Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Atlanta smartbox wiralles modem problemi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Atlanta smartbox wiralles modem problemi

merhaba wireless modem açıkken bazı kanallar çekmiyor aralarında yaklaşık 10 metre var ancak yine de tesir ediyor sanırım modemi kapatınca kanalları rahatça izliyorum wireless sinyal gücünü düşürdüm ama sonuç değişmedi sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum ...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mehmetilkay Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    merhaba wireless modem açıkken bazı kanallar çekmiyor aralarında yaklaşık 10 metre var ancak yine de tesir ediyor sanırım modemi kapatınca kanalları rahatça izliyorum wireless sinyal gücünü düşürdüm ama sonuç değişmedi sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum ...
    benim modem dsmart hd plus cihazın yanında hiç böyle bir sorun yaşamadım..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı bayram tv Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    benim modem dsmart hd plus cihazın yanında hiç böyle bir sorun yaşamadım..
    bnm cihaz da atlanta smart box hd valla ne yapsam bilemedim ..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Wiralles modemle alakası olabilirde ayno cihazdan bendede var cihaz ile modem yanyana arada 2 cm fark yok dedigin problem bende yok senin modemin markası nedir?
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Serkan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Wiralles modemle alakası olabilirde ayno cihazdan bendede var cihaz ile modem yanyana arada 2 cm fark yok dedigin problem bende yok senin modemin markası nedir?
    Benim modem huawei superonline verdi cidden kaliteli bir modem ama ne kadar receiverdan uzaklaştırsam da etki ediyor modemi kapattığım anda sinyal kalitesi bazı kanallarda yuzde 15 20 artıyor sinyal gücü surekli 80lerin üstünde ama kalite düşük olunca izlenmiyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mehmetilkay Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Benim modem huawei superonline verdi cidden kaliteli bir modem ama ne kadar receiverdan uzaklaştırsam da etki ediyor modemi kapattığım anda sinyal kalitesi bazı kanallarda yuzde 15 20 artıyor sinyal gücü surekli 80lerin üstünde ama kalite düşük olunca izlenmiyor..
    Bak şimdi inanmazsınız modem cihaz yan yana altında telsiz telefon 3ü bir arada ve sorunsuz izliyorum anten kablonuz eskimi acaba?
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kablodan da sıkıntı olabilir. Bizdede DİGİTURK cihazının kablosu eskimişti sabah sorunsuz çeken kanallar akşam kayboluyordu. Defalarca DİGİTURK cihaz değiştirdim ama aynıydı. Sonra kabloyu tazeleyince sorun kalmamıştı. DİGİTURK Plus cihazımla Airties kablosuz modemim yan yana durduğu halde hiçbir sıkıntı yok.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba,

Her modemin yayadığı frekans dalgası aynı değildir. Maalesef böyle sorunlar ender olsada olabiliyor. bazı cihazların tunerleri çok çabuk etkilenebiliyor.

Zamanında buna benzer durumlar Sunny-dreambox gibi cihazlardada olouyordu. Bir çok kişi değişik yöntemlerle sorunlarını çözüyorlardı. Cihaz içindeki Tunerin üstünü ve yanlarını alimünyum folye ile kaplayıp bile sorun çözen olmuştu.

Sizin burda dikkat etmeniz gereken ilk önce uydu kablonuzu kontrol edin. Kaliteli bir kablo ie bunu es geçin. Daha sonra sında farklı bir modem denemenizi tavisye ediyorum her modemde aynı durumu yapıyorsa cihaz üzerinde sorun aramaya başlayabiliriz.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kabloya eve girdikten sonra ek yaptım rg6u4 kablo kullanıyorum araştırdım rg6u6 kablo ile değiştirmeyi planlıyorum inş dediğiniz gibi olur sorunu çözerim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri