Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: Döviz fýrladý, borsa dibe vurdu!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Döviz fýrladý, borsa dibe vurdu!

Borsa yüzde 3,46 kayýpla günü 69.709 puandan kapattý. Endeks böylece Ekim 2012'den bu yana en düþük seviyeden kapanmýþ oldu. Dolar/TL gün içinde 1.97 seviyesinin üzerini gördü. Gösterge tahvil faizi ise yüzde 9,70'i geçti.

Dýþarýda ABD Merkez Bankasý (Fed) toplantý tutanaklarý beklentisi, iç piyasada Merkez Bankasý'nýn faiz kararý derken dolar bugün dalgalý seyretti. Güne 1.94 TL seviyesinde baþlayan dolar, ABD konut verileriyle 1.97 sýnýrýna dayanarak tarihe adýný yazdýrdý. Euro ise þok bir týrmanýþla 2.64 TL sýnýrýný geçti.

MERKEZ BANKASI DÖVÝZ SATTI

Bu geliþmeler üzerine Merkez Bankasý bu günü istisnai gün ilan etmesine karþýn öðleden sonra 100 milyon dolarlýk bir döviz satým ihalesi açtý. Ýhale ile dolar 1.96 sýnýrýnda seyretti.

BORSA DÝBE VURDU

Gün sonuna doðru 70.000 sýnýrýna dayanarak Kasým 2012'den bu yanaki en düþük seviye inen BIST 100 kapanýþý, 2.494 puanlýk düþüþle 69.709 puandan yaptý. Bu borsanýn 15 Ekim 2012 tarihinden beri gördüðü en düþük seviye oldu.

Kaynak : Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

AKP'nin sýcak para ekonomisi iflas ediyor. Yabancý sermaye kaçýyor. 11 yýldýr sýrtýný üretime deðil sadece para politikalarýna dayarsan sonuç bu oluyor. Haziran baþýndan beri merkez bankasýnýn kasasýndan 7 milyar dolara yakýn para piyasaya sürüldü ama hiç bir etki etmedi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Benim anlamadýðým Mýsýrdaki olaylardan petrole zam Suriyedeki olaylardan Borsa tepe taklak oluyor.Oysa bizim cepler para dolu büyüme trendimiz yerinde çocuklarý üçer beþer sýraya diziyoruz ama ne hikmetse Tanzanyada biri öksürse bizim ya petrolümüz yada borsamýz etkileniyor Bizim her þeyimiz yolunda gidiyor diye bizden etkilenen bir býrak avrupa yada asya ülkesini bir afrika ülkesi varmýdýr merak ediyorum doðrusu?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý tokersari Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Benim anlamadýðým Mýsýrdaki olaylardan petrole zam Suriyedeki olaylardan Borsa tepe taklak oluyor.Oysa bizim cepler para dolu büyüme trendimiz yerinde çocuklarý üçer beþer sýraya diziyoruz ama ne hikmetse Tanzanyada biri öksürse bizim ya petrolümüz yada borsamýz etkileniyor Bizim her þeyimiz yolunda gidiyor diye bizden etkilenen bir býrak avrupa yada asya ülkesini bir afrika ülkesi varmýdýr merak ediyorum doðrusu?
    Bence bütün bunlar bize anlatýlan "kalkýnma masalýnýn" kimseyi ikna etmediðinin kanýtýdýr.Ben bir memur emeklisi olarak yaþamýmda ekonomik yönden bir rahatlama hissetmedim,aksine daha da kötüleþti.Üretici emeðinin karþýlýðýný alamýyor.Çalýþan iþçi ve memurlar hükümet yanlýsý "sarý sendikalara" kurban edilmiþ durumda. Merkez Bankasý desen,baðýmsýzlýðý sadece kuruluþ yasasýnda kaldý;siyasi iktidarýn güdümünde! Hükümet her gün "faiz lobisiyle" kavgalý.Kimse bu lobi? Kim bilir belkide muhalefet partilerinin yandaþ kuruluþudur.Yatýrým deðil,kâr amaçlý ül***e gelmiþ olan "sýcak para",neye güvenip te bu ülkede kalacak?Siyasi iktidar,Suriye ve Mýsýrla yatýp kalmaktan,orada gösteri yürüþünde ölenlere þehit törenleri düzenlemekten baþka iþlere vakit bulamýyor.Bir yandan Mýsýrdaki darbe olayýnda Ýsrail'in parmaðý var,kanýtým var derken,Ýsrail ajanlýðýný gizlemeyen ve ne olduðu belirsiz Tuncay Güneyin gizli tanýklýðý ile Türk Silahlý Kuvvetleri Komuta kademesini aktif görevde ya da emekli demeden hallaç pamuðu gibi atýyor.Türkiye kalkýnýyormuþ.Güzel masal...Birilerinin özellikle de iktidara yakýn çevrelerin kalkýndýðý doðru.Hatta sayýn Baþbakan'ýn oðlu beþinci gemisini almýþ.Gerçi vergi mükellefi olarak adý geçmiyormuþ ama olsun,filoya yýlda bir gemi ilave etmek az buz parayla olmaz.Bu da kalkýnmanýn hýzýný göstermez mi?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üst üste 4 gündür düþen dolar 7,82 ile son iki haftanýn en düþük seviyesini gördü. Kur, þu sýralar 7,83'ten iþlem görüyor. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. da canlý piyasa takibi yapýyorum. Off ömrümüzü yedin be dolar yedin bitirdin bizi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Superderin Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Üst üste 4 gündür düþen dolar 7,82 ile son iki haftanýn en düþük seviyesini gördü. Kur, þu sýralar 7,83'ten iþlem görüyor. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. da canlý piyasa takibi yapýyorum. Off ömrümüzü yedin be dolar yedin bitirdin bizi.
    Sayýn uyemiz eski konularý hortlatmaya gerek yok bununla ilgili konu acýn günlük olarak verin eski konuyu guncelemeyiniz.
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri