Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: İşte Terim'in ifadesi!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon Giveup İşte Terim'in ifadesi!

Yaklaşık 1 saatlik bir savunma veren Fatih Terim, şunları kaydetti;

Galatasaray-Orduspor maçının devre arasında hakem Serkan Çınar ile sözlü diyaloğa girdiği için disiplin kuruluna sevkedilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Disiplin Kurulu'nda 1 saati aşkın bir sürede ifade verdi.
    Terim ifadesinde hakem ile diyaloğa girmenin yanlış olduğunu kabul ettiğini ancak hiçbir şekilde hakemin küfür ve hakaret sayılabilecek nitelikte sözler sarfetmediğini söyledi. Terim, ifadesinde Serkan Çınar'a yönelik şu sözleri söylediğini kabul etti ve ifadesini şu şekilde verdi:

"BU DİYALOGTAN ÖTÜRÜ BENİM CEZA ALMAM HUKUKA VE VİCDANA SIĞMAZ"

"Bana raporunda küfür etti yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Hiçbir şekilde şahsına veya değerlerine hakaret sayılabilecek bir söz söylemedim. Her maçta olabilecek türden bir diyalogtu. Türkiye'de çok maçta benim konuşmamın çok üstünde hakeme yönelik itirazlar oluyor. Bu diyalogtan ötürü benim ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz. Zaten hakem raporu da benim size verdiğim ifademi doğruluyor. Sözlerimin hiçbir hakaret niteliği yok. Maçın tansiyonu ile aslında olmaması gereken bir tepkim sözkonusu."

G.Saray Teknik Direktörü Terim'in hakem tarafından tribüne gönderildikten sonra oyuna müdahale ettiği şeklindeki suçlamaya karşılık ise "Oyuncum golü atmış, tribüne bana koşmuş, gelme mi diyeceğim. Maçın yüksek tansiyonu ile bizim bulunduğumuz tribünde hareketlenme oldu. Burak bana doğru koştuğu için ben de onu tebrik ettim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

PFDK Terim'in cezasını açıkladı!

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu sonucu merakla beklenen tarihi kararı açıkladı.
    Teknik direktör Fatih Terim'i sözlü olarak yaklaşık 1.5 saat dinleyen kurul tecrübeli teknik adam için 3 maç yedek kulübesine ve soyunma odasına girme yasağına hükmetti. PFDK ayrıca sevkedilen Hasan Şaş'a 1 maç ceza verirken Ümit Davala ve Şükrü Hanedar'a ise yeterli unsurların oluşmamasından dolayı cezaya gerek görmedi. Kurul ayrıca Terim'e 30 bin TL Hasan Şaş'a da 10 bin TL para cezası verirken verirken saha olaylarından dolayı sevkedilen G.Saray Kulübüne ise toplam 10 bin TLpara cezası çıktı.

GALATASARAY'IN TEZİ TUTTU!

Tüm Türkiye'nin ihraç sonrası tribünden yedek kulübesi ile iletişime geçmesi nedeniyle futbol disiplin talimatının 51. maddesi kapsamında 'idari tedbire uymama' ihlalinden minimum 4 maç ceza alması beklediği Fatih Terim ve diğer yardımcı antrenörleri Hasan Şaş ve Ümit Davala konusunda Galatasaray'ın ortaya koyduğu sürpriz tez işe yaradı.

Sarı kırmızılı kulüp disiplin kuruluna verdiği yazılı savunmasında 'futbol oyun kuralları ve futbol disiplin talimatı 2. ve 95. maddelerini gerekçe göstererek müsabaka hakemlerinin sadece futbolcuları ihraç etme yetkisinde olduğunu iddia etti. Disiplin Kurulu da belkide tarihinde ilk kez hakemlerin teknik adamları ihraç etmesinin bir idari tedbir olmadığı görüşünde birleşti. Bu ihlalden Terim ve yardımcılarını cezalandırmadı...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nda yapılan açıklamada;
    GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in,müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi,ihraç sonrası ve müsabaka esnasındaki sportmenliğe aykırı hareketleri ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oy çokluğu)
    Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. antrenörü HASAN GÖKHAN ŞAŞ'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oy çokluğu)
    Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. antrenörü ÜMİT DAVALA hakkında, tedbire uymamaya iştirak nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,
    Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. idarecisi ŞÜKRÜ HANEDAR hakkında, tedbire uymamaya iştirak nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA" karar verilmiştir.
    Terim, Galatasaray'ın Orduspor ile oynadığı maçın devre arasında hakeme gösterdiği tepki nedeniyle tribüne gönderilmişti. Deneyimli teknik adamla birlikte yardımcıları Hasan Şaş ve Ümit Davala ile idari koordinatör Şükrü Hanedar da disiplin kuruluna sevk edilmişti.
    TERİM SAVUNMASINDA NE SÖYLEDİ?
    Galatasaray-Orduspor maçının devre arasında hakem Serkan Çınar ile sözlü diyaloğa girdiği için disiplin kuruluna sevkedilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Disiplin Kurulu'nda 1 saati aşkın bir sürede ifade verdi.

Terim ifadesinde hakem ile diyaloğa girmenin yanlış olduğunu kabul ettiğini ancak hiçbir şekilde hakemin küfür ve hakaret sayılabilecek nitelikte sözler sarfetmediğini söyledi. Terim, ifadesinde Serkan Çınar'a yönelik şu sözleri söylediğini kabul etti ve ifadesini şu şekildee verdi:
    "BANA RAPORUNDA KÜFÜR ETTİ YAZMA ZEVKİNİ TATTIRMAYACAĞIM DEDİM"
    "Bana raporunda küfür etti yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Hiçbir şekilde şahsına veya değerlerine hakaret sayılabilecek bir söz söylemedim. Her maçta olabilecek türden bir diyalogtu. Türkiye'de çok maçta benim konuşmamın çok üstünde hakeme yönelik itirazlar oluyor. Bu diyalogtan ötürü benim ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz. Zaten hakem raporu da benim size verdiğim ifademi doğruluyor. Sözlerimin hiçbir hakaret niteliği yok. Maçın tansiyonu ile aslında olmaması gereken bir tepkim sözkonusu."
    G.Saray Teknik Direktörü Terim'in hakem tarafından tribüne gönderildikten sonra oyuna müdahale ettiği şeklindeki suçlamaya karşılık ise "Oyuncum golü atmış, tribüne bana koşmuş, gelme mi diyeceğim. Maçın yüksek tansiyonu ile bizim bulunduğumuz tribünde hareketlenme oldu. Burak bana doğru koştuğu için ben de onu tebrik ettim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri