Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: DHPC ip

Kullanıcı Bilgi Menüsü

DHPC ip

arkadaslar ben bu cihasi yurt disina getirdim adsl im internette cok iyi calisiyor ama starboxs a taktigimda bu yaziyla karsilasiyorum dhcp ip baglantisi yok vede fn tusuna bastigimda waiting yazisi cikiyor vede ip numarasi 0.0.0.0 olarak gozukuyor otomatik algilamayi kac sefer denedim olmuyor herseyi tam olarak yaptigimdan eminim bir turlu baglanti kuramiyorum adsl baglantim 100 mbits/s aldigim yere sordum adsl in sifreli oldugundan giremiyorsun dedi ama okadar arastirdim sifre girilmeden acilmayan adsl yok yardim ederseniz sevinirim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım kendinde söylemişsin gir o zaman şifreni bir de öyle dene...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

@baranif ADSL Modemını tekrardan başlat ( modemı kapat ac ) ve tekrar dene duzeldiğini göre ceksin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ufuk arkadasim sifreyi nasil girecem cihazdan cihazin oyle bir ozelligi varda ben mi bilmiyom zaten pc ye sifreleri bikere kayit yapiyom birdaha sormuyor ama cihazda boyle bir ozellik yok pc den sokup direk cihaza takip deniyorum olmuyor reset atiyorum modeme yine olmuyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cihazını resetle , modemide resetle internet bağlatinin sağlam olum olmadığıni araştir cihazı internete bağla...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım o zaman internetini tekrar kur,modemini resetle..anlattığına göre herşeyi denemişsin olmamış

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkdaşlar unuttugunuz bir şey var. bu cihaz kullanıcı adı veya şifre istemez. direk baglanmak üzere ayarlanmış bir cihaz. sorun şu senin modem dhcp ip atayamıyor. bunun nedeni egr int. paylaşıyor isen biriyle çakışıyor olma ihtimalin bir diğeri ise modemin ip atayamıyor bunun için modem ayarlarını kontrol et eger mümkünse bir başka modem ile dene büyük bir ihtimal sorunun çözecektir. dğer bir çözüm ise cihaza manuel ip nuamras vemen. sen modemin ip numarasını yani ağ geçidini biliyorsan yaz bana ayarları vereyim sana kolay gelsin
    Konu kanarya71 tarafından (24-10-2006 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kanarya71 arkadasim sana ip numarasi vermeden ayarlari anlatirsan sevinirim kafadan bir ip numarasi dusunerekte yapabilirsende olur yardimlarin icin tesekkurler su manuel ip kafama yatti gibi

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

beni yanlış anladın ama yardımcı olmaa çalışayım.
    senin modemin defaul ip sinin yani ağ geçidinin 10.0.0.2 olduğunu varsayaılm
    ip adresi yazan yere :10.0.0.5 (ben 5 yazdım ama sen 3-99 arası istediğini yaz)
    ag maskesine :255.255.255.0
    ag geçidine :10.0.0.2 (bu adrs modemin ip numarası)
    dns1:10.0.0.2
    dns2:10.0.0.99

yaz ve okeyle makinan yeniden açıldıgında hep bu ip yi alacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri