Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arasý

Konu: Öðretim elemanlarý mescide karþý çýktý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý rselturk Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Koskoca üniversitenin akademik kadrosundan bir yürekli öðretim üyesi çýkmýþ ve önceliklerini sýralamýþ.Ne yani her üniversiteye bir mescit açýlýnca,dünya sýralamasýnda saygýn bir yer mi ediniyorsunuz? Saygýnlýk ibadetle deðil,çalýþmayala baþarýyla olur.Mýsýrdaki El Ezher Üniversitesi,pozitif bilimin hangi dalýnda tüm dünyanýn takdirini kazanan bir baþarýya imza attý? Bence en büyük ayýp,diðer akademisyenlerin suskunluðudur.Lütfen eðitimle ibadeti karýþtýrmayalým!...

ESAS BUNLARA Bakmak lazým !!

Rektörün danýþmaný ‘02 Hacer’!

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Yavuz Coþkun, HCR Organizasyon ve Danýþmanlýk A.Þ.’nin sahibi Hacer Özil Kiriþçi’yi danýþmaný yaptý. Kiriþçi’nin AKP Gaziantep Ýl yönetiminde görev yapmasý, tartýþmalara neden oldu. Bazý akademisyenler Kiriþçi’nin danýþmanlýða getirilme-sinden rahatsýz oldu.

“Biri Bizi Gözetliyor” adlý yarýþmada “02 Hacer” olarak ünlenen Kiriþçi, son AKP kongresinde il yönetimine girdi. Rektör danýþmanlýðý görevini, “AKP yöneticisi” olarak devam ettirmesi dikkat çekti. Kiriþçi’nin üniversitedeki kantini de iþlettiði iddia edildi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dýn dýye olecez yakýnda ne kadar meraklýyýz bu ýslere

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý zeký62 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ESAS BUNLARA Bakmak lazým !!

Rektörün danýþmaný ‘02 Hacer’!

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Yavuz Coþkun, HCR Organizasyon ve Danýþmanlýk A.Þ.’nin sahibi Hacer Özil Kiriþçi’yi danýþmaný yaptý. Kiriþçi’nin AKP Gaziantep Ýl yönetiminde görev yapmasý, tartýþmalara neden oldu. Bazý akademisyenler Kiriþçi’nin danýþmanlýða getirilme-sinden rahatsýz oldu.

“Biri Bizi Gözetliyor” adlý yarýþmada “02 Hacer” olarak ünlenen Kiriþçi, son AKP kongresinde il yönetimine girdi. Rektör danýþmanlýðý görevini, “AKP yöneticisi” olarak devam ettirmesi dikkat çekti. Kiriþçi’nin üniversitedeki kantini de iþlettiði iddia edildi.

vaktiyle adalet bakanlarýndan birisi chp lileri (chp lilerin de alevi olanlarýný) almayacaðým da mhp lileri mi iþe alacaðým demiþti.hatýrlayýn.
    þimdi sýra akp lilerde.bu rahatsýzlýk niye.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý selvi64 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    vaktiyle adalet bakanlarýndan birisi chp lileri (chp lilerin de alevi olanlarýný) almayacaðým da mhp lileri mi iþe alacaðým demiþti.hatýrlayýn.
    þimdi sýra akp lilerde.bu rahatsýzlýk niye.

kardeþ ; konumuz alevi ,fenni,sunni, deðil ki ?

derdimiz ; Gaziantep_Rektörün danýþmaný ‘02 Hacer’!

Akdeniz Üniversitesi vs vsRektörü

bunlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Selvi 64 Dost'u kutlarým;eveleyip gevelemeden sözü "Benim hýrsýzým,seninkinden daha iyidir!" demeye getirdi....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar konuyu nerelere getirdiniz. konu mescit meselesi. 02 hacer benim hýrsýzým senin hýrsýzýn meselesi deðil.laf sýrasý gelince elhamdürillah müslümanýz diyoruz konu cami mescit açmak olunca karþý çýkýyoruz bu milletin %99 u müslüman diyoruz konu ibatet olunca bazýlarýmýz karþý çýkýyoruz bu milletin %99 u müslümansa cami veya mescide niye karþý çýkýlýyor anlamadým. o ünüversitede okuyan 100 kiþiden 99 u orada namaz kýlacak benim bildiðim kadarýyla namaz dinin direðidir.bir müslüman üniversitede okuyan genç müslümanlarýn namaz kýlmasýna neden karþý çýkar anlamadým.ben 2 þýk bulabildim.

1-%1 lik kýsým %99 a gelip gelmeye çalýþýyor en az %99 kadar sesi çýkýyor.
    2-söylendiði gibi bu mýilletin %99 u müslüman deðil + birçoðu islam düþmaný dolasýyýyla namaz oruç hac zekat düþmaný

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý rselturk Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Koskoca üniversitenin akademik kadrosundan bir yürekli öðretim üyesi çýkmýþ ve önceliklerini sýralamýþ.Ne yani her üniversiteye bir mescit açýlýnca,dünya sýralamasýnda saygýn bir yer mi ediniyorsunuz? Saygýnlýk ibadetle deðil,çalýþmayala baþarýyla olur.Mýsýrdaki El Ezher Üniversitesi,pozitif bilimin hangi dalýnda tüm dünyanýn takdirini kazanan bir baþarýya imza attý? Bence en büyük ayýp,diðer akademisyenlerin suskunluðudur.Lütfen eðitimle ibadeti karýþtýrmayalým!...
    "saygýnlýk ibadetle deðil çalýþma ile olur" lafý doðru bir laf.
    1-üniversiteye cami açýlmasýndaki sebep, üniversitenin aya mekik yollamasý veya dünya sýralamasýnda rekorlarý altüst etmesi amacý için deðil, namaz kýlmak isteyenlerin uzak camilere gitmek zorunda kalmamasý içindir.
    2-bugüne kadar hiçbir üniversitede cami,mescit yoktu da dünya sýralamasýnda önemli bir yeremi geldi? mescit açýlýrsa o geldiði yerde dahada gerileremi gider? daha gerisi varsa gitsin...
    3-mýsýrdaki el-ezher üniversitesi çok çok olmasada bizdekilerden daha baþarýlý. kazandýðý baþarý oradaki camidenmi acaba? deðil tabiki. cenabý hak zenginliði istediðine ilmide isteyene verirmiþ. çalýþýrsa olur. çalýþmazsan saray gibi camide yapsan nafile.
    4-ülkede cami mescit gibi ibadethanelere karþý çýkanlara sebepleri ne olursa olsun katýlmýyorum. (þayet gerek olmadýðý halde cemaat kapasitesini karþýlayan bir cami yanýna bir tane daha yapýlýyorsa karþýyým tabi.)
    onlara katýlmadýðýmý böyle sakin ve seviyeli bir þekilde anlatmama raðmen karþý taraf seviyesiz ve þiddetli anlatmaya baþlarsa kalaylarým. bu memleket eskisi gibi sadece onlarýn babalarýnýn çiftliði deðil. 70 milyonun çiftliði. çoðunluk ne derse o olur. akedemisyenler meslekleri için çalýþýp çabalasýnda yerde sürünen üniversiteleri bir kalkýndýrsýn. bu tip meselelere kafa yormasýnlar. mescit açýlýr, giden gider ibadetini yapar. gitmeyen iþine bakar.

bilmeyenler için söyleyeyim "yapýlmak istenen mescittir, cami deðil. herhangi bir binanýn boþ odasý olabilir. minaresi olmayabilir. minberi olmayabilir. bildiðin boþ oda. namaz kýlma odasý gibi"

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý beydemir Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþlar konuyu nerelere getirdiniz. konu mescit meselesi. 02 hacer benim hýrsýzým senin hýrsýzýn meselesi deðil.laf sýrasý gelince elhamdürillah müslümanýz diyoruz konu cami mescit açmak olunca karþý çýkýyoruz bu milletin %99 u müslüman diyoruz konu ibatet olunca bazýlarýmýz karþý çýkýyoruz bu milletin %99 u müslümansa cami veya mescide niye karþý çýkýlýyor anlamadým. o ünüversitede okuyan 100 kiþiden 99 u orada namaz kýlacak benim bildiðim kadarýyla namaz dinin direðidir.bir müslüman üniversitede okuyan genç müslümanlarýn namaz kýlmasýna neden karþý çýkar anlamadým.ben 2 þýk bulabildim.

1-%1 lik kýsým %99 a gelip gelmeye çalýþýyor en az %99 kadar sesi çýkýyor.
    2-söylendiði gibi bu mýilletin %99 u müslüman deðil + birçoðu islam düþmaný dolasýyýyla namaz oruç hac zekat düþmaný

beydemir kardeþ

-gelince elhamdürillah müslümanýz diyoruz konu cami mescit açmak olunca karþý çýkýyoruz Diyorsuda !!

35 metre kubbe geniþliði ile Türkiye'nin en büyük kubbeli camilerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi Camii kapalý alanda 3500 açýk alanda da 3500 cemaat kapasiteli olarak toplam 7000 kiþinin ayný anda ibadet etmesine imkan tanýyor.

Kampüsün içinde devasa bir ibadet hane var ! daha ne mescidi acýyorsun

Nerde müslümanlýk ! israf yok mu burda

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý zeký62 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    beydemir kardeþ

-gelince elhamdürillah müslümanýz diyoruz konu cami mescit açmak olunca karþý çýkýyoruz Diyorsuda !!

35 metre kubbe geniþliði ile Türkiye'nin en büyük kubbeli camilerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi Camii kapalý alanda 3500 açýk alanda da 3500 cemaat kapasiteli olarak toplam 7000 kiþinin ayný anda ibadet etmesine imkan tanýyor.

Kampüsün içinde devasa bir ibadet hane var ! daha ne mescidi acýyorsun

Nerde müslümanlýk ! israf yok mu burda
    zeki62 kardeþ týp fakültesi morfoloji bölümüyle ilahiyat fakültesi arasýndaki mesafeyi bilmiyorum ama bizim milletimiz burnunun dibindeki ibadet haneye gitmeye bile zorlanýyor eðer ilahiyat fakültesindeki cami uzak ise hiç gitmez veyahut zamaný el vermeyede bilir örneðin bir doktorun vakti olmayabilir.

bu mescit dediðimiz þey 3-4 metrekarelik bir odaya bir halý sermekten ibaret bunu büyütmeninde bir anlamý yok bunu büyütenler insanlarýn namaz kýlmasýný istemeyen kesim din kardeþlerim münafýklarýn ve dindüþmanlarýnýn oyununa gelmeyelim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý beydemir Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    zeki62 kardeþ týp fakültesi morfoloji bölümüyle ilahiyat fakültesi arasýndaki mesafeyi bilmiyorum ama bizim milletimiz burnunun dibindeki ibadet haneye gitmeye bile zorlanýyor eðer ilahiyat fakültesindeki cami uzak ise hiç gitmez veyahut zamaný el vermeyede bilir örneðin bir doktorun vakti olmayabilir.

bu mescit dediðimiz þey 3-4 metrekarelik bir odaya bir halý sermekten ibaret bunu büyütmeninde bir anlamý yok bunu büyütenler insanlarýn namaz kýlmasýný istemeyen kesim din kardeþlerim münafýklarýn ve dindüþmanlarýnýn oyununa gelmeyelim.
    evet usta: dediklerinde çok haklýsýn
    Ýbadethanenin ismi ilahiyat fakültesi camii ve Kampüslerin içinde.

Kaldýki : Namaz ibadeti

Dokuz yerde namaz kýlmak mekruhtur:

1. Yol ortasýnda; çünkü gelip geçenlere engel olur ve herkesin o yoldan geçme hakký zedelenir.

2. Develerin çöküp yattýðý yerde,

3. Çöplüklerde,

4. Hayvan boðazlanan yerde, (mezbahada)

5. Helâ yapýlan yerde,

6. Yýkanýlan yerde (gusülhanede),

7. Hamamda,

8. Kabristanda,

9. Kâbe’nin damýnda.

Ot, hasýr, yaygý, kamýþtan ma'mûl bir eþya üzerinde namaz kýlmakta bir sakýnca yoktur
    Peygamberimizin (asm) ümmetine bahþedilmiþ nimetlerden birisi de her yerde ibadetini yapabilme imkaný tanýnmasýdýr. Bu bakýmdan temiz olmak þartýyla, her yerde namaz kýlýnabilir. Gasp edilen toprak üzerinde veya çalýntý bir elbise ile namaz kýlmak doðru olmasa da kýldýðý namaz geçerlidir.

bunun dýþýnda : daha ne mescitmi yapalým yapmayalým ! Kapýyý ört çýkart çeketini kýbleni bul bitti

selamlar usta.

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri