Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 45nm anakart (90nm) işlemci sorunu yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Crashs 45nm anakart (90nm) işlemci sorunu yardım

arkadaşlar G41M-Combo anakart aldım diğer parçalar vardı işlemcide vardı neyse topladım makinayı çalıştı çalıştı ama ie-frefox- vs vs hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın faceden bir video açtınız zaman yada flaş video içerikli bişiy açıldımnda işlemci kullanımı %100 kullanıyor ne yaptıysam düzeltemedim bilgisayarcı ci bile yapamadı ancak bişiyi fark ettim anakartım 45nm işlemciyi destekliyor ama işlemcim 90 nm çalışıyor ama makina kasıyor acaba bu işlemci anakart uyumsuz oldundan mı böyle sorun yapıyor yorumlarınızı teorilerinizi bekliyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı FORTUNE™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar G41M-Combo anakart aldım diğer parçalar vardı işlemcide vardı neyse topladım makinayı çalıştı çalıştı ama ie-frefox- vs vs hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın faceden bir video açtınız zaman yada flaş video içerikli bişiy açıldımnda işlemci kullanımı %100 kullanıyor ne yaptıysam düzeltemedim bilgisayarcı ci bile yapamadı ancak bişiyi fark ettim anakartım 45nm işlemciyi destekliyor ama işlemcim 90 nm çalışıyor ama makina kasıyor acaba bu işlemci anakart uyumsuz oldundan mı böyle sorun yapıyor yorumlarınızı teorilerinizi bekliyorum
    Ustam işletim sistemi XP mi ? ve Ram ile Ekran Kartı Kaç GB
    Konu system3 tarafından (13-12-2014 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: .

Kullanıcı Bilgi Menüsü

windows 7 32 bit ram 2 gb ddr2 ekran kartı onbort...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam size biraz garip gelebilir ancak video izlerken işlemci kullanımının %100 olmasının sebebi ekran kartı ile alakalı olabilir çünkü ekran kartınız onboard olduğundan video için ayrılmış bellek muhtemelen ekran kartınızın 3'te biridir (128mb veya 250mb) birde işletim sisteminiz win 7 32 bit olduğundan raminiz 1,5 GB'ye veya 1,75 GB'ye düşüyor size tavsiyem eğer bulabilirseniz veya elinizde mevcut ise win 8 pro 64 bit yükleyip birde öyle deneyebilir misiniz benim şuan kullandığım sistem win8 pro 64 bit ve gayet hızlı çalışıyor bu arada işlmecim intel core2 quad q6600 2.40 ghz

öneml not: formata başlamadan önce d sürücünüze (yada yedekleme yaptığınız sürücülerinize) bir isim verin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeşim neler yaptık harici 1 gb ekran kartı taktık sonracıma onbort eternet bağlantısı kesip harici eternet kartı taktım gene aynı,hdd değiştik yok yani ben işte bu 45nm anakartın 90 nm işlemci ile ile uyumlu bir şekilde çalışıyormu diye araştırıyorum çünkü başka bişey gelmiyor aklıma ayrıcafirmaya gönderdim arızalı diye biz burda denedik sorunsuz çalışıyor dendi anlamadım bu işten bişe....

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam işlemcinizin özelliklerini yazabilir misiniz ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

PENTİUM 4 90 nm tek çekirdek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam aldığınız anakart sizin işlemcinizi destekliyor ancak işlemcinizin L2 önbelleği düşük olduğu için sistem yavaşlıyor ve düşük bir ihtimalle de ddr2 ram'dan kaynaklanıyor olabilir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ddr2 ram'dan kaynaklanıyor olabilir derken neyi kastedettin?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hızını ddr2 ramlerin hızı genelde biraz düşük olur çünkü ddr2 ramlerin en yüksek hızı 800 mhz

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri