Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/8 İlkİlk 12345678 SonSon
72 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Türk Futbol Takımlarının 2013-2014 Sezonu Transfer Haberleri(Başka Konu Açmayınız)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Orman: 'Beşiktaş'ın yeni hocası...'

Orman: 'Beşiktaş'ın yeni hocası...'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kanaltürk'te yayınlanan Top Bizde adlı programa katıldı.
    İşte Fikret Orman'ın açıklamaları:

"ADALET DUYGUSUNU GETİRDİK"
    "Beşiktaş'ta bölünmüşlük vardı. Küslükler vardı. Sıkıntılar vardı. Birçok olumsuz şartlar vardı, mali şartların haricinde. Beşiktaş'ı sezon başında hedefe yönlendirmek için Şeref Bey üzerinden Feda kampanyasını başlattık. Disiplinsel kurallar getirmemiz lazımdı. Getirmeseydik aldığımız dereceden daha vahim durumlar oluşabilirdi. Futbol bir takım işi. Kontratlar gereği özellikle yabancı futbolcuların sözleşmelerinin boşa çıkma durumları vardı. Adalet duygusunu getirdik. Yüksek maliyetli oyuncularımızın sözleşmelerini ya sonlandırdık ya da indirime gittik. Düşük maliyetleri de yukarı çektik. Yerli-yabancı maliyetleri arasındaki uçurumu kapattık. 200 bin Feda tişörtü sattık."

"ADALI'NIN ADAYLIĞI..."
    "Seçim süreci başladı. Artık her isteyen aday olamıyor. Beşiktaş, Türkiye'nen en köklü ve büyük camimasıdır. Başkan adayı olacak kişinin bu kulübe aşk duyması lazım. Doğal bir süreç olarak görüyorum Serdal Adalı'nın başkan adaylığını."

"JORGE MENDES'E BORCUMUZ YOK"
    "Beşiktaş gibi çok ciddi bir kurumda, hele milyonlarca para harcanan bir kurumda organizasyonun olması lazım. Göreve geldiğimizde böyle bir ekip yoktu. Futbol organizasyonu yoktu. Çok önemli borçlarımız vardı. UEFA'dan men edilme durumu vardı. Futbol Direktörü'nün manası budur. Bu işlerde artık yöneticilerin olmaması lazım. Bu zamana kadar hatalar yapılmış olabilir. Kaleci konusunda mesela... Çünkü böyle bir departman yoktu. Teknik direktör 'Sağ ve solda oynayacak birini arıyorum' dedi. Biz de mali şartlarımıza gğöre isimler aldık. Böyle bir sistem olunca hata yapma şansınız çok fazla. Futbol İzleme Komitesi yaklaşık olarak 800 maç izledi. Bu sezon hangi mevkiye kimleri alacağımızı alternatifli olarak biliyoruz. Önder Özen ile birlikte başladı. Niang transferi çok spontane gelişti. İlgi alanımızda değildi. Türkiye'ye dönmek istediğine dair tweet atmıştı. 800 bin Euro'ya 6 aylığına gelebileceğini söyledi. Ben de olur verdim. Beşiktaş'ın Jorge Mendes'e şu an hiçbir borcu yok."

"ÖNDER ÖZEN'E GÜVENİYORUM"
    "Önder Özen, Fenerbahçe'de 7.5 yıl çalıştı. Futbolla ilgili gayet çağdaş fikirleri olan, bilgi sahibi olan, saygın bir arkadaş. Önder Özen, Beşiktaş için doğru bir isim. Bu bir ekip işi. Dentinho transferi gibi hatalar, yöneticilerin transfer yapması sonucu oluşuyor. Önder Özen'e inanıyorum. Çok beğendiğimiz bir arkadaş. Herkes görevini iyi yapmak zorunda. Yapamayan da gider. Samet Aybaba ile yollarımızı ayıracağız. Zico, Beşiktaş'ın hocası olmayacak. Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü büyük ihtimalle yabancı olacak. Geçen sezon kimse Beşiktaş'a gelmek istemedi. Ama şu anda gelmek isteyen en az 10 teknik direktör var. Samet Aybaba başarılıydı. Severek ayrılıyoruz."

"6 OYUNCU ALACAĞIZ"
    "Yeni sezon için transferde 6 oyuncu alacağız. Bu isimler de belli. Bu oyuncuların bonservisleri için 15 milyon Euro ayırdık. Beşiktaş'ta artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Burak Yılmaz:Hiçbir Yere Gitmiyorum

Burak Yılmaz:Hiçbir Yere Gitmiyorum

Burak Yılmaz:Hiçbir Yere Gitmiyorum.Galatasaray'da mutluyum. Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorum. Ayrılmayı düşünmüyorum.
    Süper Lig Gol Kralı unvanıyla geldiği G.Saray’da bu başarısını bir kez daha tekrarlayan Burak Yılmaz, asıl çıkışını Devler Ligi’nde yaptı. G.Saray forması altında 9 dev maçta fileleri 8 kez havalandırıp Avrupa vitrinine çıkan Kral, değerini de 4’e katladı. Yönetim, sözleşmesinde yazılı olan 5 milyon euroyu TFF’ye yatırarak Trabzonspor’dan transfer ettiği Burak’ın satışına, “Değerini bulduğu” takdirde onay verecek.

10’DAN 12’YE ÇIKTILAR AMA...

PEKİ değerden kasıt ne? En az 20 milyon euro... Evet, Burak Yılmaz’ın Avrupa’ya transferine şartlı onay veren Başkan Ünal Aysal’ın Kral’a biçtiği değer bu. İtalya’nın Fiorentina kulübünün Burak’la ilgilendiğini ve resmi teklif getirdiğini bilmeyen yok. Pazarlıkta sözü edilen rakamlar da ortada. Kesenin ağzını 10 milyon eurodan açıp 12’ye yükselten Fiorentina, beklemeye başladı. G.Saray cephesi ise 20 milyon eurodan 1 kuruş aşağı inmiyor.

DEVLER LİGİ’NDE OYNUYORUM YA...

“15 milyon euroya bu iş olur” düşüncesi ise yanlış. Çünkü Burak’ın G.Saray’dan gitmeye niyeti yok. Burak Yılmaz, kız kardeşi Manolya’nın düğün töreninde, transferiyle ilgili düşüncelerini yakınlarıyla paylaştı: “G.Saray’da mutluyum. Burada gol kralı oldum, Avrupa’da vitrine çıktım. Şampiyonlar Ligi’nde oynuyorum. Daha ne isteyeyim ki. Fiorentina’ya gitmek istemiyorum.

İMPARATOR DA ‘KALSIN’ DİYOR

Burak Yılmaz’ın yanı sıra G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de Kral’ın satışına soğuk baktığı gelen haberler arasında. Ancak bir de olayın mali boyutu var. “Değerini bulan her oyuncu satılır” düşüncesindeki G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın İtalyan kulübünün teklifini 20 milyon euroya çıkarması durumunda, Burak’ı ikna edeceği ve bu transferin gerçekleşebileceği belirtiliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Krasic F.Bahçe'nin elinde kaldı!

Krasic F.Bahçe'nin elinde kaldı!

F.Bahçe yönetimi geçen sezon 7 milyon Euro’ya aldıkları Krasic’i elden çıkartmak için Rusya’da her kapıyı çalsa da Sırp yıldızı ne alan var ne de ilgilenen.
    Sezon başından beri özel kondisyonerle çalışmasına rağmen bir türlü form tutamadığı gibi takıma adapte olmakta bile güçlük çeken Milos Krasic, tabir-i caizse F.Bahçe’nin elinde kaldı.

Teknik direktör Aykut Kocaman’ın yıllardır hayâlini kurduğu Sırp futbolcuyu bundan tam bir sene önce Juventus’tan 7 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadroya katan sarı-lacivertli yönetim, şimdilerde ise ‘Nasıl olur da Krasic’ten kurtuluruz?’ diye kara kara düşünüyor..

Kulüple 3 senelik daha sözleşmesi bulunan ve kalması halinde her yıl 2 milyon 300 garanti ve 12 bin 500 bin Euro da maç başı ücret kazanacak olan deneyimli oyuncuya bu paraları ödemek istemeyen sarı-lacivertliler, Rusya’da çalmadık kapı bırakmadı.. Futbolcunun menajeri Joksimovic’le de sürekli olarak irtibatta olan F.Bahçeli idareciler, en geç 1 ay içinde bu büyük sorunu çözüme kavuşturmanın planlarını yapıyor.

KİRALIK DA GÖNDERİLEBİLİR
    Minumum zararla elden çıkartmak istedikleri sorunlu yıldıza Rusya’dan bir talip çıkmaması yöneticilerin umutsuzluğa kapılmasına neden olurken, sarı-lacivertlilerin para saçan Katar takımlarına da teklif götüreceği öğrenildi.
    Krasic'in yabancı kontenjanındaki şişkinlik göz önünde bulundurulduğunda bonservisiyle birlikte birlikte gönderilememesi halinde ise kiralık olarak başka bir kulübe verilmesi de gündemde.

(Vatan)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Rizespor'dan teknik direktör atağı

Rizespor'dan teknik direktör atağı

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Aykut Ferah, yeni teknik direktörlerini en geç salı gününe kadar belirlemek istediklerini söyledi
    Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de mücadele edecek olan Çaykur Rizespor’da, teknik direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışları devam ediyor.

Kulüp Basın Sözcüsü Aykut Ferah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör sorununu çözmek için çalışmalara başladıklarını belirterek, "Gündemimizde yerli ve yabancı olamak üzere 3-4 teknik direktör var. Bazıları ile görüştük. Önümüzdeki hafta en geç salı gününe kadar yeni teknik direktörümüz ile anlaşmak istiyoruz" dedi.

Süper Lig yapılanmasının yeni teknik direktörün belirlenmesinin ardından şekilleneceğini ifade eden Ferah, "Genç ve yetenekli oyunculara sahibiz. Geçen sezondan çok değerli bir kadro oluşturduk ancak mutlaka takımdan gidenler veya gelenler olacaktır. Bu konudaki bütün yapılanmamızı hocamızı belirledikten sonra sürdüreceğiz. Her şey hocamızın tasarrufunda olacak" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball 'Riera'ya 3 milyon euro, Burak'a 2.3 milyon euro verilmez!'

'Riera'ya 3 milyon euro, Burak'a 2.3 milyon euro verilmez!'

Galatasaray İsyanyol futbotbolcusu Albert Riera'yı gözden çıkardı.
    NEVZAT DİNDAR - SKORER ÖZEL
    VE SATILIK!
    İki sene önce Olympiakos'tan 3 milyon euro karşılığında transfer edilen iki yıl daha Galatasaray ile sözleşmesi bulunan 31 yaşındaki futbolcunun önümüzdeki sezon planlarında olmadığı ortaya çıktı.
    Sarı-kırmızılıların kalan iki sezonda toplam 6 milyon euro daha alacak olan Riera'nın yüksek maliyetinden kurtulmak ve aradığı niteliklere uygun bir sol bek için girişimlerini yoğunlaştırdığı belirtildi. Valencia'nın 29 yaşındaki sol beki Jeremy Mathieu için nabız yoklayan Cim-Bom'un, Riera'dan kurtulması durumunda Fransız yıldızı kadrosuna katmak için bütün imkanlarını seferber edeceği vurgulandı.
    Riera için "Belki yararlı da oldu ama bir sol beke 3 milyon euro, gol kralına 2.3 milyon euro veremezsiniz" yorumunu yapan sarı-kırmızılı idareciler, gerekirse Riera'dan bonservis almadan yolları ayırmaya çalışacak.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball ‘robben’İ bİze verİn’

‘ROBBEN’İ BİZE VERİN’

Fenerbahçeli yöneticilerin geçtiğimiz günlerde Bayern Münih ile temasa geçerek Franck Ribery ve Arjen Robben’den birini transfer etmek istediklerini resmen bildirdiği öğrenildi. Sarı-lacivertlilerin ilk tercihinin ise Hollandalı yıldız olduğu belirtildi
    SENAD OK

Dünyaca ünlü bir yıldızı Fenerbahçe’ye getirme konusunda kararlı olan yönetimin, geçtiğimiz günlerde Bayern Münih’in kapısını resmen çaldığı öğrenildi.

Yeni sezonda Alman ekibinin başına geçecek Guardiola’nın kadroda yapacağı radikal değişiklikleri düşünerek, Arjen Robben ve Franck Ribery konusunda girişimde bulunan Fenerbahçeli yöneticiler, Bayern Münih kulübüne iki oyuncudan birini transfer etmek istediklerini dile getirdiler. Almanlar’ın yeni sezon planlamasının henüz netleşmediğini, önlerinde çok önemli bir final maçının bulunduğunu belirterek fazla renk vermedikleri kaydedildi.
    Özellikle Robben’in yeni sezonda takımda kalma ihtimalinin bir hayli düşük olduğu, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın da her iki kanatta da oynayabilen Hollandalı oyuncuyu daha fazla istediği bildirildi. Bu transferde Dirk Kuyt’ı da kullanmayı planlayan sarı-lacivertli yöneticiler, Şampiyonlar Ligi finali sonrası hem Robben, hem de kulübü ile yeniden temasa geçecekler.
    Hitzfeld söylemişti
    Bilindiği gibi Bayern Münih’in eski teknik direktörlerinden Ottmar Hitzfeld geçtiğimiz ay Bild gazetesine verdiği demeçte Arjen Robben’in gelecek sezon Bavyera ekibinde olmayacağını ileri sürmüştü. Bayern’in, Dortmund’dan kadrosuna kattığı Götze’nin, Hollandalı oyuncunun takımdan ayrılmasına yol açacağını belirten Hitzfeld, birçok yıldızın aynı takımda bulunamayacağını söylemiş, Götze’nin Robben’in de oynadığı bölgede forma giydiğine dikkat çekerek yıldız futbolcunun büyük ihtimalle başka bir takıma transfer olacağı dile getirmişti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Aykut Gitti ...5 yıl daha Fener'de

5 yıl daha Fener'de
    Fenerbahçe, sözleşmesi sona eren Recep Niyaz ile 5 yıllık kontrat yaptı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Smileys Allgemein 087 FB. Alper Potuk krizi

O zaman Fenerbahçe Yönetimi, Eskişehirspor ile her konuda anlaşmış, Alper’le el sıkışmış ancak son görüşmede genç yıldızın istediği para fazla bulununca anlaşma olmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Eskişehirspor Yönetimi’yle masaya oturan Fenerbahçe, 6 milyon 250 bin Euro ve Orhan Şam ile Bienvenu’nun bonservisleri karşılığında anlaşmaya varmış, ardından da Alper’e 5 yıllık imza attırmıştı.

Her şey tamam görünüyordu ama bu kez de takasta kullanılacak futbolcular pürüz çıkardı. Orhan Şam, “Ben, Kasımpaşa ile anlaştım” derken, Bienvenu’nun alacağı ücretin düşük olduğunu söyleyip, anlaşmaya yanaşmadığı belirlendi.
    Kaynak: FANATİK

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Çaykur Rizespor'da Rıza Çalımbay dönemi!

Çaykur Rizespor'da Rıza Çalımbay dönemi!

Çaykur Rizespor'da yeni teknik direktörü belli oldu.
    Çaykur Rizespor, teknik direktör Rıza Çalımbay ile anlaşma sağladı. Çaykur Rizespor'da daha önce 2 kez görev yapan teknik adam yeşil mavili kulüple 1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Çaykur Rizespor'u 5 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkaran ancak transferde bütçe anlaşmazlığı nedeniyle yönetimle ayrı düşen ve görevden ayrılan teknik direktör Mustafa Denizli'nin yerine yönetim, takımı daha öncede iki kez çalıştıran Rıza Çalımbay ile masaya oturdu. Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ile görüşen ve anlaşma sağlayan Çalımbay'ın yarın kendisini yeşil mavili kulübe bağlayan 1 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

YÖNETİM: ÇALIMBAY'LA ANLAŞTIK

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Transfer Komitesi Başkanı Koray Deniz, Rıza Çalımbay ile büyük oranda anlaştıklarını belirterek yarın sözleşme imzalayacaklarını söyledi, yeni sezon için transfer çalışmalarının da başladığını anlattı.

ÇALIMBAY: KADROYA ÇOK SAĞLAM TAKVİYELER ŞART

Teknik direktör Rıza Çalımbay da Çaykur Rizespor'la anlaştıklarını doğruladı, PTT 1'inci Lig'in Süper Lig ile çok farklı olduğuna dikat çekerek, "Kadroya çok sağlam takviyeler yapılması gerekiyor. Süper Lig'de ilk yıl çok önemli. İlk sezonda Çaykur Rizespor'un ligi iyi yerde bitirmesi gerekiyor. Ondan sonra takım yoluna emin adımlarla devam eder. Süper Lig göründüğü gibi kolay değil" dedi.

Çlımbay, ilk olarak 2004-2005, ardından da 2007-2008 sezonunda Çaykur Rizespor'u çalıştırmış, ilk yarı sonunda Beşiktaş'a gitmişti. Çaykur Rizespor'un, 30 Haziran'da Rize'de toplanarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacağı öğrenildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Galatasaray ile adı anılan Fenerbahçeli'den 3 yıllık imza!

Galatasaray ile adı anılan Fenerbahçeli'den 3 yıllık imza!

Fenerbahçe, sözleşmesi sona eren Recep Niyaz ile 3 yıllık kontrat yaptı.
    Volkan Demirel, Mehmet Topuz ve Selçuk Şahin ile nikah tazeleyen Fenerbahçe'de bir imza daha...
    Sarı-lacivertliler 31 Mayıs'ta sözleşmesi sona eren genç yıldız Recep Niyaz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. 18 yaşındaki oyuncunun Galatasaray'ın gündeminde olduğu iddia ediliyordu.
    Genç oyuncunun bu sezon tecrübe kazanması için forma şansı bulabileceği bir takıma kiralanacağı öğrenildi.

Sayfa 2/8 İlkİlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri