Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dreambox 800 diseq motor sorunu yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Dreambox 800 diseq motor sorunu yardım

selam

arkadaşlar çalışan diseq motorum çalışmaz oldu.

goldmaster 2100 diseq motor var. led lambası yanmıyor heralde patladı. motorun üstündeki düğmeden doğuya batıya ileri geri olmuyor.

ama dreambox tan 0 konumuna git değince bir adım ileri gidip tekrar geri geliyor. yani motor hareket ediyor ama bir tık ileri gidip geri geliyor.

sonra batıya git değince bir adım bir adım daha gidiyor ondada 2 kere gidiyor sonra gitmiyor. ordan doğuya tekrar iki adım geri geliyor. daha ileri gidemiyor.

motor bozuk olsa hiç çalışmaz diye düşünüyorum. motordan resete iğne sokup resetleme yapmış oldum ama led yanmadığından anlamıyorum.

birde bu dreambox da limit belirleme olayında limit kapalı mı olacak açık mı onlarada yanlışlıkla bastım.

kabloları kontrolde ettim zaten çanağın durduğu yerdeki uydudaki kanallar çıkıyor. lnb arızası yok elektrik mi düşük diye düşünüyorum.

acaba power adaptörümü arızalıdır onuda yeni değiştirmiştim. motora başka türlü reset atılıyor mu. acaba dreamboxta yazılımda mı problem

vallahi bilen biri söylesin ne yapmalıyım.

not meboot kullanıyorum image ı fabrika ayarlarına döndürdüm. olmadı

orjinal flash daki yazılımıda fabrika ayarlarına döndürdüm gene olmadı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım cihazın imajından kaynaklanıyor yeniden imej yükle sorun cozulucektir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

motoru sıfırla fabrika ayarlarına döndür olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri