Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: X mini HD, Turksat 4a ayarları -olmuyor-

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart X mini HD, Turksat 4a ayarları -olmuyor-

Arkadaşlar selam,

Tüm kanal listem gitti. Fabrika ayarlarına dönüp, Turksat 2a 3ayı seçip, Anten ayarında, SAT tuşuna (GO TO) basınca frekans ve sembol ayarı geliyor.

Oraya mevcut Turksat 4a bilgilerini yazınca kabul etmiyor... Böyle bir Pd ( dp miydi yoksa, hatırlayamadım :\ ) var diyor...

Onu silip yeniden ekleyince Turksat 4a uydu bilgilerine göre, hiç sinyal almıyor...

Şunu baştan anlatacak olursa ÇOK SEVİNİRİM...

--------
    YAPTIM ARKADAŞLAR.

Öncelikle cihazdaki mevcut tüm uyduları sildim.

Yeni ekledim. Silmeden önce siz yine Turksat 2a uydusunun hangi bilgilere sahip olduğuna bakın (10960 ve burst murst birşeyler var, o sayfa).
    Sonra SAT (GO TO geçer kumandada) tuşuna basıp tüm DP leri silin.

Uydu ekleyin, enlem olarak 42 yi seçin (042.0), yön olarak Doğuyu. oraya illa uydu ismi girmek zorunda değilsiniz.
    Sonra SAT tuşuna tekrar basın, oraya bilgileri girin: 11844 - 02222 - V. OK tuşuna basın.
    Cihaz OTA güncellemesi yapın bu bilgilerle. Eğer olmazsa da kapatıp yeniden başlatın cihazı.

Sizi bi karşılama sayfası bekleyecek. OSD dili zaten türkçe, oradan da Anten Ayarını seçin.
    Bi önceki eklediğimiz uyduyu seçip Tarama tuşuna (mavi kumanda butonu) basın.
    Size arama şeklini soracak. Varsayılanla (EKRANda görülenle) arayın. Sadece bir kanal bulacak, o da Turksat Tanıtım.

Cihazı kapatıp yeniden açın.
    Şimdi Menüden giriş yapın. Anten ayarı diyin. Mevcut ayarı seçin kumandadan OK tuşu ile. Tarama ya basın.
    Şimdi Detaylı arama diyin.

Tüm kanalları bulacaktır.
    Konu gneral tarafından (20-09-2014 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Korax X-mini

Aynı sorun bende de var yardımcı olabilecek var mı?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aynı sorunu bende yaşıyorum korax ultra hd ile. hatta detaylı arama yaptırınca bi 35 tane rus ya da yunan kanalı buldum onun dışında birşey yok. lütfen yardımcı olun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende aynı durumdayım.bilgili arkadaşlardan yardım bekliyoruz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Konu güncellendi arkadaşlar. Çözüm ilk mesajda.
    Konu gneral tarafından (20-09-2014 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gneral Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar selam,

Tüm kanal listem gitti. Fabrika ayarlarına dönüp, Turksat 2a 3ayı seçip, Anten ayarında, SAT tuşuna (GO TO) basınca frekans ve sembol ayarı geliyor.

Oraya mevcut Turksat 4a bilgilerini yazınca kabul etmiyor... Böyle bir Pd ( dp miydi yoksa, hatırlayamadım :\ ) var diyor...

Onu silip yeniden ekleyince Turksat 4a uydu bilgilerine göre, hiç sinyal almıyor...

Şunu baştan anlatacak olursa ÇOK SEVİNİRİM...

--------
    YAPTIM ARKADAŞLAR.

Öncelikle cihazdaki mevcut tüm uyduları sildim.

Yeni ekledim. Silmeden önce siz yine Turksat 2a uydusunun hangi bilgilere sahip olduğuna bakın (10960 ve burst murst birşeyler var, o sayfa).
    Sonra SAT (GO TO geçer kumandada) tuşuna basıp tüm DP leri silin.

Uydu ekleyin, enlem olarak 42 yi seçin (042.0), yön olarak Doğuyu. oraya illa uydu ismi girmek zorunda değilsiniz.
    Sonra SAT tuşuna tekrar basın, oraya bilgileri girin: 11844 - 02222 - V. OK tuşuna basın.
    Cihaz OTA güncellemesi yapın bu bilgilerle. Eğer olmazsa da kapatıp yeniden başlatın cihazı.

Sizi bi karşılama sayfası bekleyecek. OSD dili zaten türkçe, oradan da Anten Ayarını seçin.
    Bi önceki eklediğimiz uyduyu seçip Tarama tuşuna (mavi kumanda butonu) basın.
    Size arama şeklini soracak. Varsayılanla (EKRANda görülenle) arayın. Sadece bir kanal bulacak, o da Turksat Tanıtım.

Cihazı kapatıp yeniden açın.
    Şimdi Menüden giriş yapın. Anten ayarı diyin. Mevcut ayarı seçin kumandadan OK tuşu ile. Tarama ya basın.
    Şimdi Detaylı arama diyin.

Tüm kanalları bulacaktır.
    ellerinize sağlık...
    tarifinizle adım adım kolayca yaptım. başka türlüde yapamazmışım zaten
    tekrar teşekkürler...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Verdginiz bilgi ivin tesekkur ederim soylediginiz sekilde yaptim tum kannal cikti fakat hepsi sifreli diyor *** listesi yazilim kanal arama hepsini guncellememe ragmen kanallarin sifresi acilmiyor elazig da oturuyorum internetten bir kac arastirma yaptim dogu doguanadolu 4a duydusu frekansi baskaymis onu yazdim dedigimiz sekilde arattim ama sonuc degismedi yardim edebiecek varmi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sıralı kanal listesini indirebilirsiniz.
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı t.rock Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    sıralı kanal listesini indirebilirsiniz.
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Tesekkur ederim verdiginiz linkten kanallari yukledim bu seferde sinyal yok diyor cildirmam az kaldi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart supersin

ayarlar cok iyi olddu tek seferde sadece son aramayı detaylı arama yapınca oldu

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri