Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Öðrencilere kýlýk-kýyafet serbestisi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Smileys Allgemein 087 Öðrencilere kýlýk-kýyafet serbestisi

Milli Eðitim Bakanlýðý'na baðlý okullarda, belirli koþullarda öðrencilerin kýlýk kýyafetlerinin serbest olmasýna iliþkin yönetmelik yayýmlandý. Yönetmeliðe göre, öðrenciler, okul, sýnýf ve þubelerde tek tip kýyafet giymeye zorlanamayacak. Ýmam Hatip'te okuyan veya seçmeli Kuran'ý Kerim dersi alan kýz çocuklarý baþlarýný örtebilecek.

Özel günlerde özel kýyafet aldýrýlamayacak

Tayt, diz üstü etek yok

Kýz öðrenciler baþlarýný örtebilecek

Yabancý okullar ve azýnlýk okullarýnda uygulanmayacak
    vs ..vs de

1- Milli Eðitim Bakanlýðý, 2012-2013 eðitim yýlýnda öðrencilere toplam 187 milyon ders kitabýný ücretsiz daðýtacak. Kitaplar, okullarýn açýlacaðý 17 Eylül’de sýralarýn üzerinde hazýr olacak

2- Fatih Projesi Kapsamýnda Ortaöðretim Kurumlarýna Yerel Alan Aðý Pasif Üyeleri ve Aktif Cihazlar Kurulum Ýhalesi

ihalelerle kimilerinin cepleri doldu

BU PROJELERLER ÖVÜNENLER.... KIYAFETLE ÝLGÝLÝDE bir çalýþma yapabilirlerdi..

kaldik ki :BU PROJELERLER ÖVÜNENLER ülkemizde bir önlüðü 2 kardeþ giyiyor bunlarý hiç görmediler þimdi ne yapacak her gün bir kýyfafet bulmak zorunda .. yada baþka yollara iteceðiz gençleri

hadi hayýrlýsý !..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bir önlüðü 2 kardeþ giyiyorsa ayný mantýkla 1 elbiseyi 2 kardeþ de giyebilir pekala.

ben önlüðün kalkmasýna hem sevindim hem üzüldüm.
    üzüldüm çünkü keþke önlük olsa idi. ama bizim zamanýmýz gibi tek renk olsa idi. her okulun farklý kýyafet uygulamasý kalksa idi daha iyi olurdu bence. öðrenciler ayýrt edilirdi.

sevinmem ise okul kýyafet meselesi ile kýrtasiye ve okullar arasýndaki rantýn ortadan kalkmasýdýr.
    selametle...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

diyorlarki fakirin çocuðu zengin çocuðun giyiminden etkilenecek pisikolojisi bozulacak....pekii yýllarca caddede sokakta çarþýda arabada pazarda kafeteryada zenginin çocuðundan etkilenmeyen fakirin çocuðu sýra okula gelincemi etkileniyor...bu tamamen baðcýyý dövmektir üzüm kimin umurunda....bu uniforma iþinin okul idarecileri vasýtasýyla adres gösterilen butik veya konfeksiyon mazalarýyla aralarýndaki akçe ve çýkar iliþkilerine hiç deyinmek istemiyorum....okullar askeri birlik olmaktan ufak ufak temizleniyor.....
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Vergi adaletsizliðinin,ulusal gelirden pay almadaki adaletsizliðin ayyuka çýktýðý bir ülkede [COLOR="Red"]tek tipgiyim hangi zorunluluktan kaynaklanmýþtý?Bugün o nedenler sona mý erdi?Ulusal gelirin %60'ý nüfusun %15'i tarafýndan deðil de %50 si tarafýndan mý paylaþýlýyor?Ekonomik veriler þu anda elimde yok,akýl yürütmeyi de durdurdum.Ama sadece bir noktayý forum dostlarýnýn dikkatine sunmak isterim.Çin Halk Cumhuriyetinde insanlar,okuldaki öðrenciden Parlamentodaki baþkana varýncaya dek tek tip giyinerek bugün dünya ekonomisinde lider koltuðuna oturdular.Ben de "tektip" çi deðilim:tüm çocuklarý ayný giysiler içinde görmek benim de hoþuma gitmez.Ama parçalanmýþ 8 yýllýk zorunlu eðitim için iktidar sahiplerinin kýz çocuklarýný daha ilkokul sýralarýnda türbana[teþvik yönetmeliði gibi geliyor bana.Adý da özgür giyim.Sevsinler!....:46:/COLOR]

Kullanýcý Bilgi Menüsü

A29

S.A.Bu sivilleþme karþýtlarý illaki bir sebeb buluyorlar.Bende karþý deðilim amma!!!!falan da filanda,ehemmde- kehemmde sence-bence demeye ne gerek var..Erkekçe karþýysan karþýyým de gitsin,kýrk dereden su getirmeye ne gerek var.AEO.:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ya arkadaþ herkesin aðzýnda -okullar askeri birlik olmaktan ordu gibi davranmaktan kurtulmalý diyorda baþka bir þey demiyor ya

Mümtaz türkönemine dir oda çýkmýþ

bu iyi olduda andýmýzýda kaldýralým ne ordu gibi çoçuklarý Atatürk ün önüne soðuk sýcak demeden dikip marþlarla okula sokuyorsunuz çoçuk oynamalý ders saatinde derse girmeli falan filan la sen nerden geldin herkes gibi sende bu yollardan geçtin ne vardý disiplin vs herþey vardý

þimdi ne olacak okula esrarcýsý eroincisi,bunl gibi sapýk herkes girecek ÝLKÖÐRETÝMDEN BAHSEDÝYORUZ tabiii

tabii bu arada Forma yerine Marka yarýþý olacak
    alan alacak alamayanda alandan... götürecek !

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart AL sana SERBESTLÝK

TARÝH 29.11.2012 -
    SAAT 16:21

YER : SÝVAS

Halife YALÇINKAYA/SÝVAS, (DHA)

Ýmam-hatip lisesinde içki ve bali olayý

SÝVAS Anadolu Ýmam Hatip Lisesi’nde okuyan ve okulun pansiyonunda kalan 6 öðrenci içki içip uçucu madde kullandýklarý iddiasýya çeþitli ilçelerde bulunan Ýmam Hatip Liseleri’ne gönderildi.

Olay, kent merkezinde bulunan Anadolu Ýmam Hatip Lisesi’nin pansiyonunda meydana geldi. Okul pansiyonunda kalan 2’inci sýnýfta okuyan 6 öðrenci nöbetçi öðretmenlerin akþam odalarý kontrol ettiði sýrada iddiaya göre alkol ve uçucu madde kullanýrken yakalandý. Bunun üzerine görevli öðretmenler tutanak tutarak durumu okul yönetimine bildirdi.

Yapýlan inceleme ardýndan Anadolu Ýmam Hatip Lisesi 2’inci sýnýf öðrencileri; M.E., E.Ç., M.Ç., A.T., Ö.B. ve H.D. hakkýnda iþlem yapýldý. Öðrencilerin velileri okula çaðrýlarak durumdan haberdar edildi. Durumu velilere anlatan okul yönetimi Milli Eðitim Bakanlýðý’nýn ödül ve disiplin yönetmenliðinde bulunan 12’nci maddenin ’C’ bendinin 11 fýkrasý uyarýnca baðýmlýlýk yapan zararlý maddeleri bulundurma ya da kullanmak suçunu iþleyenlerin tasdikname ile okuldan uzaklaþtýrma cezasý alacaklarýný bildirdi. Bunun üzerine okul yönetimi ile görüþen veliler okuldan atýlma yerine çocuklarýn naklini baþka okula aldýrýlmasýný önerdi. Bu isteðin kabul edilmesiyle öðrencilerden 2’si Yýldýzeli, 2’si Hafik, 2’si ise Divrði Ýmam Hatip Lisesi’ne gönderildi.

20 ÖÐRENCÝYE UZAKLAÞTIRMA
    Konu zeký62 tarafýndan (29-11-2012 Saat 19:35 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart ÝstemÝyoruz !..

TARÝH 29.11.2012 -
    SAAT 13.42
    YER : MARDÝN

Kýz Ýmam Hatip Lisesi'nde erkek pansiyonuna tepki
    Mehmet Halis ÝÞ/MÝDYAT(Mardin), (DHA)

MARDÝN’in Midyat Ýlçesi’ndeki Kýz Anadolu Ýmam Hatip Lisesi içinde erkek pansiyonu bulunmasý tepkilere neden oldu.

Kýz öðrenciler, pansiyondaki erkek öðrencilerin tacizine maruz kaldýklarýný öne sürerek, Cumhurbaþkaný ve Baþbakan dahil bir çok yetkiliye, erkek pansiyonun okul dýþýna çýkarýlmasý için mektup yazacaklarýný söyledi.

TARÝH 29.11.2012 -
    SAAT 12:21

YER : BURSA

Kýlýçdaroðlu,
    Milli Eðitim Bakanlýðý tarafýndan açýklanan ilköðretimde tek tip kýyafet uygulamasýnýn kaldýrýlmasýna ise tepki göstererek,
    "Uygulama da kýsa kol giyen çocuða yasak getiriliyor. Bu sapýklýkla açýklanýr." þeklinde konuþtu.
    Konu zeký62 tarafýndan (29-11-2012 Saat 19:44 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bençe bu olay dogru ama sivil oldunmu kim girdi kim çýktý okula nerden bileçen kart pasma olmasý lazým......

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri