Windows işletim sistemli bilgisayarlardan alışkın olduğumuz güvenli mod akıllı telefonlarda da bulun

Windows işletim sistemli bilgisayarlardan alışkın olduğumuz güvenli mod akıllı telefonlarda da bulunuyor. Peki güvenli mod nedir, ne işe yarar?

İşletim sistemlerinde güvenli mod olarak tabir edilen bir çok başlangıç kurtarma çözümleri bulunuyor.Bazen uygulama ve programların ayarları ile oynayarak yazılımları kullanılmaz hale getirebiliyorlar.Bu gibi durumlarda Android tabletinizi ya da telefonunuzu güvenli mod ile başlatarak problem olan uygulamayı kaldırarak bu sorunuz çözebilirsiniz.

Peki ya akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi nasıl güvenli mod ile başlatacaksınız? İşte çözümü...

Android 4.1 Jelly Bean ve altı sürüm kullanıcısı iseniz aşağıdaki adımları izleyin

Öncelikle kullanmakta olduğunuz cihazınız kapatın.Ardından açma düğmesine basarak telefonunuzun logosu gelene kadar bekleyin ve logoyu gördükten sonra cihazınızın ses açma / kapama düğmesine aynı anda basın.Bu işlemi sağladığınızda Android tabanlı cihazınız Güvenli mod ile başlamış olacaktır.

Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean sürüm kullanıcısı iseniz aşağıdaki adımı izleyin

Android cihazınızı kapama düğmesine basın ekrana gelen bilgilendirme kutucuğunda cihazı kapat butonuna uzunca basın ve ardından ekrana gelen bilgilendirmede " Cihaz Güvenli Mod ile Açılsın Mı? " diye uyarı çıkacaktır ve onu seçmeniz işlemi tamamlamanız için yeterlidir.

Eğer Android tabletinizde ya da telefonunuzu kurcalarken işin içinden çıkılmaz bir durum ile karşılaştıysanız bu yöntem ile cihazınız kurtarabilirsiniz.

Alıntıdır