Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Müjdat Gezen daða çýkabilirim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon2 Müjdat Gezen daða çýkabilirim

Müjdat Gezen'den önemli açýklamalar..

10.02.2013 - 09:36

Son dönemlerde yapmýþ olduðu çýkýþlarla gündeme gelen Müjdat Gezen, Habertürk gazetesinden Kübra Parmaksýzoðlu'na vermiþ olduðu röportajda çarpýcý ifadeler kullandý.

Röportajda Türkiye'de Kürtlere yönelik büyük bir haksýzlýk yapýldýðýný dile getiren Gezen, Kürt gençlerinin daða çýkma gerekçesi olarak da bunu gördüðünü ifade etti.

Dikkat çeken bir baþka ayrýntýda, kendisini CHP'li olarak görmediðini belirten Müjdat Gezen'in barýþ için gerekirse daða çýkabileceðini söylemesiydi.

Ýþte o röportajdan bir kýsým;

Türkiye'de Kürtlere haksýzlýk yapýldý mý?
    "Alavere dalavere, Kürt Mehmet nöbete" diye bir laf vardý dayýmdan duyduðum. Uyanýk istanbul çocuklarý Kürt çocuklarý nöbete yazdýrýrdý. Yýllarýn getirdiði ezilmiþliðin bir gün mutlaka patlamasý yaþanacaktý. Ben bu meseleye çok insani bir yerden bakýyorum.

KÜRTLER HAKSIZLIÐA UÐRADI
    Müzakere sürecini nasýl deðerlendiriyorsunuz?
    Barýþçý olmaktan yanayým. Konfüçyüs savaþ meydanýna gitmiþ, yerlerde binlerce ölü var. "Yazýk, biraz daha beklemelerdi kendiliklerinden öleceklerdi" demiþ.

Barýþ için atýlan adýmlarý destekliyor musunuz?
    Her türlü desteði vereceðiz. Bunun baþka yolu yok. Kim ister kan dökülmesini, "Çocuklar Ölmesin" diyor ya Aziz Nesin... Savaþ çok kötüdür, bir an evvel durmasý lazým. Herkes taþýn altýna elini sokmalý.

Kürtler haksýzlýða uðradýklarýný düþünmese daða çýkmazlardý, diyorsunuz...
    Evet. bunu sadece ben söylemiyorum herkes söylüyor.

DAÐA ÇIKABÝLÝRÝM
    Kürtlerin kimlik konusundaki talepleri...
    Bölünme olmadýkça her talebin makul olduðunu düþünüyorum.

Barýþ için, "Vurulma tehlikesi dahi olsa daðdakilerle konuþabilirim" demiþsiniz.
    Bu ütopik bir düþünce ama barýþ gelecekse ve deseler ki "Senin sözün geçer, daða çýkan Kürtlerle git konuþ", elbette gidip konuþurum.

Peki çýksanýz onlara ne dersiniz?
    "Bu iþi bitirin artýk" derim.

BEN CHP'LÝ DEÐÝLÝM
    CHP bölünür mü ya da bölünmeli mi?
    Hayýr, bölünmesini istemem. Hiçbir parti bölünmesin. AKP de bölünmesin. Demokrasi ancak kemikleþmiþ partiler olursa geliþebilir. Tayyip Erdoðan giderse AKP bölünür diyenler var. Bence bölünmemeli.

Siz CHP içinde kendinizi hangi kanada daha yakýn hissediyorsunuz?
    Ben baðýmsýzým. Benim CHP'ye yakýnlýðým yok ki. CHP içindeki bir kanada yakýn olayým. Ben bir sosyalistim.

CHP'nin eleþtirdiðiniz taraflarý var mý?
    Muhalefete muhalefet yapmak pek etik gelmez bana. Ýlerde bir gün kazara CHP iktidara gelse onlarý da eleþtiririm.

CHP'nin etkin bir muhalefet yaptýðýný düþünüyor musunuz?
    Hayýr düþünmüyorum. Ama buna fýrsat verilip verilmediði konusunda da þüphelerim var.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Hkasýzlýða uðrayan sadece kürtler deðil. Alevilerde haksýzlýðý uðramýþlardýr. dil din ýrk ayýrýmý yapan her kim ise haksýndýr. ayrýca vatandaþta vatan haini olmamalýdýr. ve vatanýný milletini bayraðýný TC kurucusunu sevmelidir diye düþünüyorum. ve vatandaþ ülkesini ülke insanýný memleketini bayraðýný ve vatanýna nasýl sever. baþýmýzdakiler pislik yapmasa vatandaþýný düþünse yurdum insaný için mücadele yapar ve yurdum insanýna sahip çýkarsa o zaman her vatandaþ ülkesini vatanýný ve yurdum insanýný sever. ben malesef baþýmýzdaki yönetimden memnun deðilim. ve alevi sünni kürt her türlü ayýrýmý yapmaktadýr. insan sevme ayýrýmýný her kim yaparsa o insan deðiidir. hepinizi çok seviyorum, keþke herkes insancýl düþünse ne güzel olurdu.
    Nötig. Arkadaþlar kaos yaratmak amacýyla bu mesajý kesinlikle yazmadým. artýk TC içerisinde hepimiz bir olmalýyýz bu vatan sadece TC bize ait diyenlere deðil. hepimizin. lütfen beni kimse yanlýþ anlamasýn, insan olarak artýk bazý þeyleri aþmamýz gerektiyine inanýyorum. Bu mesajý yazmamýn sebebi sadece isyandýr. suriyeli bir veledi zina çocuðuna bizden daha iii kýymet veriyorlar. bize gelincede ellerinden ne gelirse ardlarýna koymuyorlar. hiç kimsenin yaptýðý yanýnda kar kalmýyacaktýr. bana zarar yapana, inþallah daha beter þeyler olur, resmi kurumlarda insan yerine hiç koyulmuyoruz malesef. TC. sahibi benim. bekçisi benim askeri benim bu vatan benim vataným caným kurban olsun bayraðýna. vatanýma. ama birisi sýrf kürt veya alevi doðmuþ diye, onu cezalandýrmak veya TCden býktýrmak için yetkililerin elllerinden ne geliyorsa yapýyorlar. beni hiç bir güç ve kuvvet TC. býktýramaz usandýramaz. usanan insancýklar zaten belli. benim vicdaným rahat. selametle arkadaþlar.
    Konu aliharbiye tarafýndan (11-02-2013 Saat 12:01 ) deðiþtirilmiþtir.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu zamanda devlete baþkaldýran adam muamelesi görüyor neden çýkmasýn çýkar tabi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri