Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Peynirli ıspanak köftesi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Peynirli ıspanak köftesi

Malzemeler:
    Yarım kg ıspanak
    4 dilim beyaz peynir
    2 çorba kaşığı margarin
    2 dilim bayat ekmek içi
    1 kahve fincanı süt
    2 çorba kaşığı galeta unu
    2 çorba kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri
    2 yumurta
    Tuz, kırmızı tozbiber

Hazırlanışı:
    * Ispanakları ayıklayıp bol suyla yıkayın. Tencereye alıp kısık ateşte kendi suyu ile yumuşayıncaya kadar pişirin. İyice süzüp küçük küçük doğrayın. Ekmek içini sütte bekletip sıkın.
    * Geniş bir tavada 1 kaşık margarini eritip ıspanağı ekleyin. Bir tutam tuz ilave edip birkaç dakika kavurun. Ateşten alıp ılınmaya bırakın. Ekmek içi, galeta unu, kaşar peyniri ve yumurtaları ekleyip yoğurun. Köfte harcını 8 eşit parçaya ayırın. Her birini avuç içinde yuvarlayıp hafifçe yassılaştırın ve ortasını çukurlaştırın. Hazırladığınız ıspanak köftelerini yağlanmış fırın kalıbına dizin. * Beyaz peynir dilimlerinden küçük bir çay bardağının ağzıyla daire şeklinde küçük parçalar kesin. Ispanak köftelerinin çukur kısımlarına birer parça peynir yerleştirin. 1 kaşık margarini küçük bir tavada eritip peynirli köftelerin üzerine gezdirin. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında 15-20 dakika pişirin. Tozbiber serpip sıcak olarak servis yapın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Abi bu ne?
    Köfte yeşermiş.
    Vallahi denemek isterim ama mutfağıma yazık olur diye korkuyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

offffff çok güzel olmuş coemar abi misafirliğe geliyim ben size of çok güzel yaa

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Özgür1984 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    offffff çok güzel olmuş coemar abi misafirliğe geliyim ben size of çok güzel yaa
    Ayıp ettin Özgür be mutfak bizi bozar yalnız yaptırırız sana

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri