Kayıp telefon bulma

Telefonunuzu bulamamak çok can sıkıcıdır. İster gerçekten kaybolmuş ister yalnızca kanepe minderinin arasına sıkışmış olsun, Telefonumu Bul özelliği sıkıntınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Windowsphone.com adresinde sağlanan bu ücretsiz servis, Internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan Windows Phone'unuzu çaldırabilir, içeriğini silebilir veya harita üzerinde gösterebilir.

Telefonumu Bul'da ilk defa oturum açmak için

Telefonumu Bul'u ilk defa kullandığınızda Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. kullanarak oturum açmanız gerekir.

• Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.
  • Sağ üst köşedeki telefonun üzerine gelin, ardından Telefonumu Bul'u tıklatın. İstenirse, telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla oturum açın.

Telefonunuzu bulmak için

• Sağ üst köşedeki telefonun üzerine gelin, ardından Telefonumu Bul'u tıklatın. İstenirse, telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla oturum açın.
  • Telefonunuzun konumunu gösteren bir harita görürsünüz. Daha iyi bir görüntü elde etmek için yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.
    İpuçları

• En son konumu göremiyor musunuz? Yenile'yi tıklatın.
    • Telefonunuzun konumunun sabit kopyasını oluşturmak istiyorsanız Yazdır'ı tıklatın.
    • Haritayı kaydırırken telefonunuzun konumunu kaybederseniz Haritayı Ortala'yı tıklatın.

Telefonunuzu çaldırmak veya kilitlemek için

• Aşağıdakilerden birini yapın:

• Telefonunuzun çalmasını sağlamak için, Zil'i tıklatın ve yönergeleri izleyin. Sesi kapatılmış veya titreşime ayarlanmış olsa bile çaldırılır.
    • Telefonunuzu kilitlemek ve kilit ekranında bir mesaj görüntülemek için, Kilitle'yi tıklatın ve yönergeleri izleyin. Henüz telefonunuzda ayarlanmış bir parolanız yoksa bir parola girmeniz gerekir; bunu telefonunuzu geri aldığınızda kilidi açmak için kullanırsınız.

Telefonunuzun içeriğini silmek için

Telefonunuzu geri alamayacağınızdan eminseniz veya telefonunuzu kurtarana kadar korumayı istediğiniz önemli bilgiler varsa, telefonunuzun içeriğini uzaktan silebilirsiniz.

• İçeriği Sil'i tıklatın.
  • Kesinlikle eminseniz, Eminim! Lütfen telefonumun içeriğini hemen sil onay kutusunu seçin ve ardından İçeriği Sil'i tıklatın.
    Not

Telefonunuzu kaybettiğinizi cep telefonu operatörünüze bildirmeniz önerilir.

Telefonumu Bul ayarlarını değiştirmek için

Telefonumu Bul'u birkaç saatte bir konumunuzu kaydedecek biçimde ya da komutların (ve uygulamaların) telefonunuza daha hızlı ve daha ucuz şekilde gönderilmesi için kısa mesajlar yerine anında iletim bildirimlerini kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları bilgisayarınızda değil telefonunuzda değiştirirsiniz.

• Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Ayarlar 'a ve sonra da Telefonumu Bul'a dokunun.
  • Aşağıdaki onay kutularından birini veya her ikisini seçin:

• Telefonuma komut ve uygulama göndermek için her zaman anında iletim bildirimlerini (kısa mesaj değil) kullan. Telefonumu Bul servisi ve web'deki Windows Phone Mağazası, komutları ve uygulamaları kısa mesaj aracılığıyla telefonunuza gönderir. Anında iletim bildirimlerini kullanmayı tercih etmek için bu seçeneği işaretleyin. Neden? Anında iletim bildirimleri kısa mesajlardan daha hızlı olabilir ve cep telefonu operatörünüz gelen her mesajı ücretlendiriyorsa anında iletim bildirimleri daha ucuz olabilir. Ayrıca, Telefonumu Bul üç gün içinde telefonunuza yalnızca 15 kısa mesaj gönderebilir. Anında iletim bildirimlerinde sınır yoktur.
    • Telefonumun daha kolay bulunabilmesi için düzenli aralıklarla konumunu kaydet. Microsoft birkaç saatte bir telefonunuzun konum ayrıntılarını kaydedebilir; böylece telefonunuz kapsama alanının dışında kaldığında veya pili bittiğinde telefonunuzun bilinen en son konumunu haritada gösterebiliriz.

Bize ne düşündüğünüzü söyleyin