Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: laptom ses yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart laptom ses yardım

samsung laptopum var. son bi kaç gündür ses sorunu başladı. ara sıra ses kesiliyor kapatıp açınca ses düzeliyor. usb den 3g modem kullanıyorum .bazen çekmediği durumda modemi çıkarıp bi kaç kez takınca ses gidiyor. bilgisayarı kapattıp açmadan ses geri gelmiyor. 7 ay daha garantisi var servise mi göndereyim yoksa bi çözümü varmı. her zaman yapmıyor ara sıra arıza mı yoksa bi ayarmı lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Usta laptop' un bir anakart driver dvd'si yada cd'si olması gerekiyor ama muhtemelen bu bir dvd'dir bu dvd de bilgisayarın anakartının programları mevcut ve tabi bu programlar arasında da ses kartının programıda mevcut şimdi usta bu dvd yi laptop'a takın sonra sadece ses kartı programını yükleyin yükleme bittikten sonra program size bilgisayar yeniden başlatılsın mı diye soracak evet diyerek bilgisayarı yeniden başlatın eğer sorun yazılımsal sa muhtemelen bu işlemden sonra düzelecektir eğer sorun yine çözülmezse laptop' u garanti kapsamında olduğu için yetkili teknik servisine götürmelisin eğer başka bir bilgisayarcıya verirsen garantisi yanabilir ama ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum kolay gelsin usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bilgisayarın kutusuna baktım ve herhangi bi cd bulamadım. varmıydı bilmiyorum. bulamazsam bu durumda ne yapmam gerekiyor. samsung un sitesinden bulabilirmiyim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Evet usta samsung un sitesinde bulabilirsiniz ben biraz evvel sitede araştırdım samsung un sitesinde destek bölümünde SW Update adında bir program buldum bilgisayarıma indirdim ama sanırım tek paket halinde .zip uzantılı dosyayı indirdim içinden SWUpdate_2.1.25.4 klasörü çıktı ve onun içinde de SWM_Setup.exe adında bir program var bu programı bilgisayarıma kurdum usta bu program işinize yarayabilir üstelik samsung un kendi sitesinde orjinal program programı kurduktan sonra açtığınızda otomatik olarak sizin bilgisayarınızı tanıyacak ve güncel olmayan sürücülerin driverlarını bulmanıza yardımcı olacak

programı açtığınızda karışınıza çıkacak olan ekran
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Konu system3 tarafından (08-07-2015 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sv uptade yüklü bende zannerdersem win 8 le birlikte geliyor. burdan ses sürücüsü indirdim fakat 32 bit için 64 olarak çıkmıyor. bunu yüklersem zarar verirmi benim ki 64 bit. bide son olarak recowery le geriye dönüş yapsam düzelirmi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cesur55 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    sv uptade yüklü bende zannerdersem win 8 le birlikte geliyor. burdan ses sürücüsü indirdim fakat 32 bit için 64 olarak çıkmıyor. bunu yüklersem zarar verirmi benim ki 64 bit. bide son olarak recowery le geriye dönüş yapsam düzelirmi.
    Evet recovery ile sistem geri yüklemesi yaparsanız eğer yazılımsal bir sorun ise düzelir ama recovery yaptığınız zaman en son yüklediğiniz programlar gidebilir çünkü sistem geri yüklemesinde tarih seçimi yapıyorsunuz ve bu tarihi size sistem veriyor sistemin size verdiği tarih bilgisayarınızın stabil bir şekilde çalıştığı tarihi gösterir belkide yüklediğiniz bir program ses sorununu ortaya çıkarmış olabilir ama recovery denemeden önce isterseniz programın size verdiği ve sizin indirdiğiniz ses programını bir yükleyin genelde 64 bit işletim sistemlerinde bu tür programlar 64 bit sürümlerini kullanırlar usta ses kartınızın sürücüsü realtek mi?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

oasını bilmiyorum realtek ne anlama geliyor nerden göreceğim o kadar bilgim yok. bi inceleyeyim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

evet aygıt yöneticisinden girdim baktım realtek evet

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ustam laptop'unuzun modelini yazabilir misiniz ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

NP350V5C-S0KTR

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri