Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arasý

Konu: Notebook KULLANANLARA BÝR TAKIM BÝLGÝLER.....!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Hüseyin usta benim pc arada internet baðlantýsý sorun oluyor sayfalar açýlmýyor ama net'de sorun yok neden acaba???? bu arada kulaklarýn çýnlýyormu merak ettim usta ..Selamlar..

Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Baðýmsýzlýðý
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý hilmi Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hüseyin usta benim pc arada internet baðlantýsý sorun oluyor sayfalar açýlmýyor ama net'de sorun yok neden acaba???? bu arada kulaklarýn çýnlýyormu merak ettim usta ..Selamlar..

akþam hallederiz abi mesaj alýndý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Usta bende þöyle bir sorun var

Pil iþaretinde kýrmýzý çarpý çýkmaya baþladý ; Pili deðiþtirmeniz Yararlý olur yazýyor.Acaba Ömrümü bitti ; 2 Yýl oldu.

Teþekkürler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý mert383 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Usta bende þöyle bir sorun var

Pil iþaretinde kýrmýzý çarpý çýkmaya baþladý ; Pili deðiþtirmeniz Yararlý olur yazýyor.Acaba Ömrümü bitti ; 2 Yýl oldu.

Teþekkürler.
    bu sorunu tam olarak tespit edebilmem için bilgisayarýnýzýn marka model bilgilerine ihtiyacým var!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý k_huso Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu sorunu tam olarak tespit edebilmem için bilgisayarýnýzýn marka model bilgilerine ihtiyacým var!!
    Ustam Casper nirvana diye geçiyor;Ctn
    saðdaki pil iþaretinde çarpý var kýrmýzý ile;bazen çýkýyor bazen çýkmýyor..bu 1 ay içinde çýkmaya baþladý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Öncelikle denemimiz gereken birþey var bilgisayarýnýzý þarjdan çýkarýn ve kapanana kadar kullanýn bilgisayar þarjý bitip tamamen kapandýktan sonra bilgisayarýnýzý þarja takýn ama bilgisayarý açmayýn kapalý bir þekilde dursun ve bilgisayarýnýzýn mutemelen sol köþede pil iþareti vardýr o iþik sönene kadar bilgisayarý açmayýn ortalama 1 saat sürecek eyer hiç sönmüyorsa pil bozuktur..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý k_huso Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Öncelikle denemimiz gereken birþey var bilgisayarýnýzý þarjdan çýkarýn ve kapanana kadar kullanýn bilgisayar þarjý bitip tamamen kapandýktan sonra bilgisayarýnýzý þarja takýn ama bilgisayarý açmayýn kapalý bir þekilde dursun ve bilgisayarýnýzýn mutemelen sol köþede pil iþareti vardýr o iþik sönene kadar bilgisayarý açmayýn ortalama 1 saat sürecek eyer hiç sönmüyorsa pil bozuktur..
    Ustam deneyeceðim /Teþekkürler -geri dönüþ yapar sonuçlarý yazarým;

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ustam denedim /Aynen dediðiniz þekilde;1 saat pc kapalý olarak þarj ettim,evet pil göstergesi söndü.
    Peki ozaman Sorun ne Olabilir ?

Bu arada 1saat tam dolan PÝL 5dk da bitti !!Sanýrým ölmüþ artýk !!!
    Konu mert383 tarafýndan (23-02-2013 Saat 13:11 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý mert383 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ustam denedim /Aynen dediðiniz þekilde;1 saat pc kapalý olarak þarj ettim,evet pil göstergesi söndü.
    Peki ozaman Sorun ne Olabilir ?

Bu arada 1saat tam dolan PÝL 5dk da bitti !!Sanýrým ölmüþ artýk !!!
    bu durumda bilgisayarýnýz pilinizi düzgün bir þekilde þarj ediyor sýkýntý yok sorun windows7 de bu iþletim sisteminde windows diz üstü bilgisayarlarýn bazý modellerinde pil ölçmede sýkýntý yaþýyor bunun için service pack beklenmekte bu durum zaten bazý sitelerde yoðun olarak tartýþýlýyor...

pilin bozuk olduðu durumlar kýsaca bahsedeyim
    1.bilgisayar pil gücünde kullanýrken pil seviyesinin %99 da olmasýna raðmen aniden kýsa bir süre içinde küt die kapanmasý..
    2.bilgisayar üzerindeki pil ýþýðýnýn hiç sönmemesi yada yanýp sönmesi..

bu gibi durumlar pilinizin bozuk olduðu anlamýna gelir..
    ama þarjýnýz 10dk. ile 30 dk. arasýnda gidiyorsa tabi kullanmaya göre deðiþir..
    bu da bilgisayarýnýzý düzenli bir þekilde þarj ettirmediðinizden kaynaklanýr...

PEKÝ BÝLGÝSAYARIMIZIN PÝLÝNÝ NASIL KULLANMALIYIZ DÝE SORARSANIZ..

AYNI CEP TELEFONU GÝBÝ ÞARJA TAKIN DOLDUÐU ZAMAN ÇIKARIN BÝTMEYE YAKINKEN ÞARJA TAKIN SÜREKLÝ ÞARJDA KULLANMAYIN BENDE TAVSÝYE

ömrü azalmýþ pilleri bu þekilde kullanarak kurtardým ben !!! kolay gelsin..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

(((AYNI CEP TELEFONU GÝBÝ ÞARJA TAKIN DOLDUÐU ZAMAN ÇIKARIN BÝTMEYE YAKINKEN ÞARJA TAKIN SÜREKLÝ ÞARJDA KULLANMAYIN )))

bu iþlemi 5 kez yapýn pilinizin dayanma süresinde artýþ olursa düzene giriyor demektir ama deðiþen birþey yoksa BOZUK anlamýna geliyor....!!

Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri