Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: Öne Sürülen 17 soru ve cevaplarý(Mutlaka okuyun) DVB-S gerçeði!

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Öne Sürülen 17 soru ve cevaplarý(Mutlaka okuyun) DVB-S gerçeði!

Niçin SkyStar3 TV Tam 18 Önemli Sebep:

1. Çok yüksek performanslý Sharp tuner SkyStar3 TV 'de,

(Kendi Yorumlarý)
    Birçok TV kartý üreticisi, TV kartlarýnda nispeten düþük kalitede ve ucuz tunerler kullanmaktadýrlar, amaç fiyatý düþük tutmak ve müþteriyi fiyat ile cezbetmektir. Fakat bu durum son kullanýcý için bazý problemleri beraberinde getirmektedir, örneðin güçlü tunere sahip bir kart ile zayýf yayýnlar daha kolay ve bozulmadan izlenebilirken, zayýf tunerli bir kart ile bu yayýnlar mozaik þekline bozularak izlenebilmekte çoðu zaman ise hiç izlenememektedir, kolayca alýnabilen güçlü yayýnlar, zayýf tunerli kartlarla kötü hava þartlarýnda, bu tip problemler yaratabilmektedir. SkyStar3 TV benzerleri içinde en güçlü Tunere sahiptir, güçlü ve kaliteli tunerden doðan fiyat farký ise son kullanýcýya yansýtýlmamaktadýr.
    Benim þahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
    Tüm tv kartlarý en kaliteli ve en uygun tuneri kullanýrlar.Samsung tuner sizin için kötüyse diyecek lafým yoktur.Ekrandaki donma kýrýlmalar sebebi kesinlikle anteninizden ve kablo aparatlarýnýzdan kaynaklanýr.Yoksa sözünü ettiðiniz sorunu hiç yaþamazsýnýz.

2. En iyi görüntü kalitesi ve bilgisayarý kilitlemeyen sistem SkyStar3 TV 'de:

En kaliteli kartta dahi açýlýþta bilgisayarý kilitleme, kilitlenme, sinyal gösterip kanal bulamama veya hiç kanal göstermeme gibi problemler yaþanabilmektedir. Kaliteli kartlara alternatif olarak piyasaya sürülen ve ithalatçýlarý tarafýndan kilitlenme yaratmadýðý iddia edilen bazý kartlarda ise görüntü kalitesi inanýlmaz derecede düþüktür. SkyStar3 TV en yüksek kalitede görüntüyü, problem yaþatmadan izlettirir.
    Sözü edilen sorunlar tamamen yazýlýmsaldýr.Donanýmla alakasý bulunmamaktadýr.Kilitlenme-donma diye bir soruna þuana kadar rastlamadým.

3. SkyStar3 TV ile, ekranda filitre logosu gezinmesine son:

Üzerinde MPEG2 iþlemcisi olmayan bütün kartlar MPEG2 yayýnlarýný iþleyebilmek için bazý filitre yazýlýmlar kullanýrlar, SkyStar2 ve benzeri kartlarýn çoðunda ekranda elecard mpeg2 filitresinin logosu görünür, bu filtreye ait program 30 gün içinde yüklenip satýn alýnmadýðý taktirde 30 gün sonra logo hareketlenmek suretiyle ekranda gezinmeye baþlar, ekranda gezinmesinden dolayý kullanýcýlarýn kelebek olarak adlandýrdýðý elecard filtresi SkyStar3 TV 'de asla görünmez, kullanýcýya bu tip problemlerle karþý karþýya kalmaz.
    Olay gene yazýlýmsaldýr.Yasal olarak sözünü ettiðiniz görüntü filtreleyicilerin lisansýný alýrsanýz ortada böyle bir sorun kalmayacaktýr.
    Sorunun çözümü için ayrýca Codec packleri de yükleyebilirsiniz.

4. Sinyal ve data akýþýný gösteren ayrý led 'ler sadece SkyStar3 TV 'de:

Sadece SkyStar3 TV 'de olan bu özellik sayesinde karta herhangi bir frekans girildiði an yeþil led yanarak uydu sinyalinin yakalandýðýný ve kartýn uyduya kilitlendiðini kullanýcýya bildirir, ayrýca TV, Radyo veya Data akýþý olduðunda kýrmýzý led devreye girip yanýp sönerek, data akýþýný Ethernet kartlarýnda olduðu gibi gösterir.
    Bu ledlerin bizlere bir yararý da zararý da bulunmamaktadýr.Bence kartýn daha farklý özelliklere sahip olmasý gerekmektedir.
    5. SkyStar3 TV ile TurkSat 1C ve Eurasisat'ta kanal bulamama problemlerine son:

PC DVB-S kartý kullananlarýn hemen tamamý kartlarýyla Turksat uydusundan otomatik taramada 10-18 kanaldan fazla yayýn bulamamaktan þikayet etmektedirler. 90 cm lik Next anten ve Maximum 0,4 db LNB ile yaptýðýmýz testte SkyStar3 TV ProgDVB programý ile otomatik tek taramada Turksat ve Eurasisat uydularýndan 124 adet TV yayýnýnýn tamamýný tespit etmiþ ve kanal listesine eklemiþtir. Radyo ve Data yayýnlarý ile bu rakam 185'i bulmuþtur. Bu rakam zaten Turksat ve Eurasisat uydusundaki tüm kanllarý ifade etmektedir.
    Böyle bir sorunla hiç karþýlaþmadým çünkü böyle bir sorunda hemen
    anten aparatlarýmý kontrol ederim.Sorun tamamen antenden kaynaklanýr.

Kullanýmý ve aþýrý CPU kullanýmýna son SkyStar3 TV 'de:

Bazý TV kartý üreticileri MPEG2 filitreler üzerinde oynayarak ve programlar üzerinde deðiþiklikler yaparak, ürettikleri kartýn CPU'yu (iþlemciyi) az kullandýðýný ve yormadýðýný iddia etmektedirler, yapýlan bu deðiþikliklerin çoðu kullanýcýnýn lehine olmamaktadýr, yapýlan þey görüntü kalitesini ve görüntü tazelenme oranýný düþürerek CPU kullanýmýný azaltmaktýr. Çok yüksek kalitede olan yayýn bu þekilde daha az kaliteli olarak ekrana gelmekte, kayan yazýlar okunamamakta, ani ve hýzlý hareketlerde ise ekranda bu nesnelerin izleri kalmaktadýr. Yüksek görüntü kalitesi sunan alman TV kartýnda ise CPU kullanýmý stabil kalmamakta, düþük iþlemcili bilgisayarlarda bu oran zaman zaman %100 seviyelerine kadar çýkmakta ve bilgisayarýn iþlemcisini aþýrý derecede meþgul etmektedir. En iyi görüntü kalitesinin yanýnda stabil CPU kullanýmý sadece SkyStar3 TV 'de.
    %100 cpu sorunu da PC nizin konfigurasyonuyla alakalýdýr.Ne yazýkki burda da öne sürülen nedenin kartýn donanýmýyla alakasý olmadýðý saptanmýþtýr.

7. HDTV yayýnlarýný izlemek SkyStar3 TV ile çok daha keyifli:

HD-TV 1920*1080 veya 1920*1200 gibi çok yüksek çözünürlükteki yayýn standardýna verilen isimdir. Yeni yeni yayýna baþlayan, günümüzde çok yaygýn olmamakla beraber geleceðin standardý olmaya aday bu yayýn standardýný SkyStar3 TV ile izlemek çok daha keyfli. HD-TV yayýnlarýný izlemek için çok yüksek CPU gücü yani iþlemci gerekmektedir. Ayný iþlemci hýzýnda SkyStar2 ile görüntüde bozulma yaþanýrken SkyStar3 TV ile görüntü bozulmadan net bir þekilde HD-TV yayýnlarýnýn izlendiði tespit edilmiþtir. Testte P4 2.8 GHz 800 Mhz iþlemci ve i875 chipset anakart, 2 * 256 Mb DDR 400 Mhz çift kanal ve FSB 800Mhz anakart ve 19" Samsung DFX monitör kullanýlmýþtýr.
    Tüm DVB kartlar farklý görüntü yorumlayýcý kullanýr.Bu konuda HD özellikli ekran kartlarý ve tv kartlarý bulunmaktadýr.HD sistemi sözü edildiði gibi farklý bir mantýk ister.Bu da tamamen donanýmsal bir özellik olmalýdýr.Piyasaya yeni sürülen tv kartlarý ile HD yayýnlar izlenebilmektedir.Fakat yeni bir teknoloji olduðu için fiyatlarý oldukça pahalý olmaktadýr.Sorunun kýsmen çözümü için yazýlýmsal denemeler
    yapýlmakta fakat düþük pclerde randýman saðlanamamaktadýr.

8. En çok tercih edilen ProgDVB yazýlýmý ile %100 uyumluluk SkyStar3 TV 'de:

Orjinal yazýlýmlarý dýþýnda, tüm dünyada en çok kullanýlan alternatif yazýlým ProgDVB'dir. Kullanýcýlarýn birçoðu orjinal yazýlým yerine bu programý kullanmayý tercih etmektedirler. Bu yazýlým sayesinde birçok ek programlar, modül yazýlýmlar ve interface yazýlýmlar kullanýlarak þifreli yayýnlar legal veya illegal yollardan izlenebilmektedir, offline download yapýlabilmekte, kayýt ve ek özellikler kullanabilmektedir. Birçok kart üreticisi ProgDVB için modüller üretmiþlerdir ancak birçoðu bu programla tam uyumlu deðildir, %100 uyumlu hale getirilmemiþ kartlarda genellikle TV veya Radyo yayýnlarý ProgDVB tarafýndan Data olarak algýlanmakta ve listelenmektedir, TV veya Radyo olup data yayýný olarak algýlanan ve listelenen bu kanallarýn kullanýcý tarafýndan izlenmesi veya dinlenmesi mümkün olamamaktadýr.
    Alýnan sinyallere göre kanallarý kategorileme özelliði programdan programa göre deðiþir.Data sinyali geliyorsa yayýn data olarak kabul edilir.Sözü edilen yazýlýmsal bir mesele olup donanýmla alakasý bulunmamaktadýr.

Tmü Türkçe yardým dokümanlarý ve alternatif yazýlýmlar sadece SkyStar3 TV 'de:

Ýnternette yazýlým aramaya neyi nasýl yapacaðýnýz konusunda endiþeye gerek yok, gerekli olan tüm yazýlýmlarýn yanýsýra, CD'de sadece sürücüler ve kartýn iþletim sistemine tanýtýmý ile ilgili dokümanlar deðil ProgDVB, Plugin'ler, Modüller, Offline Download, CWCamEmu, Uzaktan Kumanda, Kýsa Devrelerin Engellenmesi, Canlý Yayýna Altyazý Ekleme konusunda tamamý resimli firmamýz tarafýndan hazýrlanmýþ, onlarca bilgilendirici resimli dokuman mevcut olup bu dokümanlarýn tamamý Türkçe'dir.
    Ýnternet forumlarýnýn çoðunda SkyStar2 ile ilgili aradýðýnýz birçok dökümana rastlayabilirsiniz.Bunun da kartla alakasý bulunmamaktadýr.

10. Opsiyonel uzaktan kumanda ve opiyonel phoenix interface SkyStar3 TV 'de:

Genellikle DVB-S kartý satýn alan kullanýcýlar kartlarýný kendilerine daha fazla imkanlar sunan alternatif DVB-S yazýlýmlarý ile kullanmaktadýrlar, oysa DVB-S kartlarýnýn orjinal kumandalarý ile ProgDVB gibi alternatif yazýlmlarý kumanda etmek imkansýzdýr. Alternatif yazýlým kullanan bir kullanýcý için orjinal kumanda tamamen gereksiz bir nesne halini almaktadýr. Opsiyonel olarak ürettiðimiz uzaktan kumanda modülü sayesinde ProgDVB ve daha birçok programý kolayca kontrol edilebilmektedir. Phoenix Interface sayesinde yasal abonelik kartýnýzla þifreli yayýnlarý bilgisayarýnýzda izleyebilirsiniz, diðer tüm seçeneklerden daha ucuz ve etkili bir yöntemdir. Üzerinde Modül giriþi olan CI li kartlarýn sadece üzerlerine takýlacak olan CAM modüllerle çalýþacaðýný ve modül giriþli kartlarýn her tip CAM modüle uyumlu olmayýp özellikle yeni çýkan modülleri tanýmayacaðý unutulmamalýdýr. Günümüzde fiyartlarý 65-120 USD arasýnda deðiþen bu modüllerin DVB-S kartlardan çok daha pahalý olduklarý gerçeði unutulmamlýdýr.
    Kumanda ile denemelerde hiçbir soruna rastlanmamýþtýr.Bu sorunun da tamamen yazýlýmsaldýr.

11. Hem kaliteli ve hem de ucuz:

SkyStar3 TV, iyi görüntü kalitesi vermeyen, kayan yazýlarýn bile okunamadýðý, görüntü deðiþimlerinde ekranda iz býrakan, yazýlýmý çalýþmayan uyum problemleri yaratan, sinyal görüp kanal listeleyemeyen veya kanallarý data olarak algýlayan, kolayca yanan ve bozulan, hem son kullanýcýya hem de ürünü pazarlayanlara bu yolla problemler yaþatan ucuz ve kalitesiz DVB-S kartlarýn alternatifi olarak piyasaya sürülmemiþtir. SkyStar3 TV DVB-S pazarýnda kalitenin yeni adýdýr.
    SkyStar dahil tüm kartlarýn sözü edilen sorunu yaþadýðýný herkes bilir.
    Sorunun çözümü uygun Görüntü filtresi ve çözücüsünden geçer.
    Ne yazýkki bu sorun da yazýlýmsaldýr.

12. Ek Özellikler:

Elektronik Program Akýþý (EPG) Time Shifting (Canlý Görüntü Durdurma ve kaldýðý noktadan devam), Teleteks (Türkçe Font Desteði), Farklý Dilde Altyazý (Subtitles), Farklý Dilde Ses Seçenekleri, Ýnce Ayar Ýmkaný, RealTime DVD Kalitesinde Ses ve Görüntü Kaydý, Radio veya TV kanallarýndan MP3 Kaydetme 160-256Kbit 48 KHz, DiseqC Switch ile Dört Antene Kadar Kumanda Edebilme, Uydudan Ýnternet Desteði, Uydudan Offline Download Ýmkaný, Opsiyonel Uzaktan Kumanda, Opsiyonel Phoenix Interface, (Uzaktan kumandalý ürünlerin kendi yazýlýmýndan baþka hiçbir programla çalýþmadýðý hatta bazýlarýnýn kendi kumandasýný bile algýlamadýðýný unutmayýn) Sigma Üniversal Kumanda alternatif yazýlýmlarla çalýþtýðý gibi gerekli programlarý kuran bir kullanýcý tüm iþletim sistemini kontrol edebilir.)
    Sözü edilen bütün özellikler diðer birçok tv kartýnda bulunmaktadýr.Bu da tamamen yazýlýmla alakalýdýr.

13. Win98, WinME, Win2000, XP Home ve Pro, XP Media Center Edition 2005 uyumlu:

Windows tabanlý tüm iþletim sistemlerini destekler, Linux Driver hazýrlýk aþamasýndadýr.

14. Plug & Play özelliði (Otomatik Tanýmlanma) ve kolay kurulum:

Ýþletim sistemine Sürücü'sünün yüklemesi yeterli olup alternatif programlarla çalýþabilmesi için bazý kartlarda olduðu gibi ekstra orjinal yazýlýmýn kurumasý gerekmemektedir.
    Azcýk bilgisayardan anlayan her kiþi windowsun bu özelliðini zaten bilir.Bunun da kartla alakasý bulunmamaktadýr.

15. Kaliteli teknik servis:

Telefonlarýmýzla, WebSitemizle ve Forumumuzla son kullanýcýya en iyi teknik desteði vermeyi hedeflemekteyiz, konu hakkýnda bilgisi yeterli olmayan, iþi yokuþa süren deðil, bilgili, yapýcý ve sorunlara çözüm getiren, konuyla ilgili sorularýn tamamýna cevap verebilen teknik kadrosu ile sizlerin hizmetindedir. Sattýðýmýz ürünler için montaj ve tanýtým firmamýzda olmak þartý ile müþterilerimize ücretsizdir.
    Bu konuda yorum yapamam ama aldýðým firma 2 sene garanti belgesini imzaladý.

Sanayi Bakanlýðýndan Onaylý Garanti Belgesi ve Kullaným Kitapçýðý:

Sanayi ve Ticaret Bakanlýðýndan onaylý Garanti belgesine sahip ürünler yasal ürünlerdir. Sadece onaylý ürünlerde Türkçe Kullaným Klavuzlarý bulunmaktadýr. Sanayi ve Ticaret bakanlýðý, ülkemizde üretilen veya ithal edilen ürünlerle beraber Türkçe Kurulum ve Kullaným klavuzu verilmesi zorunluluðunu getirmiþtir. Firmamýzýn hazýrladýðý 8 sayfadan oluþan kurulum ve kullaným kitapçýðýnýn her sayfasý kullanýcýya konu hakkýnda bilgiler veren, yönlendirici yazý ve uyarýlarla dolu olup, zorunluluk gereði hazýrlanmamýþtýr. Ayrýca pazarlanan ürünün kim tarafýndan getirildiðini bilmek ve garantisinin hangi þartlarý kapsadýðýný bilmek her kullanýcýnýn hakkýdýr.
    Bu konunun kullanýcýlara garanti esnasýnda yararý bulunur gibi görünse e kesinlikle gerçekte farklý olma ihtimali bulunmaktadýr.Bugün aldýðýmýz birçok garantili ürünün þartlarý saðlamasýna raðmen deðiþimi veya ücretsiz tamiri yapýlmamaktadýr.Firmayla muhattap olamadýðým için bu konuda yorum yapamayacaðým.

17. Yasal Ýzin ve Bandroller:

Ürünlerimiz gerekli her türlü yasal belgeye ve yasal TRT bandrolüne sahiptir.

Yasal bandrol olmasý ekonomiye yarar saðlar devlete vergi geliri saðlar fakat burda da kullanýcý için bir yararý görünmemektedir.

Genel kanaaitimizce bu kart piyasaya çýkarýlýrken;
    1)Ýsmi SkyStar3 yerine baþka bir isim olsaydý.Ayrýca SkyStar3 þimdi Türkiye'de sloganý sanki dýþarýdan gelmiþ havasý uyandýrýyor.
    2)Kartýn donanýmý tamamen farklý olup skystar2 nin yazýlýmlarýyla alakalarý olmasaydý.
    3)Diðer DVB-S modellerinden farklý olarak tunerin ve entegrenin ýsýnmamasý için keþke soðutucu düþünülseydi.
    Bence bu kart kendi olmaktan uzak bir fason üretimdir.Alacak arkadaþlara veya kullanan arkadaþlara lafým olmamaktadýr.Ama en azýndan bu bilgileri okuyup öyle karar verin.
    Saygýlarýmla...
    Saygýlarýmla.
    Konu irdetofun tarafýndan (09-11-2006 Saat 17:31 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Çok teşekkür ederim arkadaşım eline emeğine sağlık bütün gün araştırmadğım yer kalmamıştı bilgi için fiyatı görünce hemen almak geçti içimden ama öğrendiklerim beni bu konuda bir kere daha düşünmemi ve doğru olanı almamı gösterdi. Saygılarımla,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ruzgarm Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Çok teþekkür ederim arkadaþým eline emeðine saðlýk bütün gün araþtýrmadðým yer kalmamýþtý bilgi için fiyatý görünce hemen almak geçti içimden ama öðrendiklerim beni bu konuda bir kere daha düþünmemi ve doðru olaný almamý gösterdi. Saygýlarýmla,
    al sana cevap bana soruyordun

eline saðlýk irdetofun

Kullanýcý Bilgi Menüsü

İrdetofun Arkadaşım çok uğraşmış ama güzel bir çalışma yapmış bunu okuyan yanlış yapmaz teşekkürler saygılar,

Kullanýcý Bilgi Menüsü

çok güzel bir bilgilendirme bende avermedia var satcam yakında skystar 2 alcam skystar3 alsım vardı bunları okunca fikrim değişti eline sağlık

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ss2 de alma

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ne alayım arkadaşım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri