Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Öðretim elemanlarý mescide karþý çýktý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon2 Öðretim elemanlarý mescide karþý çýktý

Giriþ: 27 Aralýk 2012
    Akdeniz Üniversitesi Týp Fakültesi Morfoloji Binasý'nda ''mescit'' yapýlacaðýný belirten bir grup öðretim elemaný ve öðrenci eylem yaptý.

Akdeniz Üniversitesi Morfoloji Binasý önünde toplanan grup adýna açýklama yapan Öðretim Üyesi Doç. Dr. Ýlker Belek, Morfoloji Binasý'nda mescit açýlacaðýna iliþkin bilgi aldýklarýný, bu bilginin yöneticileri tarafýndan da doðrulandýðýný söyledi.
    Mescit yapýmýnýn inanç özgürlüðüyle açýklanamayacaðýný savunan Belek, üniversitelerin aydýnlanma yeri olduðunu ve dini yönetime karþý verilen mücadelenin sembolü olduðunu ifade etti.
    Kimsenin inançlarýna ve bu inancý nasýl yerine getirdiðine karýþýlmamasý gerektiðini anlatan Belek, üniversitenin içine cami ve mescitler yapýlmasýnýn bazý projelerin somut göstergesi olduðunu ileri sürdü.
    Morfoloji binasýna mescit açýlmasýnýn, üniversitenin bilimle herhangi bir baðlantýsýnýn kalmadýðýnýn göstergesi olduðunu iddia eden Belek, yakýnda tüm bölümlerin içine birer mescit yapýlabileceðini kaydetti.
    Fakültede öðrenim gören öðrencilerin farklý eksiklikleri bulunduðunu, binadaki derslik ve laboratuvarlar kapasitelerinin yetersiz olduðuna öne süren Belek, ''Kütüphane çok yetersiz. Öðrencilerin ders saatleri dýþýnda çalýþabileceði mekanlar sýnýrlý. Öðretim üyelerinin kullanacaklarý deney ve laboratuvar yok. Mescit yapýlmasý planlanan odayý laboratuvar yapmak için baþvurduk, ancak cevap alamadýk'' dedi.
    Öðretim elemanlarý ve öðrenciler, basýn açýklamasýnýn ardýndan bir süre slogan atýp daðýldý.
    Kaynak: AA

Kullanýcý Bilgi Menüsü

þu memleketin hocalarýna bak..bakta zihniyeti niyeti bir gör...avrupa ve amerikada birçok üniversitede küçük küçük kiliseler yani bizdeki tabiriyle mescitler varken akdeniz üniversitenin bir köþesine 20 veya 30 metrekarelik bir mescitin yapýlmasýnýn kime ne zararý var üstelik bugüne kadar kimseyi camiye veya mescite silah zoru ile ibadet yapmasý için sokulduðunu görmedim....üniversitenin mescit yapýlacaðý yere meyhane birahane veya bar yapýp burada zýkkýmlanalým diye bu hocaya söyleseler ne labaratuvar nede öðrencilerin çalýþabileceði alan derdi kimsenin umurunda olmazdý...olmazdý çünki bunlar birer bahane,mescit gündeme geldiya çeþitli gerekçeler nedenlerle yapýlmamasý için elin geleni yapacaklar....dünya üniversiteler sýralamasýnda kalite olarak yaptýklarý ilmi araþtýrmalar adýna bilim adýna ne yapmýþlar kaçýncý sýradalar,üniversitelerin geliþimi için ne yapmýþlar,mezun ettikleri öðrenciler negibi bir buluþa icada imza atmýþ yoksa yýllarý hep layloylomlamý geçmiþ...o üniversite yýllarca mescitsiz olarak ne gibi baþarýlara imza attý,bana yüz kol bacak naklinden baþka örnek gösterebilirlermi,o nakillerin mazisi 2 yýl öncesine dayanýyor ve ferdi bir baþarýdýr.......varsýn oraya mescit yapmasýnlar,ibadet edecek öðrenci veya hoca varsýn 100 metre 500 metre veya 1 kilometre ötedeki camide namazýný kýlsýn fakat bunun karþýlýðýnda öðretim görevlisi hocanýn dekana veya meb'e bir baþarý sözü verebilirmi,bizi uçuracak bilim adamlarý yetiþtirebilirmi...böyle bir sözü verebilmesi için bir büyükten fazlasýný içmesi gerekir...onada maçasý yetmez...
    CÝMBOMLU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hocam acýklamalar hiç hoþ olmamýþ.hangi millet olursa olsun herkesin bir inancý var.
    öte yandan cokda doðru soyledikleride var.üniversitelerin hali gerçekten içler acýsý.ister rektör ü hükümet yanlýsý olsun ,isterse baþka fikirden ,hepside içler acýsý.
    farkýnda iseniz tr de üniversiteler bilim yuvasý olmaktan uzaklaþtý.bunuda akp yapmadý.bunu sol kesim yaptý.hep kendini düþündü.týp fakültelerinde hocalara para vermeyenlere kimse bakmadý.devlet hastaneleri zaten allahlýk.
    akp bence bu konuda bir devrim yaptý.kendi düþüncesinde hoca bulumayýnca özel hastanelere agýrlýk verildi.özellikle branþ agýrlýklý hasteneler çok baþarýlý oldu kanýmca.bir yandan da hocalarýmýz bu hastanelerin baþýna geçti.

sosyal devlet nedense türkiyede uygulanamýyor.egitim,saglýk,güvenlik kurallarý tr de fikir ayrýlýðý yüzünden uygulanamýyor.bu kurumlarda sürekli siyaset agýrlýðý hissediliyor.üstelik körü körüne.olan hastalara vede maðdurlara oluyor.
    parasý olmayan yatak bulamýyor.parasý olmayan devlet hstanesinden sevk almýyor neler neler.þimdi hocamýzýn konuþmalarýna bakýyorum da..
    ben bu konuþmaya vede acýklamaya hiçde ikna olmadým.chp sekreteri haluk koç kendisi cok ünlü bir hematolog dur. bakalým o ne diyecek merakla bekliyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Koskoca üniversitenin akademik kadrosundan bir yürekli öðretim üyesi çýkmýþ ve önceliklerini sýralamýþ.Ne yani her üniversiteye bir mescit açýlýnca,dünya sýralamasýnda saygýn bir yer mi ediniyorsunuz? Saygýnlýk ibadetle deðil,çalýþmayala baþarýyla olur.Mýsýrdaki El Ezher Üniversitesi,pozitif bilimin hangi dalýnda tüm dünyanýn takdirini kazanan bir baþarýya imza attý? Bence en büyük ayýp,diðer akademisyenlerin suskunluðudur.Lütfen eðitimle ibadeti karýþtýrmayalým!...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart eee Arkadaþlar: Bu Büyük Mabet NE olacak

Eeee Arkadaþlar: Bu Büyük Mabet NE olacak ??

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) kampüsü içine yaptýrýlan ve kubbesi, Mimar Sinan’ýn ustalýk eseri Selimiye’den büyük olacak cami inþaatý için þu ana kadar 3 milyon lira harcandý.

Toplam 18 milyon 500 bin Türk lirasýna mal olacak

35 metre kubbe geniþliði ile Türkiye'nin en büyük kubbeli camilerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi Camii kapalý alanda 3500 açýk alanda da 3500 cemaat kapasiteli olarak toplam 7000 kiþinin ayný anda ibadet etmesine imkan tanýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý zeký62 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Eeee Arkadaþlar: Bu Büyük Mabet NE olacak ??

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) kampüsü içine yaptýrýlan ve kubbesi, Mimar Sinan’ýn ustalýk eseri Selimiye’den büyük olacak cami inþaatý için þu ana kadar 3 milyon lira harcandý.

Toplam 18 milyon 500 bin Türk lirasýna mal olacak

35 metre kubbe geniþliði ile Türkiye'nin en büyük kubbeli camilerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi Camii kapalý alanda 3500 açýk alanda da 3500 cemaat kapasiteli olarak toplam 7000 kiþinin ayný anda ibadet etmesine imkan tanýyor.

Herþye ibadeti KarýþtýrýyoruzzYazýk cok yazýk !

Muðla'nýn Marmaris ilçesinde yeni yýl kutlamalarýnýn yapýldýðý Gençlik Meydaný'nda yeni yýla namaz kýlarak girmek isteyen bir vatandaþ ile çevredeki vatandaþlar arasýnda gerginlik yaþandý.

Namaz kýldýktan sonra açýklama yapan "Herhangi bir provokasyon amacým yoktur. Sadece þükür namazýný burada kýldým. Baþka hiçbir amacým yok" dedi.:49:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu gun unuverstede mescit isteyenler yarin liselere ve diger okullar içinde istemezlerse sasirmayiniz adim adim din devletine dogru gittigimizin farkina variniz yovas yovas olur bu isler birden olmaz ne demisti basbakanimiz demekrosi bizim için bir basamak ilihat fokulteleri ile diger fakultelere karistirmayalim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý yildo Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu gun unuverstede mescit isteyenler yarin liselere ve diger okullar içinde istemezlerse sasirmayiniz adim adim din devletine dogru gittigimizin farkina variniz yovas yovas olur bu isler birden olmaz ne demisti basbakanimiz demekrosi bizim için bir basamak ilihat fokulteleri ile diger fakultelere karistirmayalim
    kardeþ : ilahiyat fakültesi

Fakülteler DE BUNLARIN ÝÇÝNDE ne derler yerleþkenin icinde neyi katýþtýrmayalim ?

Týp Fakültesi
    Ziraat Fakültesi
    Fen Fakültesi
    Edebiyat Fakültesi
    Ýktisadi ve Ýdari Bilimler
    Hukuk Fakültesi
    Mühendislik Fakültesi
    Eðitim Fakültesi
    Ýletiþim Fakültesi
    Güzel Sanatlar Fakültesi
    Su Ürünleri Fakültesi
    Alanya Ýþletme Fakültesi
    Ýlahiyat Fakültesi
    Alanya Mühendislik Fakültesi
    Diþ Hekimliði Fakültesi
    Turizm Fakültesi
    Hemþirelik Fakültesi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

önce bunlarý bir bir gecelimde ondan sonra acalým mý acmayalým mý ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý hüseyin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    þu memleketin hocalarýna bak..bakta zihniyeti niyeti bir gör...avrupa ve amerikada birçok üniversitede küçük küçük kiliseler yani bizdeki tabiriyle mescitler varken akdeniz üniversitenin bir köþesine 20 veya 30 metrekarelik bir mescitin yapýlmasýnýn kime ne zararý var üstelik bugüne kadar kimseyi camiye veya mescite silah zoru ile ibadet yapmasý için sokulduðunu görmedim....üniversitenin mescit yapýlacaðý yere meyhane birahane veya bar yapýp burada zýkkýmlanalým diye bu hocaya söyleseler ne labaratuvar nede öðrencilerin çalýþabileceði alan derdi kimsenin umurunda olmazdý...olmazdý çünki bunlar birer bahane,mescit gündeme geldiya çeþitli gerekçeler nedenlerle yapýlmamasý için elin geleni yapacaklar....dünya üniversiteler sýralamasýnda kalite olarak yaptýklarý ilmi araþtýrmalar adýna bilim adýna ne yapmýþlar kaçýncý sýradalar,üniversitelerin geliþimi için ne yapmýþlar,mezun ettikleri öðrenciler negibi bir buluþa icada imza atmýþ yoksa yýllarý hep layloylomlamý geçmiþ...o üniversite yýllarca mescitsiz olarak ne gibi baþarýlara imza attý,bana yüz kol bacak naklinden baþka örnek gösterebilirlermi,o nakillerin mazisi 2 yýl öncesine dayanýyor ve ferdi bir baþarýdýr.......varsýn oraya mescit yapmasýnlar,ibadet edecek öðrenci veya hoca varsýn 100 metre 500 metre veya 1 kilometre ötedeki camide namazýný kýlsýn fakat bunun karþýlýðýnda öðretim görevlisi hocanýn dekana veya meb'e bir baþarý sözü verebilirmi,bizi uçuracak bilim adamlarý yetiþtirebilirmi...böyle bir sözü verebilmesi için bir büyükten fazlasýný içmesi gerekir...onada maçasý yetmez...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri