Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: kiralık ses sistemleri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart kiralık ses sistemleri

Ses, bir organizasyonu, bir faaliyeti, bir gösteriyi, bir çabayı kitlelere ulaştıran fiziksel bir oluşumdur. Hava molekülleri ile ortamdaki en uç noktaya kadar ses dalgalarının taşındığı bir konuşma olsun, bir çeşit müzik olsun, her türlü dalga boyuna sahip seslerin insanın duygularını harekete geçirdiği, psikolojisini etkilediği ve hatta ölümü bile düşündürebildiği ses mühendislerinin çok iyi bildikleri hususlardır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, ses ve özel hoparlör ses sistemikullanarak işkence yapıldığını bazı çekilen filmlerde de görebiliyoruz. İnsan üzerinde bu kadar etkili olan sesi amacınıza uygun şekilde tasarlayan ses sistemleri kiralama şirketlerinde çalışan mühendislerin görevi bu yüzden çok önemlidir. Bu yüzden, bir
    ses sistemleri kiralamak isterseniz, bunun için birlikte çalışacağınız şirkete özellikle amacınızı, ne için ses sitemi kiralamak istediğinizi çok ama çok iyi şekilde açıklamak zorundasınızdır. Yoksa bir düğün için ses sistemi kiralama, bunun için uygun yüksek yoğunlukta çalışacak hoparlörler ve düzenleyiciler yerine size düşük yo ve belki de bir cenaze organizasyonu için daha uygun ses sistemi gelebilir. Aslında en doğrusu, şirketten ses sistemini tek başına kiralamamak, bunun için gerekli teknik hizmetle birlikte kiralamaktır. Böylece, gelen teknik ekipteki ses teknisyenleri, ses sisteminin kurulacağı ortama ve amacına uygun olarak gerekli düzenleme ve değişiklikleri hemen yapabilirler. Her teknik konuda olduğu gibi, ses sistemlerinin de teknik bilgi ve eğitim gerektiren sistemler olduğu unutulmamalıdır. Genellikle kendi kendimize doktorluk bile yaptığımızı biliyoruz. Arkadaşımıza iyi gelen bir ilacı hemen kullanıyoruz sonra da bize yaptığı yan etkiler yüzünden bir değil iki hastalığımız birden oluyor. Ses sistemleri için de ben bilirim, zaten evdekini de ben kurmuştum ne var ki demeden önce bir değil iki kere düşünmek gerekiyor. Çünkü profesyonel ses sistemleri beceriksiz ve bilgisiz ellerde olduklarında ya hemen bozulurlar, bedelini ödemek zorunda kalırsınız, ya da sizi tüm konuklarınıza öğle bir mahcup ederler ki, teknik destek almadığınıza bin pişman olursunuz. Ne derler, işi her zaman bilenine bırakmak gerekir.
    Konu yargıç_1 tarafından (17-06-2013 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Konu ilgili bölümetaşınmıştır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri