Windows iþletim sistemli bilgisayarlardan alýþkýn olduðumuz güvenli mod akýllý telefonlarda da bulun

Windows iþletim sistemli bilgisayarlardan alýþkýn olduðumuz güvenli mod akýllý telefonlarda da bulunuyor. Peki güvenli mod nedir, ne iþe yarar?

Ýþletim sistemlerinde güvenli mod olarak tabir edilen bir çok baþlangýç kurtarma çözümleri bulunuyor.Bazen uygulama ve programlarýn ayarlarý ile oynayarak yazýlýmlarý kullanýlmaz hale getirebiliyorlar.Bu gibi durumlarda Android tabletinizi ya da telefonunuzu güvenli mod ile baþlatarak problem olan uygulamayý kaldýrarak bu sorunuz çözebilirsiniz.

Peki ya akýllý telefonunuzu ya da tabletinizi nasýl güvenli mod ile baþlatacaksýnýz? Ýþte çözümü...

Android 4.1 Jelly Bean ve altý sürüm kullanýcýsý iseniz aþaðýdaki adýmlarý izleyin

Öncelikle kullanmakta olduðunuz cihazýnýz kapatýn.Ardýndan açma düðmesine basarak telefonunuzun logosu gelene kadar bekleyin ve logoyu gördükten sonra cihazýnýzýn ses açma / kapama düðmesine ayný anda basýn.Bu iþlemi saðladýðýnýzda Android tabanlý cihazýnýz Güvenli mod ile baþlamýþ olacaktýr.

Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean sürüm kullanýcýsý iseniz aþaðýdaki adýmý izleyin

Android cihazýnýzý kapama düðmesine basýn ekrana gelen bilgilendirme kutucuðunda cihazý kapat butonuna uzunca basýn ve ardýndan ekrana gelen bilgilendirmede " Cihaz Güvenli Mod ile Açýlsýn Mý? " diye uyarý çýkacaktýr ve onu seçmeniz iþlemi tamamlamanýz için yeterlidir.

Eðer Android tabletinizde ya da telefonunuzu kurcalarken iþin içinden çýkýlmaz bir durum ile karþýlaþtýysanýz bu yöntem ile cihazýnýz kurtarabilirsiniz.

Alýntýdýr