03 Oca 2013 Per
TFF’nin gizli bilgileri kamuoyuna açýkladýðý gerekçesiyle manevi tazminat davasý açtýðý eski genel sekreter yardýmcýsý Ahmet Müfit Cengiz açýklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, eski genel sekreter yardýmcýsý Ahmet Müfit Cengiz hakkýnda “Federasyonun gizli bilgilerini kamuoyuna açýkladýðý” gerekçesiyle 10 bin liralýk manevi tazminat davasý açtý.

Ahmet Müfit Cengiz, TFF’nin federasyonu ait gizli bilgileri kamuoyuna açýkladýðý gerekçesiyle kendisine 10 bin lira manevi tazminat davasý açtýðýný belirterek, ”Federasyon bünyesinde yapýlan usulsüzlüklerle ilgili olarak baþta Yýldýrým Demirören olmak üzere herkesi ikaz ettim, ancak bir sonuca varamadým. Ben de bu usulsüzlüklerin devamýný engellemek için bildiklerimi kamuoyu ile paylaþtým. Anlattýklarýmýn hiçbiri gizli bilgi deðildi. Örneðin kesilen bir fatura gizli belge niteliði taþýmaz” görüþünü dile getirdi.

Bildiklerini bir televizyon programýnda kamuoyuna anlattýðý konularýn federasyon tarafýndan yalanlanmadýðýna iþaret eden Cengiz, þunlarý kaydetti:

“Katýldýðým bir televizyon programýnda yapýlan usulsüzlüklerle ilgili bilgilerimi paylaþtým. Federasyon da 13 Kasým 2012 tarihinde Ýstanbul 15. Ýþ Mahkemesi’nde aleyhime bir dava açtý. Açýlan bu dava, tamamen beni veya benden sonra bu bilgileri paylaþacak insanlarý engellemek adýna açýldý. Ben, federasyona karþý herhangi bir dava açmadým. Benim tüm isteðim, yapýlan bu usulsüzlüklerin bir noktada sona erdirilmesi. Hiçbir þekilde eski görevime dönmek gibi bir niyetim yok”