Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: hotbird kanallarını tarama hk...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart hotbird kanallarını tarama hk...

değerli ustalar. bende next 2000 cx plus var. bundan bir kaç ay evvel kanalları düzenliyeyim derken fabrika ayarlarına geri döndü yanlışlıkla. sonra türksatı tarattım taradı. peşindende hotbird i tarattım ama taramadı. daha doğrusu kanal bulamadı. halbuki fabrika ayarlarına dönmeden önce gayet güzel çekiyordu.

uydu taramayı/ayarlamayı tam yaptığım halde bir türlü kanal bulamıyor...yanlızca 70-80 kanal geçen gece buldu onunda yarısı pullu gösteriyor yarısı normal. bu neden kaynaklanabilir?
    uydu cihazındamı sorun vardır yoksa gerçekten sinyaldemi? bu arada binadaki diğer komşular hotbird kanallarını seyredebiliyor. yardımcı olursanız sevinirim. selametle...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dıseq ayarlarını yaptınmı merkezi sistem varsa turksat (A)
    Hotbird (B) olması gerekir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı yargıç_1 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Dıseq ayarlarını yaptınmı merkezi sistem varsa turksat (A)
    Hotbird (B) olması gerekir
    yaptım. bizimkinde türksat (d) de hotbird (b) de çıkıyor du...

yanlız şu var; hani kanal ararken sinyal seviyesi çıkar ya, bende sinyal hotbird de çıkmıyor. kalite yazan kısım %80 lerde ama sinyal %10 da.. türksatta ise hem kalite hem sinyal %75-80 arasında...

buna rağmen sinyal çıkmadığı halde hotbird de bulunan 70 küsür kanal ın bazısı (yarıya yakınında görüntü var... çok enteresan değilmi? hem sinyal yok hemde kanal bulunuyor ve görüntü var.:49:

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı osmann Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    değerli ustalar. bende next 2000 cx plus var. bundan bir kaç ay evvel kanalları düzenliyeyim derken fabrika ayarlarına geri döndü yanlışlıkla. sonra türksatı tarattım taradı. peşindende hotbird i tarattım ama taramadı. daha doğrusu kanal bulamadı. halbuki fabrika ayarlarına dönmeden önce gayet güzel çekiyordu.

uydu taramayı/ayarlamayı tam yaptığım halde bir türlü kanal bulamıyor...yanlızca 70-80 kanal geçen gece buldu onunda yarısı pullu gösteriyor yarısı normal. bu neden kaynaklanabilir?
    uydu cihazındamı sorun vardır yoksa gerçekten sinyaldemi? bu arada binadaki diğer komşular hotbird kanallarını seyredebiliyor. yardımcı olursanız sevinirim. selametle...
    Başka bir cihazda benzer sorunu ben de yaşadım;bir kaç kez tarama yapmama rağmen kanal bulmuyordu.Net'ten Hotbird frekans listesini çıkarıp tek tek cihaza giriş yaptım.Zahmetli oldu,ama souçta iyi oldu.Vaktiniz varsa denemeye değmez mi? Kolay gelsin!...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

en son yazılımı yükle dayzek sıvıc,leri kontrol et türksattan bu fraganssa gir 12130 27500 v şebekegi aç tarat sonra hotbirtti tara yazılım atmayı unutma faprika ayarlarına geri dondüyün için eski tp,ler şuan sende...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hotbird frekans listesi 2012 sizden yeni yeni uydular ve listeler bekliyoruz şimdiden tşk ederim
    :45:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri