Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Merkezİ sİstem sorunu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha Merkezİ sİstem sorunu

merhaba uydu kuran arkadaşlar
    merkezi sitemle ilgili arıza
    1-3 çanaklı sistem
    2-çanaklar next lnb next mdu 5 lnb
    3-kablo çiftli ören kablo rg6 u-4
    4-20 daire
    5-her daireye çift hat iniyor
    6-bin 5 katlı her katta 4 daire var
    7-3 katta 1 daire
    8-2 katta 1 daire
    9-1 katta 1 daire de kanallar gösternmiyor
    ARIZADA YAPILA İŞLER
    A-lnb çıkışları sinyal kontrolu yapıldı normal uydu bulma cihazı satfinder 3 hd ve adtfinder 4 lcd görüntülü
    B-santral çıkışları ölçüldü sıkıntı yok
    C-belirtile 3 daireye gidildi sinyal ölçüldü sinyaller tamam
    D-ama tüm kanallar göztermiyor
    E-Dairede LG LCD TV_HİSSE LCD TV ler
    F-bu göstermiyen dairele 37 ekran tüplü Tv le bakıldı tüm kanallar full çalışıyor
    LCD ile tüm kanallar çalışmıyor tüplü TV ile tüm kanallar gösteriyor

SEBEP NEDİR
    cevaplarınızı bekliyorum
    saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba sizin basetigin arza bizde yasadik lcd tv yüksek voltaj veriyor tuneri kilitliyor tv fisini pirizden cek baska tveden dene

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cihazların markası nedir kaç tanede sorun yaşıyorsunuz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New Icons 31

Alıntı Mehmet Kaynaklı Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    cihazların markası nedir kaç tanede sorun yaşıyorsunuz
    markası lg led biride degişik marka hatırlayamadım 3 tane daire

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eğer o 3 dairede LG kendinden uydulu TV ler varsa sorunun kaynağı TV olabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam başka bir yerdede böyle bir sorun duymuştum sorun ile ilgili LG tv nin uydu kısmını resetleyip tekrardan taratıp sorunu çözdüler

Bunun gibi bir sorunda gecenlerde bende karşılaştım ama o an pek önemsemedim. Yine uğraştığım iştede TV markası LG. Kablolya dokunduğun zaman kanlları gidiyor acaba priz içindeki soru var diye çok uğraştım kabloyu yenıden yaptım prız bağlantısını tekrar yaptım. Görüntülü satfinterde her sey normal ama lG tv de gelip gidiyor. En sonunda bir ara kanallar geldi öyle bırakmıştım sonra yine gitmiş. Arada geçişli uydu prizi var ama ondan değilde LG den kaynaklanabilir diye düşünüyorum..

En güzeli bu tip arızalarda kendi cihazınızla gerekli testi yapıpı müşteriyede göstererek sorunun TV lerinin merkezi sisiteme uyum sağlamadığnı belirtmektir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

iyi akşamlar geçenlerde yine buralar da gördüm lg tv lerde elektrik prizi topraklı olmayacakmış sorun düzelçmiş sonra

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri