Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Messenger'dan Skype' a Taşınmak çok kolay!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Messenger'dan Skype' a Taşınmak çok kolay!

ilk versiyonu 1999 yılında çıkan Windows Live Messenger bu ay itibariyle yerini Skype’a bırakıyor.
    Messenger'dan Skype' a Taşınmak çok kolay!

Skype’ı kullanarak, tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra Skype size, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.

Başlamak için;

1.Skype’i kullanmak için, öncelikle Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. adresinden Skype’i bilgisayarınıza indirin.
    2. Microsoft Live Messenger hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın.
    3. Böylece Messenger kimliğinizle Skype’a giriş yapabilirsiniz. Skype’ı kullanarak, tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.
    4. Messenger’daki tüm kişileriniz Skype'a otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçebilirsiniz. Skype size diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.
    5. Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle’yi seçin veya kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz!
    6. Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesaj gönder düğmesine basmanız yeterli
    7. Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz :-)
    8. Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbetinize birisini ekleyin.
    9. Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanın.
    10. Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.
    11. Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geri dönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veya dosyayı bulabilirsiniz.
    12. Windows Live Messenger’dan Skype geçiş.

Skype’ın kullanımı işte bu kadar kolay

Kaynak: http: //www.teknokulis.com

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler güzel açıklama olmuş

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Skype'de gelen mail leri göremiyoruz herhalde yanlışmıyım?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı tokersari Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Skype'de gelen mail leri göremiyoruz herhalde yanlışmıyım?
    Hotmailde oturum acmanız gerekli msn deki gibi uyarı gelmiyor malesef skype msn ye göre iyi değil msn halen acık durumda ben sonuna kadar msn kullanacam taki tamamen kapanana kadar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

MSN sona erdi bende hiç acılmıyor mecburen skype gececez artık alışmak cok zor skype yandık valla
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Serkan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    MSN sona erdi bende hiç acılmıyor mecburen skype gececez artık alışmak cok zor skype yandık valla
    Aslinda Skype cok daha iyi. Hem arayüzü hem de görüsmelerde görüntü kalitesi MSN'den cok iyi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı İNTİKAM64 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Aslinda Skype cok daha iyi. Hem arayüzü hem de görüsmelerde görüntü kalitesi MSN'den cok iyi
    Bu msnde görüştüklerimizi iletileri kayıt altına alan özellik varmı hocam farkedebilmmi bana en cok o lazım
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Serkan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bu msnde görüştüklerimizi iletileri kayıt altına alan özellik varmı hocam farkedebilmmi bana en cok o lazım
    Anlık mesajları diyorsan, 6 ay öncesinde yazılanları bile bulabilirsin hocam

Kullanıcı Bilgi Menüsü

merhabalar
    skype ye geçiş yaptım
    ancak messenger de bulunan kişilerimin hiçbiri skype de yok görünmüyorlar
    wın 8 kullanıyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

evet msn messenger bugün bendede açmadı, mecburen skypy yükledim. ama eksik tarafı çok en önemli olan mail kutusu, skypy messenger üzerinde kısayol ikonu yok. maillerimize hemen bakamıyoruz. skypy beni sarmadı arkadaşlar. msn essential yüklemek istedim olur diye ümitlendim ama oda olmadı malesef. msn artık dünyanın her yerinde bitti. sadece çin halk cumhuriyetinde çalışacakmış diye duydum artık ne derece doğru bilmiyorum. ama msn messengeri çok arayacağımız aşikar. bu kesin. inşallah msn ile ilgili ileriye yönelik güzel sevindirici haberler alırız. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri