Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Windows 7 bu geceden itibaren 'ölüme' terk ediliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Windows 7 bu geceden itibaren 'ölüme' terk ediliyor.

Microsoft'un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7 bu gece 00:00 itibariyle ölüme terk edilecek. Microsoft'un açıklamasına göre artık Windows 7 için özel bir güncelleme yayınlanmayacak. Böylece Windows 7 yeni özellik kazanamayacak.

Windows 7, bugünden itibaren 2020'ye kadar sürecek olan Uzatılmış Destek kapsamına girecek. Yani Windows, Windows 7için temel desteği kesecek ama bazı güncellemeleri 2020 yılına kadar yayınlayacak.

Gelen bu haber Windows 7 kullanıcıları tarafından olumsuz karşılanırken kullanıcılar yeni işletim sistemini merakla beklemeye başladı. Windows 7'nin iki nesil sonrasının işletim sistemi Windows 10'un 2015'te piyasaya çıkması bekleniyor.

Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Windows, Windows 7 için temel desteği kesecek ama önemli güncellemeleri 2020'ye kadar yayınlayacak.

Microsoft'tan açıklama

Microsoft Destek ömrü (MSL) ilkesi kapsamında, İş ve Uygulama Geliştirme ürünleri ile Tüketici, Donanım ve Multimedya ürünleri için en az 10 yıllık çevrimiçi kendi kendine yardım desteği sağlanmaktadır.

Windows 7 için bugünden itibaren 2020 yılına kadar Uzatılmış Destek kapsamında ek güncellemelere devam edilecektir. MSL kapsamında bu ürün için ana destek ise, planlandığı üzere sona ermiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kötü yaaa... çok iyi sistem sonuna kadar kullanıcam...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Microsoft'un XP den sonra çıkardığı en iyi işletim sistemiydi yazık oldu. Birde çok erken ölüme terketmedilermi bunu ya.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 7 kötü haber bence 8 den 7 daha iyi
    paylaşmak güzeldir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bendede win 7 var cok stabildi gerçekten bu firmaları anlamıyorum bir zamanlar msn vardı ne guzel yazısırdık adamlar face chatle rekabet yapacaklarına msn yi kapattılar bu adamlar ne yiyor ne içiyor nerede yasıyor anlamak mümkün değil

Kullanıcı Bilgi Menüsü

en iyi XP idi Sonra Win 7 win8 win 9 win 10 herhalde para para pra...hep israf para verip orijinal alsan çöp

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Her yeni sürüm bilgisayar kullanmayı zorlaştırıyor Ben bu yüzden yeni sürüm cıkartılacagına tutan bir sürüm üzerinden yenilik yapılmasından yanayım.
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kotu olmus

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Her yeni sürüm bilgisayar kullanmayı zorlaştırıyor Ben bu yüzden yeni sürüm cıkartılacagına tutan bir sürüm üzerinden yenilik yapılmasından yanayım

ben serkan yılmaz kardeşime değerli hocama yürekden katılıyorum. kısa ve öz doğru bir cevap bence..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Serkan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Her yeni sürüm bilgisayar kullanmayı zorlaştırıyor Ben bu yüzden yeni sürüm cıkartılacagına tutan bir sürüm üzerinden yenilik yapılmasından yanayım.
    Yeni sürüm çıkacakki para kazanalar. Tutulan sürümü güncel tutmaya kalkarlarsa nasıl para kazanacaklar? Güncelleme satarakmı? Yeni sürüm çıkartmasına çıkartsında tutulan sürümleri hiç yoktan yanlız bırakmasınlar. Yeni Windows sürümünü almaya kalksan bi dünya para hem hazır sistemini sil baştan tekrar kuruyon oda bi dünya zaman....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri