Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, geçtiğimiz aylarda 8.1 güncellemesine kavuşmuştu. Henüz test aşamasındaki 8.1, ilk güncellemesini aldı.
Bilişim devi Microsoft'un geliştirdiği mobil işletim sistemi Windows Phone, geçtiğimiz aylarda Windows Phone 8.1 güncellemesine kavuştu. Henüz günlük kullanıcıların beğenisine sunulmayan güncelleme, uygulama geliştiriciler tarafından test edilebiliyor. Test aşamasındaki işletim sistemi, ilk güncellemesini aldı.
Güncelleme aslında çok büyük değişiklikler getirmese de, özellikle batarya konusunda kayda değer bir artış getirmesi ile gündeme geldi. 22 MB boyutundaki güncelleme ilk yorumlara göre cihazların batarya ömrünü %25 oranında arttırıyor.
Büyük gün 24 Haziran
Windows Phone 8.1 güncellemesi bir çok kişi tarafından merakla bekleniyor. Güncellemenin son kullanıcılara dağıtılması 24 Haziran tarihinde yapılacak. Bu tarihten sonra Windows Phone 8 yüklü tüm cihazlara dağıtılacak olan güncelleme, aslında şimdiden yüklenebiliyor.
Beklemeden güncellemek mümkün
Şu an için sadece geliştiricilere sunulmuş durumda olan Windows Phone 8.1 güncellemesini Windows Phone cihazınıza şimdiden kurmak mümkün. Güncelleme henüz test aşamasında olsa da, bir çok kişi akıllı telefonunu Windows Phone 8.1 ile kullanmaya başladı bile.
Eğer sizde güncellemeyi almak için 24 Haziran'ı bekleyemiyorsanız Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ücretsiz bir şekilde proje başlatarak cihazlarınızı güncelleyebilirsiniz. Uygulama projenizi yayınlamanıza veya kodlama bilmenize gerek olmadığını, sadece yeni bir proje başlatmanızın yettiğini hatırlatmakta fayda var.