Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arasý

Konu: Ucuz internet geliyor!Türksat 4B uydusu, internet eriþimi için de kullanýlacak.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ucuz internet geliyor!Türksat 4B uydusu, internet eriþimi için de kullanýlacak.

Türksat AÞ Genel Müdürü Ensar Gül, "Türksat 4B uydusu, internet eriþimi için de kullanýlacak. 4B uydusu ile hem kapasitemiz artacak hem de internet fiyatlarý düþecek" dedi.

Gül, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, Japonya'da Mitsuhishi Electric (MELCO) firmasýnýn Kamakura'daki uydu üretim merkezinde yapýmý 4 Haziran'da tamamlanan Türksat 4B uydusunu en kýsa zamanda fýrlatmak ve iþletmeye almak istediklerini belirtti.

Uydunun fýrlatýlacaðý Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'ndeki proton roketinin 16 mayýsta Rusya'nýn haberleþme uydusunun fýrlatýlmasý sýrasýnda patladýðýný, bunun üzerine uydu fýrlatma iþlemlerinin durdurulduðunu ifade eden Gül, Baykonur'da 28 eylülde yeniden uydu fýrlatma çalýþmalarýnýn baþladýðýný kaydetti.

Rus uydularýyla ticari müþterilerinin uydularýnýn da fýrlatýlmaya baþlandýðýný, Türksat 4B uydusunun fýrlatma iþlemlerinin MELCO'nun sorumluluðunda olduðunu belirten Gül, "Buna raðmen uydumuzun bir an önce fýrlatýlmasý ve iþletmeye alýnmasý için Rusya devleti nezdinde giriþimlerimiz oldu. Uydunun fýrlatýlmasý için kesin bir tarih verilemiyor ancak 2015 yýlýnýn ilk yarýsýnda fýrlatýlacak" dedi.

Gül, Baykonur Uzay Üssü'nden proton roketiyle fýrlatýlmasýnýn ardýndan haberleþme uydusunun yörüngede teslim alýnacaðýný, uydunun Avrupa , Asya, Ortadoðu ile Türk Cumhuriyetleri'ni kapsayacaðýný söyledi.

Türksat 4B uydusunun internet eriþimi için de kullanýlacaðýný bildiren Gül, "Diðer uydularýmýz üzerinden internet eriþimi zaten saðlýyoruz. 4B uydusu ile hem kapasitemiz artacak hem de internet maliyetleri düþecek" diye konuþtu.

Gül, Türksat 4A ve 4B uydularýnýn üretiminde görev alan Türksat mühendislerinin, ilk yerli haberleþme uydusu Türksat 6A'nýn üretim ve testlerinde de görevlendirileceðini kaydetti.

Ku, Ka ve C frekans bantlarýnda aktarýcýlara sahip olan TÜRKSAT 4B uydusu, 12 adet Ka bant spot kapsama alanýnda yüksek hýzlý internet hizmeti verecek. Uydu, televizyonlarýn canlý yayýn geçiþlerinde de yoðun olarak kullanýlacak. Yaklaþýk 5 ton aðýrlýðýnda, 9 kilovat elektrik enerjisi gücüne sahip uydunun manevra ömrü ise 30 yýl. (AA)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu memlekette internette ucuzlamaz elektrikte telefonda hiç bir þey ucuzlamaz onada koyarlar %50 kadeve oda olur bi ton fiyat herþeye kdv ödüyoz....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý beaverss Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu memlekette internette ucuzlamaz elektrikte telefonda hiç bir þey ucuzlamaz onada koyarlar %50 kadeve oda olur bi ton fiyat herþeye kdv ödüyoz....
    size aynen katýlýyorum ucuzlamakmý dalga geçiyo iþte birileri
    Ýmza alanýnda Kurallara Uymanýz Tavsiye edilir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tüm dünyada prol fiyatlarý düþerken türkiyede artýyorsa internetin düþmesi yada ucuz olmasý ÇÖLDE balýk tutma ile eþdeðerdir heveslenmeyelim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý beaverss Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sonuna kadar katýlýyorum bu ülke de bu þekilde fahiþ vergiler alýndýðý sürece ...........

Kullanýcý Bilgi Menüsü

kullandýðýmýz internetin çoðu vergi kdv iletiþim gibi...hýz arttýkça fiyat ucuzlayacaðý sanmýyorum. benzin gibi 30kr ucuzlar 1 .500 tl artar . sadece insan hayatý ucuzlar.... benim görüþüm bu saygýlar....
    Konu numbai tarafýndan (08-12-2014 Saat 16:00 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ne ucuzladýký int ucuzlasýn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu ülkede insanlýk hariç hiç bir þey ucuzlamaz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý iboz58 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu ülkede insanlýk hariç hiç bir þey ucuzlamaz.
    sadece
    "Minaresinde ezan sesi duymuyorum" diye þikayet edip te Kilisede istavroz çýkaran siyaset erbabý bu ül***e eðemen oldukça, evet sadece insanlýk ucuzlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri