Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Türksat Uydusuna Azerspace Uydusu Ekleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Editör Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Santralin değişmesi lazm bana göre 3 uydu veya 4 uydu alacak sekilde yeniden santral alırsanız sizin acınızdan daha iyi olacaktır
    Yeni santral almada sorun yokta ben kabloları duvar içine gömdürmüştüm. Tekrar azerspace uydusu için 4 tane kablo çekmek istemiyorum dışarıdan o sebeple turksat yanına taktııgnda tukrsttan santrale giden 4 kabloda türksat ve azerspace uydularını diseq ile birleştirme yöntemi gibi birşey var mıdır?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Sarpus Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Yeni santral almada sorun yokta ben kabloları duvar içine gömdürmüştüm. Tekrar azerspace uydusu için 4 tane kablo çekmek istemiyorum dışarıdan o sebeple turksat yanına taktııgnda tukrsttan santrale giden 4 kabloda türksat ve azerspace uydularını diseq ile birleştirme yöntemi gibi birşey var mıdır?
    Santralin 9 giriş mi 10 girişli mi ona göre yardimci olalım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selçuk1988 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Santralin 9 giriş mi 10 girişli mi ona göre yardimci olalım
    Merhaba,

Santralim 1 uydu+1 digiturk girişli 8 abone dağıtımlı kaskadlı model. Amacım hazır turksat varken ve ordan santrale giden kablolar varken evin içinde dışarıdan gözükecek şekilde yeni kablo çekmeden mevcutta turksat için santrale giden kablolardan azerspace uydusunu da santrale aktarıp odalara dağıtabilmek. Böyle bir şey mümkün mü Diseq switch ile

Santral Modeli:
    Next YE 6/8 Sonlu Plus Multiswitch

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Sarpus Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Merhaba,

Santralim 1 uydu+1 digiturk girişli 8 abone dağıtımlı kaskadlı model. Amacım hazır turksat varken ve ordan santrale giden kablolar varken evin içinde dışarıdan gözükecek şekilde yeni kablo çekmeden mevcutta turksat için santrale giden kablolardan azerspace uydusunu da santrale aktarıp odalara dağıtabilmek. Böyle bir şey mümkün mü Diseq switch ile

Santral Modeli:
    Next YE 6/8 Sonlu Plus Multiswitch
    Arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? Var mı bir yöntem bu şekilde yapabilmek için?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım bende azer uydusu ekledim trsat lnb aparatla ayarladım santrale kadar kablo cektim 4 lü siwic aldım 1 mt kabloyu siwicin 1 yazan yerine takın diyer ucunu satral cıkışlarından 1 rine takın azersat kablosunuda siwic 2 takın başka canak versa onlarıda 3 ve 4 taka bilirsin sonra eve giden kabloyu ricıver yazan yere takın bu kadar sonra uyduda siwic bortlarını trsat 1 azar 2 diyerleri varsa 3 ve 4 olarak bort göster bu şekilde tek kabloyla izlersin kesin sorunsuz takılırsan yaz acıklayıcı yazdıgım sanırım saygılar NOT santraldan eve giden kabloyu önce bulun yanlış kablo sökmeyin sonra siwici baglayın

Kullanıcı Bilgi Menüsü

merhaba arkadaslar bende lnb siparısı verdım gelince azeri uydusunu ekleyeceğim tam olarak turksat canagının sağınamı ekliyeceğim bide lnb ler birbirine yapışık olsa sorun olurmu yerim denizli merkez yardımcı olursanız sevinirim baska dikkat etmem gereken hususlar varmı ustatlar!!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı bakican Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    merhaba arkadaslar bende lnb siparısı verdım gelince azeri uydusunu ekleyeceğim tam olarak turksat canagının sağınamı ekliyeceğim bide lnb ler birbirine yapışık olsa sorun olurmu yerim denizli merkez yardımcı olursanız sevinirim baska dikkat etmem gereken hususlar varmı ustatlar!!!
    Çanağın arkasına geçerseniz Türksat LNB'sinin solunda kalacak şekilde, arada 2-3 cm boşluk ve hafif yukarda kalacak şekilde monte edeceksiniz. İnce yani slim/kalem LNB kullanmanızı öneririm.

Tapatalk

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dediğiniz gibi yaparsam sinyal kalitesi net olur değilmi yayınlar kesik kesik olmaz umarım bazı arkadaslar idman tv şifreye girdiğinde yayının kesik kesik geldiğini soylemiştide!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Yok

Alıntı didi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bu uyduda şebeke arama yapılıyor mu?
    Yapılmıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

turksat lnb sinin yanına basarılı bir şekilde azeri lnb sini ekledim fakat televizyonum kendinden uydu alıcılı ve tv deki uydu ayarlarında azeri uydusunu eklememe rağmen oradada sinyal gözükmüyor sizce ne yapmam lağzım yardımcı olabilecek varmı (tv seg marka)

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri