Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arasý

Konu: D-Smart Modüllü Üyelerin dikatine!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart D-Smart Modüllü Üyelerin dikatine!

Merhaba sevgili forum dostlarý! Burada sizlere sunduðum olay bir övgü ya da karalama deðildir;yaþanmýþ ve sürmekte olan bir olgudur.Lütfen sizler de böyle deðerlendirin!...
    Aralýk 2013 te Teknosa maðazasýndan "Dizi ve Belgesel" kanallarý kapsayan iki yýl süreli D-Smart Modül aldým.Aslýnda pek te þikayetim yoktu.Zaman zaman cihazý restart ettiðimde modül ayarýný yeniden yapmam gerekiyordu.Çünkü cihaz her restart tan sonra modülü tanýmýyordu...
    Dünya Futbol karþýlaþmalarý baþlayýnca Müþteri Hizmetlerinden arayarak "Daha sorunsuz yayýn izleyebilmem için elimde C+Modülün ücretsiz deðiþtirileceðini ve en yakýn D-Smart Bayiine gitmem gerektiðini" bildirdiler.Böyle bir öneriye ben de balýklama atladým.Yönlendirdikleri D-Smart Bayiine vardýðýmda "bu isteðimin saçmalýk olduðunu söylediler ve hiç bir iþlem yapmadan beni eliboþ gönderdiler.40Km.lik yolu boþuna tepmiþ oldum.
    Dönüþümde olup-biteni müþteri hizmetlerine aktardým.Onlarda yeniden isim açýp,kaydederek D-Smart Bayiine gönderdiler.Her hangi bir sorun yaþadýðýmda da Bayiiden telefon açmamý ilettiler.Ýkinci deðiþim giriþiminde Bayii yine güçlük çýkardý.Ben Merkez müþteri hizmetlerini arayacaðým deyince,bu kez kendisi telefon açtý.Konuþuldu,tartýþýldý ve sonuçta benim modül deðiþtirilip aktive edildi.Hiç bir ücrette alýnmadý.Ben de bir sevinç görmeyin:Ýlk kez bir kurum kendiliðinden müþteri çýkarlarýný gözetiyordu.Alýþýlmýþ bir durum deðildi.Gel de sevinme!..
    Eve geldim,modülü takýp cihaza tanýttým:on dakika sonra ekranda kocaman bir yazý:"C+Modül.Yazýlým Sürümü Kontrol Ediliyor Lütfen Bekleyin!" Ardýndan ikinci bir uyarý:"Yeni Sürümlü Yazýlým Algýlanmadý!" Bu uyarýlar 23 saniye aralýkla durmadan ekranýn orta yerini iþgal ediyor ve tv izlenemiyordu.Müþteri Hizmetlerini-teknik servisi altý kez aradým.Altý ayrý yöntem ve çözüm önerisi aldým.Ama hiç biri derdime derman olmadý.Tekrar Bayiinin yolunu tuttum:Bana "15 Temmuzu" beklememi söyledi.Ozaman yeni çýkacak yazýlým ve frekans listesiyle sorunun aþýlacaðýný söyledi.Modülü çýkarýp bir kenara koydum.Beklemedeyim..
    Bu açýklamayý neden yaptým? Biliyorum ki,bana yapýlan öneri modüllü üyelerin hepsine yapýlmýþtýr.Deðiþim konusunda lütfen acele etmesinler.Sistemin oturmasýný beklesinler,benim gibi maðdur olmasýnlar.Sevgiler,saygýlar...
    Konu rselturk tarafýndan (05-07-2014 Saat 22:24 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: imlâ hatasý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

15 Temmuzla ne alakasý var bu olayýn bayide saçmalamýþ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Size CI+ destekli modül verilmiþ ama cihazýnýz bu CI+ yý destekliyormu ona göre hareket etseydiniz. CI+ modül destekleyen cihaz fazla yok piyasada bir tek Goldmaster 1050 var oda çeþitli yazýlýmla destekliyor. Bunun haricinde dahili HD uydu alýcýlý bir tv niz varsa onlarýn modül giriþini deneyin çünki çoðu tv ler CI+ desteklemektedirler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

15 temmuzda uydu frekans deðiþikliði var yeni transporter den güncelleme yapacak
    sanýrým eski frekansdaki güncelemeyi kapatmýþlar demekki þansýna 40 yýlda bile olmuyacak bir iþ gelmiþ baþýnýza allah kolaylýk versin.

cam modül günceleme yapmadan nereye takarsa taksýn göstermez þuan turksat güncelleme datalarýný kapattý bütün yayýncýlar yený frekanslarýný aldýlar eský frekanslarý ayýn 14 dü gece yarýsý yeni frekanslara gececekler.

11844 MHz frekansý, Di*** V-polarizasyon, 2222 Sembol Oraný, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansý, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oraný ve FEC 5/6 deðerleri girilerek “Þebeke Taramasý” yapýlmasý gerekmektedir.
    14.07.2014 Tüm yayýnlar kapanacak yeni her cýhazda bulunmasý gereken bu 2 frekans bulunmasý gerekiyor yoksa hýc býr cýhaz yayýn bulmaz..
    Konu Hikmet™ tarafýndan (05-07-2014 Saat 23:48 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: ard arda mesaj atmak yerine bir önceki mesajýnýza ek olarak yazýn.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yeni modülü promo smart kanalýnda bekletin sabaha kadar .yeni yazýlým yüklensin.
    Diðer forumda okumuþtum .biri bu þekilde yaparak sorun aþýlmýþ .bir deneyin bence .

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Dost bunu da denedim.Cihazým VU+UNO.Modülü destekliyor.Ses ve görüntüde sorunum yok.Sorun yukarýda belirttiðim gibi periyodik olarak gelen güncelleme uyarýlarý.Gece yatarken Smart Proma kanalý üzerinde cihazý açýk býraktým.8 saat açýk kaldý.Teknik servisin bu konudaki önerisi;15-20 dakika yeterli deniyordu.Ama olmadý.
    15 Temmuzu beklememin nedeni:Güya bu tarihte modüller için yeni yazýlým beklentisi varmýþ.Teknik servisten bana iletilen bilgi,benim yaþadýðým "modül güncelleme" sorununun deðiþimi yapýlan pek çok müþteri nezdinde yaþandýðý.Onlar bize iyilik yapalým derken,elimizdekini de aldýlar..Ne iþ ama!..

Alýntý mert383 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Yeni modülü promo smart kanalýnda bekletin sabaha kadar .yeni yazýlým yüklensin.
    Diðer forumda okumuþtum .biri bu þekilde yaparak sorun aþýlmýþ .bir deneyin bence .

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ben modüllü üyelere þunu söylemek istiyorum þayet bir probleminiz yoksa sakýn cý+ olduðuna aldanýp düzeninizi bozmayýn artý bir getirisi yok üstelik bu bir risk bakýn arkadaþlarýn baþýna neler geliyor cý+ modül bir artý getirmiyor ki.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar bu akþam bu olay benimde baþýma geldi ben prosmart kanalýnýn üstünde 2 dakika bekledikten sonra makinanýn elektriðini kapatýp açtým bütün kanallar tekrar açýldý bilgilerinize

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri