Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Kredi kartına 9 taksit sınırlaması size göre olumlu bir uygulamamı?

Katılımcı sayısı
257. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

109 42.41%
  • Hayır

128 49.81%
  • Kararsızım / Fikrim Yok

20 7.78%
Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
33 sonuçtan 31 ile 33 arası

Konu: Kredi kartına 9 taksit sınırlaması size göre olumlu bir uygulamamı?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Olayın özünde ülke bazında cari açık konusunu bahane ediyor devlet.
    Üretimi olmayan ülkede tabikide cari açık olacak. Biride çıksın desinki Türkiyede şu şu ürünün üretimi var. YOK. Bu yuzden cari açık hiçbir zaman kapanmaz.
    Ne zaman ülkede üretim başlar her anlamda, ozaman cari açık hesaplamaları yapılır.
    Ama sağolsun devlet bu cari açığı kapatmayı zavallı milletten cıkarıyor.

Diğer tarafta, kredi kartını kullanmayı bilmeyen, kendini akıllı sanan, herşeyi kredi kartına alıp taksit yapıp, sadece minimum ödeme yapıp sürekli borca giren, sonrada KENDİNİ KREDİ KARTI MAĞDURU gibi gösteren gerizekalı kısım var.

En son olarakta gelirine giderine bakmadan herkese kredi kartı dağıtan bankalar var.
    Emekliye işçiye bakkala tüccara işçiye işsize herkese kredi kartı dağıtan bankalar var.
    aslında bankalar direkt olarak vermiyor kredi kartını. Bu işle görevli bazı komisyoncular çoğunlukta. her verdiği kredi kartı için 50tl gibi prim alan elemanlar mevcut.
    işte bu elemanlar herkese leblebi dağıtır gibi kredi kartı veriyo.

Gelelim bana; 7 8 senedir kredi kartım var. 1 kere bile borca düşmedi, düşmeyi geç, her zaman dönem içi veya faturanın kesildiği gün faturamı ödemişimdir. Cebimde harclıgım kalmayacağını bile bile gidip kartımı ödedim. Bugun 23 ocak maximum kartımın faturası kesiliyor, birazdan ödüyorum. 18 ocakta bonus kartım kesildi, 19 ocakta ödedim.

1. ülkede üretim olacak, cari açık başka türlü kaçınılmaz
    2. herkese kredi kartı dağıtılmayacak.
    3. bilinçli kullanıcı olacak, insanlar kart kullanımında bilinçleştirilecek.

kısacası kredi kartı taksit olayı şahsım adına olmalı. ben zaten 9 taksitten fazla hiçbir şey almadım bugune kadar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

adam yavv diyor benzin 5 lirayı geçti litresi...böyle devletin anasını......bakıyorsun adamın arabası var karısınında arabası var,bu adamla kadının birde yeni yetişme veledine araba planları var...yani bir ailede 3 araba...bu dördede çıkıyor ikiyede iniyor....türkiye 2012'de yanlız petrol ve petrol ürünlerine 35 milyar dolar para ödedi..doğalgazıda buna dahil edersen yıllık 65 milyar dolar demek cari açığın ağa babası demek....yani kuyunun başındaki adam sana bir tanker petrol veriyor bunun karşılığında 10 kamyon buğday domates biber veya hıyar alıyor....bu alışveriş türkiyede motorlu araçlar piyasaya çıktığından beri böyle,böyle gitmeyede devam edecek taaaki elektrikli arabalar yaygınlaşana kadar....
    CİMBOMLU

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Anket suresi doldugu için konu kapanmıştır.
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri