Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/8 12345678 SonSon
72 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Türk Futbol Takımlarının 2013-2014 Sezonu Transfer Haberleri(Başka Konu Açmayınız)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha Türk Futbol Takımlarının 2013-2014 Sezonu Transfer Haberleri(Başka Konu Açmayınız)

Türk Futbol Takımlarının 2013-2014 Sezonu Transfer Haberlerini Bu başlık altında veriyoruz arkadaşlar her transfer için konu açmamaya dikkat ve özen gösterelim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Smileys Allgemein 087 Antalya Spor'da şok istifa!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medical Park Antalyaspor'da sular durulmuyor...

MP Antalyaspor'da Başkan Akıncıoğlu'ndan sonra teknik direktör Mehmet Özdilek de Antalyaspor'u bırakma kararı aldı.

Akdeniz ekibinde öğle saatlerinde de başkan Hasan Akıncıoğlu ani bir kararla görevinden istifa etti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Ve Fatih Tekke geri dönüyor!

Ve Fatih Tekke geri dönüyor!

Trabzonspor'un efsane ismi Fatih Tekke, sportif direktör olarak bordo-mavili kulübe geri geliyor.
    Trabzonspor'da dün yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte bordo- mavili camiada "Öze dönüş operasyonu" başladı.

Seçim çalışmaları sırasında yaptığı açıklamalarla Trabzonsporlu taraftarlara 2010-11 sezonunun şampiyonluk kupasını getireceğine dair söz veren yeni başkan Hacıosmanoğlu'nun en büyük vaatlerinden biri de Fatih Tekke'ydi. Hacıosmanoğlu, Tekke'yi sportif direktör olarak göreve getireceğini açıklamıştı.

(Fotomaç)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Sağlam: 'Beşiktaş'tan teklif alırsam...'

Sağlam: 'Beşiktaş'tan teklif alırsam...'

Geçen sezon Bursaspor'la yollarını ayrılan Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş'dan teklif alıp almadığı konusuna açıklık getirdi.
    Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş'dan teklif almadığını, aldığı takdirde düşüneceğini söyledi. Yurt dışında bir takım çalıştırmayı hedeflediğini belirten Sağlam "Samet Aybaba, bana göre tüm samimiyetimle söylüyorum, başarılı bir sezon geçirdi" dedi
    Melikşah Üniversitesinde düzenlenen" Ertuğrul Sağlam ile Futbol Dünyası" konulu söyleşiye katılan Ertuğrul Sağlam, kendisinin hem alaylı hem de mektepli bir teknik adam olduğunu belirterek sözlerine başladı. Futbolun sadece sahada oynanan bir oyun olmadığını, bunun toplumsal boyutu ve yansımaları olduğunu ifade eden Ertuğrul Sağlam,Türkiye'de dede ve ninelerin bile futbolla ilgilendiklerini söyleyen Sağlam futboldaki şiddete dikkati çekerek " Futbola bakış açımızı en kısa sürede değiştirmeliyiz. Genç bir adam ölürken kupa kazansan ne olur, kazanmasan ne olur. Futbolun bir spor olduğunu aklımızdan çıkartmayalım. Kendimizi kontrol etmeliyiz. Hassas olup, sorumluluk alalım. Maalesef sporun içindeki insanlar, baskı oluşturup, can kaybına kadar yol açabiliyor. Kazanan takımın taraftarı kral gibi, kaybedenin ki ise eziliyor. Ben sakin bir insan olmama rağmen, futbol sahalarında farklı karaktere bürünüp, kendimi tanıyamıyorum. Melek gibi futbolcular, sahada canavara dönüşüyor. Ondan sonrada dışarıda insanlar birbirini bıçaklıyor. Türk futbolunun en ciddi ve kısa sürede ele alınması gereken sorunu budur.Ülkemizde kaybetmeyi hazmetmek ne yazık ki zor" şeklinde konuştu.
    Herkesi spor yapmaya davet eden Ertuğrul Sağlam, sporun hem sağlık açısından hem de bireyi kötü alışkanlıklardan korumak adına önemli olduğuna vurgu yaparak Kayseri Erciyesspor'u Süper lige yükselmesinden dolayı, Kayserispor'u da elde ettiği başarıdan dolayı kutladı. Melikşah Üniversitesindeki bir bayan öğrenci de daha önce Beşiktaş'ı sonra Ertuğrul hocadan dolayı Bursaspor'u tuttuğunu söyleyince, Sağlam " Desene sende benim gibi boştasın" yanıtı verdi
    Kayserispor, Samsunspor, Beşiktaş ve Bursaspor'dan iyi şekilde ayrıldığını ve bu takımlardan gelecek önerilere her zaman açık olduğunu belirten Sağlam, Beşiktaş'dan yeni sezon için teklif almadığını, aldığı takdirde düşüneceğini ifade ederek" Beşiktaş'dan henüz bir teklif almadım. Alırsam elbette düşünürüm. Benim hayatımdaki önemli takımlardan birisidir. Yurt dışında bir takım çalıştırıp, Türk antrenörlerini onurla temsil etmek istiyorum. Avrupa'da bir takım çalışmayı hedefliyorum. Ülkemizde maalesef, istikrarsızlık yüzünden antrenörlerin işine son veriliyor ve çok fazla değişiklikler oluyor. Samet Aybaba bana göre başarılı bir sezon geçirdi. A milli takımdaki Abdullah Avcı'da öyle. Avcı'ya daha hoşgörülü ve sabırlı olmalıyız. Yabancı oyuncu konusunda kademi olarak azalma olsun isterim" diye sözlerini tamamladı
    Melikşah Üniversitesi Mütevelli heyet başkanı Memduh boydak, Ertuğrul Sağlam'a günün anısına bir plaket verdi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Fenerbahçe'den Arda Turan açıklaması

Fenerbahçe'den Arda Turan açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, resmi twitter hesabından Arda Turan ile ilgili açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü, Atletico Madrid'de forma giyen Arda Turan'ın transferi ile ilgili yapılan haberlere açıklık getirdi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Atletico Madrid'li futbolcu ile ilgili bir transfer çalışmamız bulunmamaktadır. Arda Turan'a 7 milyon euroluk transfer teklifinde bulunduğumuz yönündeki haberler gerçek dışıdır."
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Gekas, Akhisar Belediyespor'da kalmak istiyor

Gekas, Akhisar Belediyespor'da kalmak istiyor

Yunan futbolcu gelecek sezon da Akhisar Belediyespor'da forma giymek istiyor
    Akhisar Belediyespor'da forma giyen Yunan golcü Theofanis Gekas, Türkiye'yi çok sevdiğini ve önümüzdeki sezon da Akhisar Belediyespor'da forma giymek istediğini söyledi. Yunanistan'da spor ağırlıklı yayın yapan bir radyo kanalına konuşan Gekas, sadece Larissa takımında futbol kariyerine son vermek için ülkesine döneceğini belirterek, Türk futbolunun Yunan futbolundan çok daha iyi düzeyde olduğunu ifade etti.

Türkiye'de kendisine gösterilen ilgiden mutlu olduğunu belirten Gekas, son olarak Akhisarlı taraftarlara kendisi için hazırladıkları şarkıdan dolayı teşekkür etti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Trabzonspor'un yeni hocası Mustafa Reşit Akçay!

Trabzonspor'un yeni hocası Mustafa Reşit Akçay!

Yeni Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un yeni hocasını açıkladı
    Trabzonspor Kulübü'nün dün yapılan olağanüstü genel kurulunda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, PTT 1. Lig'de mücadele eden pilot takımları 1461 Trabzon'un teknik direktörü Mustafa Akçay'ın Trabzonspor'un yeni hocası olduğunu söyledi.
    Hacıosmanoğlu, genel kurulun ardından ilk basın toplantısını yönetimdeki bazı üyelerle birlikte Zorlu Grand Otel'de düzenledi. Toplantıda, teknik direktör konusuna değinen Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un hocasını merek eden arkadaşlar vardır, buradan açıklayayım. Trabzonspor'un hocası 2 aya yakındır Trabzonspor'un önümüzdeki sezonki kadrosuyla ilgili çalışıyor. O da 1461 Trabzon'un hocası Mustafa Reşit Akçay'dır" dedi.
    Akçay için "İnşallah Trabzonspor'a, Trabzonspor'un ilkeleri doğrultusunda hizmet eder" diyen Hacıosmanoğlu, "Hep beraber yüreğiyle 1461 Trabzon'u o kadrosuyla nasıl insanların gönlünde taht kurduysa tekrar Trabzonspor efsanesini yaratma adına tekrar aynı yürekli kadro ile Trabzonspor'umuza önümüzdeki senelerde üstün mücadele etmesini sağlar. Bunun memnuniyetini de inşallah hep beraber yaşarız" ifadesini kullandı.
    Hacıosmanoğlu, bir gazetecinin teknik direktör Tolunay Kafkas'ın bu konudan haberi var mı biçimindeki sorusu üzerine, "Bu sorular Trabzonspor'un başkanına sorulmaz. Trabzonspor'un başkanı açıklama yapıyorsa onunla yetinmek zorundasınız" diye konuştu.
    Trabzonspor, eski kulüp başkanı Sadri Şener döneminde, ligin 19'uncu haftası sonunda teknik direktör Şenol Güneş'in istifasının ardından Tolunay Kafkas ile 3.5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Rota Çalımbay

Rota Çalımbay

Mustafa Denizli’den boşalan teknik direktörlük koltuğu için arayışlarını sürdüren Çaykur Rize Yönetimi rotasını Rıza Çalımbay’a çevirdi, tecrübeli teknik adamı şehire çağırdı.
    Yönetim Sivasspor’dan ayrılan Çalımbay ile yapılan ilk temastan olumlu bir hava çıkınca, tecrübeli çalıştırıcı ile masaya oturmak üzere Rize’ye davet etti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Mustafa Denizli'nin ayrılık sebebi mali

Mustafa Denizli'nin ayrılık sebebi mali

ÇAYKUR Rizespor'u Spor Toto Süper Lige çıkaran teknik direktör Mustafa Denizli, sürpriz ayrılığının sebebinin "ekonomik" olduğunu söyledi.
    35 İSTEDİ 15 MİLYON EURO VERİLDİ
    Süper Lig'de ilk 4 ve Avrupa kupalarını hedefleyen bir takım kurmak için yönetimden 35 milyon euro transfer bütçesi istediğini açıklayan Mustafa Denizli, karşılığında 15 milyon euro önerisi getirilince hedeflediği takımı kuramayacağı için karşılıklı anlaşarak ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.

"İKİNCİ HEDEF İYİ TAKIM KURMAKTI"
    Mustafa Denizli, Çaykur Rizespor'da ilk hedef olan Süper Lig'e yükseldiklerini, ikinci hedeflerinin Süper Lig'de ciddi işler yapabilecek bir takım kurmak olduğunu kaydetti. Bu amaçla yönetimle bir araya geldiklerini ifade eden Mustafa Denizli, şöyle konuştu:

"KARŞILIKLI DEĞERLENDİRMELERİMİZ OLDU"
    "Bu düşündüğümüz hedefleri ortaya çıkaracak planlama ve bütçe nasıl temin edilir, hangi şartlarda bu düşündüğümüz takım yaratılabilir bunlar üzerinde çalıştık. Koşullarını düşündüğümüz takımı oluşturmak için nasıl bir bütçe ortaya çıkarmamız gerekir diye karşılıklı değerlendirmelerimiz oldu. Maalesef bugünkü şartlarda böyle bir takımı yaratmak için benim düşündüğüm koşullar kulübümüz için pek mümkün gözükmedi. Bu çok doğaldır. Burada yönetimin veya benim bu hedeflerden şaşma gibi bir niyetimiz yok."

"BAŞINDA BULUNDUĞUM TAKIMLA YUKARIYI ZORLAMALIYIM"
    Hayatında 1.5 yılla en uzun kontratı Çaykur Rizesspor'la yaptığını hatırlatan Mustafa Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:
    "Benim bütün hayatım hep başa oynayan ekiplerle yarışmakla, bulunduğum şehire ve kulübe bu tür heyecanları yaşatabilme düşüncesi ile geçmiştir. Çaykur Rizespor mali açıdan buna çok imkan tanıyacak bir konuma sahip değil. Bugünden itibaren Çaykur Rizespor'un kontratsız bir çalıştırıcısıyım. Bunca yıllık tecrübeme dayanarak ortaya çıkardığım bir tablo vardı. Bu tablo, bugün için kulübümüz tarafından karşılanması çok zor olan koşulları olarak değerlendirildi. (Niye benim koşullarımı hayata geçirmiyorsunuz) demek durumunda değilim. Kulübümüz benim önerimle kendi bütçesini aşacaktı. Bu konuda yönetime haksızlık etmek istemem. Ama ben bir yarışma ve iddia insanıyım. Çaykur Rizespor'un Süper Lig'de 6'ıncı, 10'uncu ya da 12'inci olması açıkçası benim tatmin edecek çalışmalar değil. Ben başında bulunduğum takımla yukarıyı, Avrupa kapılarını zorlamalıyım. Şehrin hak ettiği bu duyguları yaşatma ortamını sağlamalıyım. Yönetimde benim gibi düşünüyor ancak bir yerde koşullar sizi kısıtlayabiliyor. Bu konuda yönetimle bizim aramızda bir görüş ayrılığı yok."

"YÖNETİM 15 MİLYON ÖNERDİ"
    Yönetimin kendisinin çıkardığı tabloyu kabul etmesi halinde gelecek yılda görevde olma düşüncesi içerisinde olduğunu, ancak bunun sağlanamadığını ifade eden Mustafa Denizli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
    "Benim çıkardığım tablo ulaşılmaz bir tablo değildi. Bizim düşündüğümüz bütçeyi aşardı ama olağanüstü farklılık yoktu. 30-35 milyon evroya ilk 4 ve Avrupa kapılarını zorlayacak bir ekip oluşturabiliriz, dedik. Yönetimimiz bunun 15 milyon euro olabileceğini belirtti. Samimi olarak ifade edeyim 15 milyon euro ile bu hedefimizi yakalamak zor. 15 milyon euro ile hedef, sadece ligde kalmak olurdu. Koşullar bizim önümüzdeki yıl birlikte yürümemizi sağlayamadı. Bundan dolayı yönetim, Rizeliler ve ben de üzüldüm."

BAŞKAN KALKAVAN: "FENERBAHÇE VE GALATASARAY DEĞİLİZ"
    Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ise birinci önceliklerinin mali disiplin olduğunu belirterek Mustafa Denizli'nin ayrılması ile ilgili olarak şunları söyledi:
    "Hocamızın hedeflediği yarışmacı takımı kurabilmek için önerdiği bütçeyi bizim sağlamamız şu anda söz konusu değil. Bizim düşündüğümüz bütçenin 2-3 katı bütçe istedi. Onu da yapma şansımız yoktu. Böyle olduğu için anlaşarak gayet makul bir şekilde yollarımızı ayırdık. Hiç ödün vermediğimiz mali disiplinden dolayı aldığımız bu kararı taraftarlarımızın anlayışla karşılayacağını umut ediyoruz. Mustafa Denizli ile çalışmak çok iyi. Ama kendisinin hedeflediği iş çok farklıydı. Onun istediği bütçeyi sağlamak şu anda söz konusu değil. Çaykur Rizespor ayarındaki bir kulüpte o beklentileri karşılamak söz konusu olamaz. Bu nedenle kendisine başarılar diledik. 115 milyon TL çok büyük bir rakam. Bizim Süper Lig'de 35 milyon gelirimiz olacak. Aradaki farkı kaldıramazdık. Rizespor bir Fenerbahçe, Galatasaray değil. Hesap çok açık. Biz hedefsiz değiliz. Şampiyonluğa oynayacak bir ekipte kuracak değiliz. Birinci hedef mali kriterleri sağlamaktır."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Carlos için geri sayım

Carlos için geri sayım

Sivasspor’da Roberto Carlos için geri sayım başladı.
    Brezilyalı efsane futbolcu, kendisini kırmızı-beyazlı takımın başına geçirecek sözleşmeyi bu hafta içinde imzalayacak. Rus takımı Anzhi’nin sportif direktörlüğünü yapan Carlos, daha önce prensipte el sıkıştığı Sivasspor’la 3 yıllık kesin anlaşmaya vardı.

Sayfa 1/8 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri