Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ortak Antene Geçildikten Sonra Kanallar Şifreli Oldu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Ortak Antene Geçildikten Sonra Kanallar Şifreli Oldu

Apartman olarak ortak anten kullanmaya başladık, evimde 2 reciever var, birtanesi sorunsuz çalıştı, diğeri ise yalnız TRT kanallarını çalıştırdı. Diğer kanallar şifreli gözüküyor. şifre girme bölümü filan çıkmıyor.
    Fabrika ayarlarına geri yükledim, Türksat'ı tekrar ekledim, ama maalesef çözüm bulamadım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

beyefendi verdiğiniz bilgiler doğrultusunda maalesef size yardım edemeyiz, size yardım edebilmemiz için bizi tam olarak bilgilendirmeniz lazım çatıda kaç çanak var. lnb markaları nelerdir. lnbler kaç çıkışlıdır. normal üniversal lnbmi var yoksa santral lnbsimi? sizin evde çalışan 2 tv çanak antenden gelen kablo ile santrallemi çalışıyor yoksa dayzekmi kullanıyorsunuz, evinizin içinde olan her 2 yerdede kaç uydu çalışıyor. konuyu biraz açınki size yardım edebilelim.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Birde cihazlarınız ne marka biri gösteriyor biri göstermiyor anlayalım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

büyük ihtimalle siz sizin şifreli dediğiniz kanallar digitürk kanalları. yani problem olan uydu cihazı sizin merkezi sistemde digitürk varsa ve dayzek ayarları digitürk ü gösteriyor olabilir. yapmanız gereken uydu düzenleden dayzek a veya 1 seçip yeniden taratmak . normalde digitür dayzek c veya 3 olur. siz dayzek a veya 1 i seçmelisiniz ki TÜRKSAT ı görsün. kolay gelsin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Digiturk hotbird Turksat varmış, next uydu alıcımda sorun yaşamıyorum kawai marka pek de iyi olmayan ufak bir uydu alıcımda bu sorunu yaşıyorum. dayzek 1 ve giriş 1 olarak seçtim öyle tarattım ama değişen bir şey olmadı. hangi girişi seçtiysem hepsinde şifreli çıktı kanallar. diğerinde hiç böyle sorun olmadı. Yeni bir uydu alıcısı mı almalıyım yoksa yazılım mı yükletmeliyim?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Digiturk hotbird Turksat varmış, next uydu alıcımda sorun yaşamıyorum kawai marka pek de iyi olmayan ufak bir uydu alıcımda bu sorunu yaşıyorum. dayzek 1 ve giriş 1 olarak seçtim öyle tarattım ama değişen bir şey olmadı. hangi girişi seçtiysem hepsinde şifreli çıktı kanallar. diğerinde hiç böyle sorun olmadı. Yeni bir uydu alıcısı mı almalıyım yoksa yazılım mı yükletmeliyim?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Siz yanlislikla digiturk uydusunu tariyor olabirsiniz makina otomatik yakalar sifreli merkezi antenle alakasi yok

8. 10-07-2014, 15:32

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri