Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Windows Live Messenger Kapanıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Windows Live Messenger Kapanıyor

Microsoft'un eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger olan anında mesajlaşma yazılımının sonu gözüktü. Artık Microsoft kullanıcıları Skype'a yönlendirecek.
    Microsoft'un uzun yıllardır kullanılan ve zamanının en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı MSN Messenger ya da yeni adıyla Windows Live Messenger için yolun sonu gözüktü.
    Uzun zamandır dedikodu olarak konuşulan bu hadise, Microsoft'un Skype blogunda resmiyet kazanmış oldu. Tony Bates tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger kapanacak. Windows Live Messenger hizmetinin kapanmayacağı tek ülke ise Çin olacak.
    Messenger'ın yerine Skype kullanımına alıştırma başlangıcı olarak Skype 6.0 sürümündeki Hotmail hesabıyla oturum açabilme özelliği olarak görülüyor. Yavaş yavaş kullanıcılar Live Messenger yerine Skype üzerinden oturumlarını açıyorlardı.
    Yaklaşık 12 yıllık geçmişi bulunan MSN Messenger'ın kapatılıyor olması pek çok kullanıcıyı üzecek. MSN Messenger'ı zamanında kullanan kitle, Live Messenger'ın ilk çıktığında da eleştirileri yöneltmişti. Oldukça alışılmış ve basit bir arayüzü olan MSN Messenger, Windows Live Messenger ile daha karmaşık bir hale gelmişti.
    Facebook sohbetin çıkmasın ve akıllı telefonlarda Whats App gibi uygulamaların artmasından sonra Live Messenger kullanımı her geçen gün daha da azaldı. Yine azımsanmayacak bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da, Skype'a geçiş süreci biraz sancılı olacaktır diye düşünüyoruz.

Kaynak Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows Live Messenger birzamanlar çok kulanılan sohbet programıydı ama şu facebook twitter ve daha bunun gibi siteler sayesinde popülerliğini kaybetti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

şu anda msn ile görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ? ben kulanmak istiyorum ama programı bulamaıdm

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı şimşek59 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    şu anda msn ile görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ? ben kulanmak istiyorum ama programı bulamaıdm
    Yapılmıyor MSN devri bitti malesef skype geldi yerine

Kullanıcı Bilgi Menüsü

baya emektarlık yaptı ...durmadan yazılım çıkıyor bundan sonra zaten çıkanın ömrü kısa olur...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri