Apple, Mac'lere Windows işletim sistemi yüklemeye olanak sağlayan Boot Camp yazılımının sistem gereksinimlerini güncelledi. Yeni Mac Pro'da sadece Windows 8'e destek veriliyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde 5. sürümünü kullanıma sunduğu Boot Camp yazılımı sistem gereksinimlerini güncelledi. Tüm Mac modelleri için Boot Camp yazılımı işletim sistemi desteklerini ayrıntılarıyla sunan Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. bir ayrıntı gözden kaçmadı. Macwindows.com sitesinin fark ettiği detaya göre, yeni Mac Pro'da Windows 8 öncesi sürümlere destek verilmiyor.
Önceki Mac Pro'larda destek sürüyor
Boot Camp 5 yazılımı ile uyumlu olduğu görülen silindir şeklindeki yeni Mac Pro için desteklenen tek işletim sistemi olarak Windows 8 64 bit görülüyor. Önceki Mac Pro modellerinde ise Windows 8'in yanısıra Windows 7 64 ve 32 bit, Windows Vista ve Windows XP sürümlerine de yer veriliyor.
Nedeni açıklanmadı
Güncel Retina ekranlı Macbook Pro, Macbook Air, iMac ve Mac mini modellerinde ise Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinin 64 bit sürümleri destekleniyor. Apple'ın yeni Mac Pro'da Windows 8 öncesi sürümlerin desteklemeyi neden sonlandırdığı hakkında ise resmi bir açıklama bulunmuyor.