Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Windows 8

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Windows 8

Windows 8; Microsoft firmasının kişisel bilgisayar kullanımı için Windows 7'nin halefi olarak ürettiği işletim sistemidir. RC sürümü 1 Temmuz 2011[3]'de çıkmıştır. Görünümü Windows Phone'a benzemektedir. 26 Ekim 2012'de piyasaya çıkmıştır. Şu anda, Vista veya 7 için Windows 8 yayındadır. Windows 8 için Windows Live ve Live ID unutulmamıştır. Windows 8'de çekirdek çökmesini belirtmek için eski sürümlerden farklı olarak artık üzgün surat ve BSOD ekranı olacak. Windows 8'de Metro arayüzü vardır. Windows 8, büyük diskleri (TB) daha iyi kullanacaktır. Windows 8'deki Windows Gezgini (Explorer) Ribbon arayüzü kullanacaktır. Windows 8 parolaları yönetme konusunda iyi olacak.

Bu işletim sistemindeki yenilikler

Bu işetim sistemi oyunu ve profesyonelliği bir arada sunmayı hedeflediği için bir takım değişiklikler yapmıştır. Öncelikle başlat menüsünü masaüstünden kaldırmış daha sonra kullanıcıların istedikleri programları ekleyebileceği bir "Sistem ana sayfası" oluşturmuştur. Bu işletim sitemi Windows Phone Xbox gibi cihazlarla aynı tasarımdadır ve kolayca entegre olabilir. Windows 8 diğer işletim sitemlerine oranla daha ucuzdur.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aylar oldu cıkalı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri