

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ALBÜMLERİ
    1988 – Gönül Ne Gezersin Seyran Yerinde
    1988 – Kendim Ettim Kendim Buldum
    1988 – Kibar Kız
    1989 – Hapishanelere Güneş Doğmuyor
    1989 – Sazlı Sözlü Oyun Havaları
    1990 – Gel Gayri Gel
    1992 – Türküler Yolcu
    1992 – Gitme Leylam
    1993 – Kova Kova İndirdiler Yazıya
    1995 – Seçmeler 2
    1995 – Seçmeler 3
    1995 – Seher Vakti
    1995 – Altın Ezgiler 3
    1996 - Polis Lojmanları
    1997 – Benim Yurdum
    1998 – Gönül Yarası
    1999 – Zülüf Dökülmüş Yüze
    1999 – Gönül Dağı
    1999 – Muhur Gözlüm
    1999 – Zahidem
    1999 - Neredesin Sen
    1999 - Gönül Dağı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ertaş'ın cenazesinde Kırşehir Belediyesi'ne tepki

Neşet Ertaş'ın cenaze töreninde tabutunun üzerindeki Kırşehir Belediyesi yazısı tepki çekti..

Türk halk müziğinin ünlü ismi Neşet Ertaş son yolculuğuna uğurlandı, ancak cenazede halk ozanının tabutunun üzerinde Kırşehir Belediyesi yazısı ve yine tabuta sarılan örtünün şekli tepki çekti.
    ERTAŞ'IN CENAZESİ MEMLEKETİ KIRŞEHİR'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Ertaş'ın cenazesi, İzmir'den uçakla Ankara'ya, oradan da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşlik ettiği konvoyla memleketi Kırşehir'e getirildi. Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti üzerine, Bağbaşı Mezarlığı'nda babası Muharrem Ertaş'ın ayağının ucuna açılan mezara defnedildi. Neşet Ertaş'ın ölümüyle sarsılan Kırşehir'de Belediye binasının üstüne, ünlü halk ozanın fotoğrafının yer aldığı 'Başımız sağolsun' yazılı dev bir pankart asıldı. Belediye hoparlörlerinden de ozanın türküleri çalındı.
    BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

Ankara'da uçaktan alınan Neşet Ertaş'ın cenazesi, Kırşehir Belediyesi'ne ait 40 AK 514 plakalı, soğutmalı cenaze aracına konularak, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bulunduğu makam minibüsünün de eşliğinde Ankara'dan yaklaşık 3 saatte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirildi. Ardından Ahi Evran Camii'nde düzenlenen cenaze törenine siyasiler ve sanatçılar da katıldı.
    SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Usta son yolculuğuna uğurlanırken tabutun üzerindeki Kırşehir Belediyesi yazısı tepki çekti. Tabutun üstüne Kırşehir Belediyesi yazılması ve üzerindeki örtünün şekline tepki gösteren Ertaş hayranları tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.
    İşte o tweetler:
    Vildan Ay @vildanay
    Neşet Ertaş'ın tabutuna reklam panosu muamelesi yapan Kırşehir Belediyesi'ne yazıklar olsun. Halı da hediye edin bari!
    bejan matur @bejanmatur
    koca #neşetertaş'ın üzerini şefkatle örtecek bir ortü bulamayan kırşehir belediyesi reklamınızı yapmakla ayıp ettiniz..
    ceymis coys@kartonkafa
    allah KIRŞEHİR BELEDİYESİ'nden razı olsun, cenazeyi kaldırmış. İZMİR'e kaptırmamışlar neyseki. ay adamı paylaşamıyorlar.
    kadir uysal @kadiruysl
    Neşet Ertaş'ın cenazesine Kırşehir Belediyesi reklam mı verdi?
    Ferhat Uludere @ferhatuludere
    Neşet Ertaş üzerinden reklam yapmasaydın ne kadar iyi olurdu be Kırşehir Belediyesi...
    banu tuna @banutuna
    Kırşehir Belediyesi cenaze sponsoru mu? Bir türlü olmayacak mı, kimseyi layıkıyla yolcu edemeyecek miyiz
    banu tuna @banutuna
    ayrıca o musalla taşının etrafındaki pilili örtü nedir? rahmetlinin ismini A4 kağıda yazıp naylon dosyayla yapıştırmayı hiç saymıyorum
    dilge timoçin @dilgetimocin
    Bütün tabutlarda belediye ismi yazar ama tabut örtüsü tamamını kaplar, kapağına sıkıştırılmaz.
    Kırşehir Belediye Başkanı konuştu

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın tabutundaki, ''Kırşehir Belediyesi'' yazısının sosyal medyada eleştirilmesiyle ilgili, ''Birileri herhalde ustamızın cenazesinde siyaset yapmak istiyor.

Kırşehirliler olarak ustamıza son görevimizi en iyi şekilde yapmanın derdi ve telaşı içindeyiz. Başka hiçbir kaygımız yok. Kırşehir Belediyesi'nin bütün tabutları standarttır''dedi.
    Başkan Bahçeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ertaş'ın tabutundaki ''Kırşehir Belediyesi'' yazısının sosyal medyada eleştirilmesini hayretle karşıladığını ifade ederek, belediyenin bütün tabutlarının standart olduğunu söyledi.
    Bütün belediyelerde tabutların standart olduğunu dile getiren Bahçeci, şöyle konuştu:
    ''Bu, bizim aklımıza gelmedi. Birileri herhalde ustamızın cenazesinde siyaset yapmak istiyor. Bunun öncesinde de bu tür provokatif eylemler oldu ama biz buna bulaşmadık, bulaşmayacağız da. Biz görevimizi yaptık. Kırşehirliler olarak, Kırşehir Belediyesi olarak ustamıza en layık şekilde hem cenaze töreninde hem de cenazeden sonra misafirlerimizin ağırlanmasında bütün görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirdik.''
    Eleştirileri Neşet Ertaş'ın üzerinden art niyetli kişilerin siyaset yapma arzusu olarak gördüklerini belirten Bahçeci, şunları kaydetti:
    ''Bunu ayrıca kınıyoruz. Bizim kesinlikle böyle bir şeyimiz yok. Kırşehirliler olarak ustamıza son görevimizi en iyi şekilde yapmanın derdi ve telaşı içindeyiz. Başka hiçbir kaygımız yok. Kırşehir Belediyesi'nin bütün tabutları standarttır. Buna özel bir tabut yapılmış değil. Mevcut tabutumuz ne ise o tabutla bu şekilde cenazeyi kaldırdık. Bunun altında başka bir şey aramak doğru değil. Ustanın ruhunu rahatsız eder diye düşünüyorum. Bu şekilde hareket edenleri ben de esefle izliyorum.''

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Mekanı Cennet olsun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Büyük ustaya allahtan rahmet diliyoruz allah tum sevenlerine sabır versin
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Allah rahmet eylesin.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri