Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Bedelli Askerlik Uygulamasının Çıkmasını Doğru Buluyormusunuz?

Katılımcı sayısı
548. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Olumlu Buluyorum

142 25.91%
  • Hayır Kesinlikle Karşıyım

406 74.09%
Sayfa 5/10 İlkİlk 12345678910 SonSon
96 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Bedelli Askerlik Uygulamasının Çıkmasını Doğru Buluyormusunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar çoğu kişi bilmiyor böle bir gerçek var türkiye ekonomisi çökmek üzere bazı şeyler yapılmazsa çökecek sonuç ne olacak milletimiz madur olacak devlet ekonomiden düşecek bunun önüne geçmek için bu uygulamayı yaptılar biraz daha dinç kalması için ben tamamen karşıyım birileri hortumu koyuyur gittiği yere kadar çekiyor böle olmaz buna bir dur demek gerekiyor ama geriye dönüp bakıyorum ne asker kalmış ne polis ne hakim nede devlet bu bekleniyordu zaten ileride ne olur bilmem ama iyi şeyler olacağını sanmıyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sudan ucuz bedelli buna denir..! yahu zaten bir asker 15 ay askerde kalsa yol parasıdır,yediği,içtiğidir,cep harçlığıdır zaten 18 bin tl gidecek.bir de çalışan birinin 15 ay
    maaştan,gelirden yoksun kalmasını düşünürsek gerçekten sudan ucuz olduğu ortaya çıkar.
    bari en azından 40-50 bin tl olsa o zaman bedel ödemekten söz edilebilir..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

türkiye ekonomisi ne hale düşmüş 18 bin tl ye muhtaç olmuş şu zavallı düşünceye bakın herhalde İMF olan borcu herhalde böyle düşünenler ödedi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı zeko21 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    türkiye ekonomisi ne hale düşmüş 18 bin tl ye muhtaç olmuş şu zavallı düşünceye bakın herhalde İMF olan borcu herhalde böyle düşünenler ödedi
    İMF'ye olan borcun ödenmesini görüyorsun,iyi güzel de son 10 yılda, cumhuriyetin kurulmasından günümüze kadar dişimiz tırnağımızla elde ettiğimiz ekonomik kazanımlarımızın özelleştirme adı altında haraç-mezat satıldığını ve bu işten 62 milyar dolar(kaynak: 10 gün önce maliye bakanı mehmet şimşek)elde edildiğini de başta sen olmak üzere herkesin bilmesi lazım..! 62 milyardan düşünüz 15 milyarı,47 milyar doları cepten yemişiz..!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sertrock Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    İMF'ye olan borcun ödenmesini görüyorsun,iyi güzel de son 10 yılda, cumhuriyetin kurulmasından günümüze kadar dişimiz tırnağımızla elde ettiğimiz ekonomik kazanımlarımızın özelleştirme adı altında haraç-mezat satıldığını ve bu işten 62 milyar dolar(kaynak: 10 gün önce maliye bakanı mehmet şimşek)elde edildiğini de başta sen olmak üzere herkesin bilmesi lazım..! 62 milyardan düşünüz 15 milyarı,47 milyar doları cepten yemişiz..!
    bir afiyetle ben yemişim ne güzel yapmışım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sertrock Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bunu zamanla göreceğiz ama o gün geldiği zaman türkiye iyi bir yerde olmayacak diye düşünüyorum neyse fazla kurcalamayalım işin boyutu farklı yerlere gitmesin hatalı kararlar alınıyor ve uygulanıyor bunu herkes bilsin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı memoli1478 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar çoğu kişi bilmiyor böle bir gerçek var türkiye ekonomisi çökmek üzere bazı şeyler yapılmazsa çökecek sonuç ne olacak milletimiz madur olacak devlet ekonomiden düşecek bunun önüne geçmek için bu uygulamayı yaptılar biraz daha dinç kalması için ben tamamen karşıyım birileri hortumu koyuyur gittiği yere kadar çekiyor böle olmaz buna bir dur demek gerekiyor ama geriye dönüp bakıyorum ne asker kalmış ne polis ne hakim nede devlet bu bekleniyordu zaten ileride ne olur bilmem ama iyi şeyler olacağını sanmıyorum
    kardeşim çok güzel düşünüyorsunuz ekenomik olarak iyi günlerde değiliz. iyide nasıl oluyorda 1500 odalı AKSARAY yaptırılıyor buraya harcanan para ile türkiyed neler olacağını sağır sultan bile biliyorken baştakiler bilmiyorlamı acaba madem ekenomi olarak hiç iyi yerlerde değiliz 1.5 milyon suriyeli göçmeni izlenen yanlış politika sonrası sınırlarımıza açarak ül***e sokmak hata değilmi idi??? ve bu kadar insanın ülkemize girip ucuz işci olup milyonlarca işsizimiz iş beklerken bu çöküntüyü acaba baştaki devlet büyüklerimiz göremedilermi?? ben bunlara cevap olarak önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN gençliğe şu sözü ile cevap vereceğim

EY TÜRK GENÇLİĞİ

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart bedelli askerlik

eşitsiz bir yaklaşım paranın milli duyguların önüne geçişi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kesinlikle karşıyım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart karşıyım

herkez vatan borcunu ödeyecek

Sayfa 5/10 İlkİlk 12345678910 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri