Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ekran kartı seçimi?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Ekran kartı seçimi?

Merhaba saygı değer arkadaşlar, kullandığım bilgisayar anakartı Asus P5G41T-M işlemcisi intel R core TM2 quad cpu q6600 2.4 ghz . ekran kartım yok. bu donanıma uygun güzel bir ekran kartı olarak ne alabilirim. parite olarak en çok 100 tl civarında bir bütçem var, fikrinizi bekliyorum. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slm. aliharbiye. hocam 100 tl bütçeye 64 bit bir ekran kartı olabilir bence
    ör..
    SAPPHIRE 11166-45-20G HD5450 2GB DDR3 64Bit VGA

GIGABYTE Gefoce 210 1Gb DDR3 64Bit DVI-HDMI VGA

ASUS EAH5450 1Gb DDR3 64Bit HDMI-DVI VGA

gibi ...bütçeniz daha fazla olsaydı ddr3-ddr5 gibi düşünebilirdik...umarımki faydalı olmuştur...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sayın numbai öncelikle ilgi alakanız için çok teşekkürler ediyorum. bilgisayarım şu an için fprmat atılmış ve çalışıyor durumda, ben vga çıkışı olarak anakarttan iş yapıyorum. herhangi yeni bir anakart alırsam, anakartı bağladıktan sonra bilgisayara yeniden format atmak zorundamıyım yoksa ekran kartı sürücüsünü yükleyip format atmadan devam etmem mümünmü? teşekkürler
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aliharbiye hocam yeniden format atman gerekmez eski anakartın driverlerinizin tamamını kaldırman gerekecek , yeni anakartla driver çakışması olmaması için ancak, format atılılırsa da tabiki daha iyi olur. düşüncesindeyim . saygılar...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sayın numbai yardımların için tekrar teşekkür ederim. ikinci el olarak elimde nivida gf9500gt 1024m ddr2 128b bir ekran kartı var onu makineye taktım sürücüsünü yükledim bilgisayar donuyor. hiç bir işlem yapamıyorum. o yüzden ikinci el olarak kesinlikle düşünmüyorum. şimdilik bilgisayarım onboard olarak çalışıyor.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

AMD RADEON HD 6570 1gb 128 bit ekran kartı senin işini görür.HDMI çıkışı olduğu için
    her türlü monitörle kullanabilirsin.Ayni işlemci ile ben kullanıyorum.HD monitör ile ve
    skystarhd2 tv kartı sayesinde bütün HD kanalları izliyorum.Fiatı 115 tl civarında.
    Yalnız şunu söyleyeyim ASUS anakartlar bazı HD ekran kartları ile uyumlu olarak çalışmayabilir.
    internet cafemde bazı asus anakartlarda başıma geldiği için yazdım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Guncelleme olaylarını ve coğu oyunlarda stabil çalışması nedeniyle ati den uzak durup geforce bir ekran kartı almanı tavsiye ederim. Bence tek göze batan dezavantajı bazı modellerinin fiyatının şişiriliyor olması

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı croos Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    AMD RADEON HD 6570 1gb 128 bit ekran kartı senin işini görür.HDMI çıkışı olduğu için
    her türlü monitörle kullanabilirsin.Ayni işlemci ile ben kullanıyorum.HD monitör ile ve
    skystarhd2 tv kartı sayesinde bütün HD kanalları izliyorum.Fiatı 115 tl civarında.
    Yalnız şunu söyleyeyim ASUS anakartlar bazı HD ekran kartları ile uyumlu olarak çalışmayabilir.
    internet cafemde bazı asus anakartlarda başıma geldiği için yazdım.
    Saygı değer arkadaşlar hepinizin ilgi alakasına sonsuz teşekkürler ediyorum. sayın cross arkadaşımızın dediyi ekran kartını aldım. görüntü son derece harika bilgisayarcı arkadaştan aldım henüz parasını ödemedim, bakalım ne kadar alacak, şimdilik hiç bir sorun yok kesinlikle eski ekran kartımdan bin kat daha iii, bu saygı değer tavsiyeleriniz için çok ama çok teşekkürler ediyorum. saygılarımla aliharbiye.

Not. Ekran kartının com port tarafı direk çalıştı. hdmı girişli tv olmadığı için hdmı bölümünü deneyemedim. ama hani o çoklu pin olan yer var ya ordan ek bir com port çevirici takarak mönitöre bağladım. monitöre görüntü gelmedi sebebi nedir acaba?
    Konu aliharbiye tarafından (17-09-2013 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yapıldı
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri