Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arasý

Konu: Yetenek Sizsiniz'e katýldým gibi bulaþýcý Facebook virüsleri nasýl temizlenir?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Yetenek Sizsiniz'e katýldým gibi bulaþýcý Facebook virüsleri nasýl temizlenir?

Popüler sosyal að Facebok, tüm dünyada olduðu gibi Türkiye’de de oldukça popüler. Oldukça yoðun kullanýlan Facebook, kötü yazýlýmlarýnda hedefi haline geliyor. Eminim ki bir çoðunu bu virüsleri ya görmüþ ya da yakalanmýþsýnýzdýr.
    Son zamanlarda Facebook kullanýcýlarý arkadaþlarýnýn profilinde Yetenek Sizsiniz'e katýldým diye bir paylaþým veya kendisinin etiketlendiði bir gönderi görüyor. Bu paylaþýma týklayan kullanýcý ayný virüsü kapmýþ oluyor. Ve tabii ki ayný paylaþým arkadaþlarýna gidiyor. Böylece virüs kýsa sürede yayýlýyor.
    Yayýlan bu virüs kullanýcýlarý zor durumda býrakýyor. Nasýl kurtulacaðýný bilemeyen kullanýcýlar, virüsten kurtulmanýn yollarýný arýyorlar. Bu virüslerden kurtulmanýn birkaç yolu bulunuyor.

Birinci yöntem:
    Facebook hesap bilgilerinize girin, o sayfada sol kýsýmda uygulamalar seçeneðine týklayýn. Uygulamalar bölümünde virüse neden olan uygulamayý yanýndaki çarpý iþareti ile kaldýrýn. Daha sonra da tarayýcýnýzýn ayarlarýna girin ve uzantýlar veya eklentiler kýsmýndan bu virüse neden olan uzantý veya eklenti var ise kaldýrýn.
    Ýkinci yöntem:
    Baþlat tuþuna basarak alt kýsýmdaki arama bölümüne regedit yazýn
    - Regedit’i açtýktan sonra açýlan kayýt defterinden H***_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneðini takip edin.
    - Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaþýk isme sahip bir dosya olacaktýr.
    - Bu dosyayý silerek web tarayýcýnýzý baþtan baþlatýn. Virüs temizlenmiþ olacaktýr.

Bu yöntem Chrome için anlatýlmýþ ancak, Firefox için de uygulayabilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu virüse bende yaklanmýþtým bir zaman ama hemen hallettim olayý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xxman™ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bu virüse bende yaklanmýþtým bir zaman ama hemen hallettim olayý.
    Nasýl hallettigini yazarsa usta iyi olur:49:farklý yontemler iyi olur

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Editör Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Nasýl hallettigini yazarsa usta iyi olur:49:farklý yontemler iyi olur
    Ýlk mesajda belirtilen yöntem ile halletmiþtim. Farklý bir yol ile halletseydim yazardým.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri