Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Anakart hakkında

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New Icons 24 Anakart hakkında

Arkadaşlar 2 anakart arasında kaldım sizce hangisini alayım

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    fiyat 369 tl

Asus B85-PRO GAMER Intel B85 1600MHz DDR3 LGA1150 ATX Anakart

Ürün Özellikleri :
    İşlemci Özellikleri:
    İşlemci Tipi
    Intel Tabanlı
    İşlemci Soket Tipi
    1150 Pin
    Chipset
    Intel B85
    Bellek Özellikleri:
    Uyumlu Ram Tipi
    DDR3
    Bellek Frekansı
    1066MHz, 1333MHz, 1600MHz
    Ram Kapasitesi
    32 GB
    Ram Slotu
    4 Adet
    Overclock
    Yok
    Grafik Özellikleri:
    Dahili Ekran Kartı
    Var
    Grafik Arabirimi
    PCI Ex. 2.0 / 3.0
    Diğer Özellikler:
    Uyumlu Kasa Tipi
    Midi Tower (ATX)
    Usb 3.0
    Var
    Sata 2
    2 Adet
    Sata 3
    4 Adet
    Bluetooth
    Yok
    E-Sata
    Yok
    Genişleme Özellikleri:
    PCI Slot
    3 Adet
    PCI-E x1 Slot
    2 Adet

MSI Z97-G55 SLI Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3300MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    fiyat 388tl
    MSI Z97-G55 SLI ANAKART
    LGA 1150 soketli 5. ve 4. nesil Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® işlemcileri destekler
    DDR3-3200(OC) bellek desteği
    M.2 + USB 3.0 + SATA 6Gb/s
    Military Class 4: En yüksek kalite ve kararlılık
    Guard Pro: Gelişmiş Koruma Ve Güç Verimliliği
    USB Steel Power: Sürekli 5V Güç
    OC Genie 4: Bir saniyede hızaşırtma
    Click BIOS 4: Sisteminize kolay ince ayar
    PCI Express Gen 3: Dünyanın ilk PCI Express Gen 3 destekli anakart markası
    Multi-GPU: NVIDIA SLI & AMD CrossFire desteği
    Fast Boot: Birkaç saniye içinde işletim sistemine erişim
    M-Flash: BIOS verilerinizi kolayca yedekleyin ve güncelleyin
    Live Update 5: En yeni BIOS & sürücüleri rahatça güncelleyin
    4K UHD Desteği: Ultra-high Definition Görsel Deneyim

Genel Özellikler

Menşei

Çin

Garanti

24

Teknik Özellikler

Yapı

ATX

İşlemci Özellikleri

İşlemci Teknolojisi

Celeron

Ram Özellikleri

RAM Tipi

DDR3

İşlemci Soket Tipi

Soket 1150

Var

Anakart

MB Chipseti

Intel Z97

MB Ram Slot sayısı

4

Onboard

Ethernet

Var

HDMI

Var

DVI

Var

8x USB 2.0

Var

M.2 (Mini mSATA)

Var

10X USB 3.0

Var

Hafıza Bus Hızı

3300(OC) Mhz

Var

3000(OC) MHz

Var

2800 (OC) MHz

Var

VGA Slot

PCI Express 3.0

Var

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kesinlikle Asus'u tavsiye ederim Msi'ın özellikleri Asus'tan daha fazla ama ben Kesinlikle Asus'u tercih ederdim fiyatı daha ucuz olduğu için mi ? hayır kalitesini kanıtlamış olduğu için yine de tercih sizin umarım fikrinizi olumsuz yönde etkilememişimdir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende bügüne kadar asus kullandım yalnız bi anakartında sıkıntı çıktı ondan biraz temkinli durdum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Asusdan şaşma,aşa yukarı 5 senedir kullanıyorum neredeyse hergün abartısız sabah 8'inden akşam 12 bazen 02,03 aralıksız çalışıyr pc daha tık yok nazar değmesin ana kart dışında bazı sorunlar yaşadım onlarda basit şeyler sayılır artık...

Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Bağımsızlığı
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Belki inanmazsınız Hocam ama şuan kullandığım anakart (asus p5g41t m lx) arızalı 2010 yılında aldığım bu anakart 5 ay öncesine kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ama 5 ay önce ani bir elektirik dalgalanmasından (anlık kesinti yani 1 saniye içinde elektiriğin gidip gelmesinden) sonra pc hala çalışıyor ama görüntü yok pc'yi power supply düğmesinden kapatıp 5 dakika bekledikten sonra yeniden çalıştırdım yine aynıydı pc çalışıyor ama görüntü yoktu bende kasayı bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarcı abi benim gözümün önünde bilgisayarın anakartını söktü ve bir cihazla birkaç test yaptı sonra bu anakartın chipset'i yanmış dedi bende kasayı toplayıp eve geldim sonra forumlarda araştırma yaptım birkaç öneriyi uyguladım yine çalışmadı tam 5 gün boyunca bilgisayarı çalıştırmaya çalıştım sonra anakart üzerindeki jumper'lardan birini yanlış taktığımı fark ettim onuda diğerleri gibi olacak şekilde değiştirdim ve bilgisayarı tekrar çalıştırdım ve pc açıldı şimdi tek sorun pc açıkken elektiriğin kesilmesi pc açıkken elektirik her kesildiğinde tüm kabloları kasadan ve elektirik prizinden çıkarıp yarım saat bekletip sonra kabloları tekrar bağlayıp çalıştırıyorum o şekilde çalışıyor ama çalışıyor sanırım anakarttaki aşırı gerilim (anti sourge support) koruma ünitesi yandığı için böyle oluyor msi anakart hiç kullanmadım ama bir forum sitesinde birinin kullandığı msi marka anakartın küçücük bir çipi yanmış ve bu yüzden anakartı çalışmamış anakartı yeni sistem anakartlardandı öyle eski püskü değildi yani işte ben sırf bozuk olmasına rağmen hala çalıştığı için hep asus anakart tercih ediyorum yanlış anlamayın amacım ukalalık yapmak değil ama ben bu ayın 25'inde almayı düşündüğüm bu ASUS-H81-M-D anakartın özellikleri beni cezbetti fiyatını hiç söylemeyeyim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben sadece asusta zalman soğutucuyu söküp takarken işlemci yuvasındaki bozulmadan sıkıntı yaşadım ve bu 4 defa oldu garantide bittiği için maalesef bir kaç yerede gönderdim yapılmadı çöp kenarda duruyor ondan asus almaktan biraz çekingenim yadese diğer türlü bi sıkıntım yok..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı beaverss Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ben sadece asusta zalman soğutucuyu söküp takarken işlemci yuvasındaki bozulmadan sıkıntı yaşadım ve bu 4 defa oldu garantide bittiği için maalesef bir kaç yerede gönderdim yapılmadı çöp kenarda duruyor ondan asus almaktan biraz çekingenim yadese diğer türlü bi sıkıntım yok..
    Anladım Hocam ben hiç soğutucu kullanmadım çünkü arkadaşım o soğutucu yüzünden çok çekti en sonunda sıfır aldığı işlemcisi yanmıştı bende o günden beri soğutucu kullanmamaya çalıştım alternatifler ürettim biraz komik olucak belki ama yazları evdeki eski raks marka fanı kasanın içine anakarta üfleyecek şekilde ayarlayıp en yüksek seviyede çalıştırıp kulağımada kulaklıkları takıp öyle kullanırdım bilgisayarı kış ayında zaten bilgisayar doğru düzgün ısınmıyor bile

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynen bu zalman fan yüzünden anakart ve işelemciden oldum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben hiç düşünmeden asus alırdım, asus bir kere kendini kanıtlamış bir marka.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri